زبان برنامه نویسیASP

ز

زبان برنامه نویسی ASP یک نرم افزار طراحی سایت می باشد که به صورت حرفه ای و با استفاده از امکانات فوق پیشرفته خود، به کمک طراحان وب سایت میشتابد. در زبان برنامه نویسی ASP پلت فرم های گوناگونی برای طراحی وجود دارد و دستورات واحدی برای برنامه نویسی در این نرم افزار موجود نمی باشد. در واقع طراحان وب، توسط نرم افزار ASP می توانند توسط هر زبان برنامه نویسی که راحت هستند، کدنویسی کنند. زبان های برنامه نویسی معروفی بر پایه ASP کار می کنند و از این بین می توان به زبان برنامه نویسی سی شارپ و زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک اشاره کرد.

این دو زبان برنامه نویسی ویژگی های بسیار خوبی در شی گرایی و تابع گرایی دارند و بیشتر کارهای خود را به شکل مدل گرا انجام می دهند. محبوبیت این دو زبان برنامه نویسی، باعث محبوبیت زبان برنامه نویسی ASP شده است و امروزه وب سایت های معروف زیادی را می توان یافت که از ساختار کد نویسی ASP استفاده کرده اند.

زبان برنامه نویسی ASP

در زبان برنامه نویسی ASP می توان مدل های مختلفی از کدنویسی را در ورژن های مختلف مشاهده کرد. به عنوان مثال اولین ارائه این نرم افزار که بر پایه .Net Framework 1 بوده است، از امکانات کنونی برخوردار نبوده است و کار برنامه نویسی را کمی دشوارتر می کرده است و به صورت روزمره که ورژن های جدیدی از این زبان برنامه نویسی ارائه می شود، امکانات جدید و مدل های پیشرفته تری را می توان ملاحظه کرد.

در ادامه بخوانید:
درون ریزی و برون بری کاربران وردپرس

توسعه دهنده زبان برنامه نویسی ASP

زبان برنامه نویسی ASP توسط غول نرم افزاری جهان یعنی مایکروسافت در حال توسعه می باشد. اصولاً انتظار می رود هر نرم افزاری که توسط این شرکت نرم افزاری ارائه می شود، عاری از هرگونه نقض و عیبی باشد. اما در ورژن های مختلف این زبان برنامه نویسی، می توان باگ های بزرگی را ملاحظه کرد که در ورژن های جدید سعی بر رفع این مشکلات می شود.

اصولاً دلیل پیشرفت و توسعه نرم افزارها را می توان برطرف نمودن باگ های احتمالی دانست. شرکت مایکروسافت از طریق نقد و بررسی، در خصوص رفع معایب نرم افزارهای خود فعالیت می کند و تا کنون معایب بزرگی را از زبان برنامه نویسی ASP رفع کرده است و پیشرفت های چشمگیری را نیز در این نرم افزار به وجود آورده است.

زبان برنامه نویسی ASP

پیشرفت های زبان برنامه نویسی ASP

در زبان برنامه نویسی ASP از زمان ارائه اولین نسخه تا کنون، پیشرفت های چشمگیری به چشم می خورد که عمده این پیشرفت ها را می توان در لیست زیر ملاحظه کرد:

  • با پیشرفت های هر نسخه نسبت به نسخه های قبلی، خطاهای زمان طراحی را بهتر می توان پیدا کرد. در زمان طراحی و ساخت وب سایت، خطاهایی از طرف کاربر در کدنویسی به چشم می خورد، که خوشبختانه در ورژن های جدید این خطاها بهتر گرفته می شوند.
  • با ارائه ساختارهای جدید، نسبت به جلوگیری از خطاهای زمان اجرا اقداماتی صورت گرفته است. به عنوان مثال اشیایی مانند Validation یا ساختارهای کدنویسی مانند try-catch که از خطاهای زمان اجرا جلوگیری می کنند، به طراحان کمک بزرگی می کنند.
  • در نسخه های جدیدتر زبان برنامه نویسی ASP هر شخصی که با برنامه نویسی آشنایی داشته باشد، می تواند طراح وب سایت شود. اصول برنامه نویسی وب و ویندوز در نرم افزارهای ASP یکسان می باشد و از این رو محدودیت های بین برنامه نویسان ویندوز و وب سایت برداشته شده است.
  • در نسخه های جدید، امکان اجرای درخواست کاربر در سمت سرور مهیا شده است و این باعث افزایش سرعت عملیات و همچنین امنیت بالای وب سایت ها می شود.
در ادامه بخوانید:
فارسی سازی قالب وردپرسی

زبان برنامه نویسی ASP

معایب زبان برنامه نویسی ASP

در زبان برنامه نویسی ASP مزایای خیلی خوبی را می توان ملاحظه کرد؛ اما بر اساس این مزایا، چرا این زبان برنامه نویسی از محبوبیت کمی نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی وب سایت مانند پایتون برخوردار است. اجازه دهید که به ساختار کد نویسی در پایتون نگاهی بیاندازیم تا معایب زبان برنامه نویسی ASP را بهتر متوجه شویم. در پایتون کد نویسان به راحتی می توانند یک بخشی از وب سایت را طراحی نمایند و اصولاً این محیط برای طراحی وب سایت تعبیه شده است. شما برای اینکه یک بخش برای ثبت نام را در وب سایت خود قرار دهید، تنها یک شی را صدا می زنید و وظیفه ساخت اشیا، به عهده مدل های از پیش تعریف شده می باشند. در صورتی که برای همین کار در برنامه نویسی ASP باید حداقل ده خط کد نویسی انجام دهید.

مسئله دوم امنیت و سرعت اجرای سریع وب سایت در پایتون یا PHP می باشد که متاسفانه اکثر سرور ها برای اینکه مفسر خوبی را برای زبان ASP معرفی کنند، باید ابتدا کدها را به شکل XML تبدیل نمایند و سپس بر روی مرورگرهای مختلف اجرا کنند. این کار باعث کاهش سرعت اجرای وب سایت ها می شود و از نظر کاربران وب سایت، کمی دلخوری به وجود می آید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)