رمزگذاری روی سایت وردپرس

رمزگذاری روی سایت وردپرس

رمزگذاری روی سایت وردپرس

ر

رمزگذاری روی سایت وردپرس این امکان را برای دارندگان سایت وردپرسی فراهم می‌کند تا به صورت یکجا روی کل سایت خودشان رمز بگذارند و امکان دسترسی را فقط به دارندگان این رمز محدود کنند. با قابلیت رمزگذاری روی مطالب وردپرس، این امکان برای دارندگان سایت وردپرسی وجود دارد که دسترسی به محتوای سایت فقط برای کسانی که رمز را در اختیار دارند، امکان پذیر باشد. این قابلیت به صورت پیش‌فرض در مدیریت نوشته‌ها در وردپرس وجود دارد. اما این امکان که بتوانید روی کل مطالب سایت رمز بگذارید  به صورت پیش فرض در سایت وردپرسی شما وجود ندارد و برای این کار باید افزونه‌ی رمزگذاری روی سایت وردپرسی را دانلود و فعال سازی کنید. در این مقاله افزونه‌ای برای این کار به شما معرفی می‌شود و نحوه‌ی رمز گذاری روی سایت وردپرس آموزش داده می‌شود.

آموزش رمزگذاری روی سایت وردپرس

برای رمز گذاری روی سایت وردپرس افزونه‌ای با نام Password Protected وجود دارد و تا کنون بیش از صد هزار نصب فعال داشته است و امتیاز ۶/۴ را از طرف کاربرانی که این افزونه را نصب و فعال سازی کرده‌اند دریافت کرده است. این آمار نشان دهنده‌ی محبوبیت قابل توجه این افزونه در بین دارندگان سایت وردپرسی است. با استفاده از این افزونه می‌توان برای ورود به سایت وردپرسی و دسترسی به مطالب سایت، رمز عبور تعریف کرد و امکان دسترسی به مطالب کل سایت را فقط برای افرادی که این رمز را در اختیار دارند محدود کرد. در این مقاله این افزونه به صورت کامل آموزش داده می‌شود. برای نصب و فعال‌سازی این افزونه روی لینک زیر کلیک کنید.

Password Protected

پس از این که این افزونه را دانلود و نصب کردید یک فیلد جدید با عنوان رمزدار در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما نمایش داده می‌شود که با کلیک کردن روی آن می‌توانید به صفحه‌ی تنظیمات این افزونه دسترسی داشته باشید.

وضعیت حفاظت رمز عبور: در صورتی که تیک این گزینه را فعال کنید، برای دسترسی کاربران به سایت از آن‌ها درخواست رمز عبور می‌شود و کاربرانی که این رمز را به درستی وارد کنند می‌توانند وارد سایت شوند. هر زمان که بخواهید دسترسی به سایت را برای تمام کاربران فعال کنید، با برداشتن تیک این گزینه به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. با برداشتن تیک این گزینه رمزگذاری روی سایت وردپرس غیر فعال شده و کاربران می‌توانند بدون وارد کردن رمز مطالب سایت را ببینند.

Protected Permissions: این فیلد مشخص می‌کند چه کسانی بدون ورود کردن رمز عبور می‌توانند به سایت دسترسی داشته باشند، به عبارتی دیگر افرادی که از رمزگذاری روی سایت وردپرس مستثنا هستند را مشخص می‌کنید. این افراد می‌توانند مدیران سایت، کاربرانی که وارد حساب کاربری خود شده‌اند و همچنین کاربرانی که از طریق فید وردپرس به سایت دسترسی دارند، باشند.

رمز تازه: در فیلد رمز تازه می‌توانید رمز مورد نظر برای ورد به سایت را انتخاب و یا تغییر دهید. برای تغییر رمز قبلی به رمز جدید لازم است که رمز قبلی را در اختیار داشته و وارد کنید.

Allow IP Addresses: با استفاده از این بخش هم می‌توانید تعدادی IP وارد کنید که افرادی که از این طریق IPها قصد ورود به سیستم را دارند، نیاز به استفاده از رمز عبور نداشته باشند.

اگر از کش وردپرس استفاده می‌کنید تا سرعت سایت وردپرسی را ارتقا دهید ممکنه است گاهی افزونه‌ی رمزگذاری روی سایت وردپرس به دلیل تداخل با کش شدن سایت به درستی کار نکند و صفحات سایت برای کاربرانی که قبلاً یک بار رمز را به درستی وارد کرده‌اند نمایش داده شود. بنابراین برای درست کار کردن گاهی افزونه‌ی رمزگذاری روی سایت وردپرس باید کش وردپرس را غیر فعال کنید. برای غیرفعال کردن کش در وردپرس برای گاهی افزونه‌ی رمزگذاری روی سایت وردپرس کافی است تا کدی که در فیلد Cookies مشاهده می‌کنید را کپی کرده و در افزونه کش وردپرسی که از آن استفاده می‌کنید وارد کنید تا این کش در وردپرس غیرفعال شود.

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که با رمزگذاری روی سایت وردپرس با ورود آدرس سایت به محل آدرس بار در صورتی که آن آدرس دارای پسورد برای ورود باشد، باید قبل از ورود رمز عبور را وارد کنید. در غیر این صورت قادر به مشاهده‌ی سایت نخواهید بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *