رفع مشکل نفرستادن فایل به ایمیل در Contact Form 7

د

در قسمت های قبلی مطالب آموزشی آموزش ساخت فرم تماس حرفه ای با Contact Form 7  را با شما به اشتراک گذاشتیم.در این بخش به یک مساله کاربردی که ممکن است بارها برای شما هم سوال شده باشد پاسخ می دهیم.چطور می توان فایلی را که از طریق فرم تماس حرفه ای دریافت کرده ایم را در ایمیل خود دریافت کنیم؟

ممکن است این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد که هنگامی که کاربر سایتتان یک فایل را به وسیله این فرم ها ارسال می کند،شما نمی توانید آن را دانلود و دریافت کنید و فقط می توانید نام فایل را در ایمیلتان ببینید.این مساله ای بسیار قابل توجه برای شما به عنوان مسئول سایت است زیرا با دریافت این فایل ها قطعا تطلاعات مفیدی به دست می آورید.اما نگران نباشید!در این بخش ما گام به گام به شما آموزش می دهیم که چگونه بتوانید افزونه فرم تماس ۷ برای ارسال فایل به ایمیل را نصب و تنظیم کنید.

حل مشکل نفرستادن فایل در Contact Form 7 :

یکی از کامل ترین و کارآمدترین پلاگین های وردپرس برای ساخت فرم تماس با ایمیل،Contact Form 7 است که قابلیت های بسیار مفیدی برای برای ایجاد یک فرم تماس حرفه ای دارد.لازم به ذکر است این افزونه مانند سایر افزونه ها تنظیمات خودکار ندارد بلکه برای استفاده مناسب از از آن باید به طور کامل تنظیمات افزونه را بلد باشید و انجام دهید.

یکی از اشتباهات رایج کاربران در استفاده از سایت این است که اغلب به جای آنکه شرت کد مربوط به فایل را در جای درست خودش قرار دهند،آن را در بخش محتوای پیام قرار می دهند.این اشتباه باعث می شود که با وجود داشتن افزونه Contact Form 7 فایل به ایمیل فرستاده نشود.

در ادامه بخوانید:
بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس با Theme Check

در این روش به طور کامل روش درست ضمیمه کردن فایل در افزونه فرم تماس ۷ را به شما دوستان عزیز آموزش می دهیم.

برای ضمیمه فایل مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱)در صفحه ویرایش فرم این افزونه،روی آیکون فایل کلیک کنید تا یک فیلد دریافت فایل اضافه شود.

۲)در کادر باز شده مطابق سلیقه و نظر خودتان تنظیمات را کامل کنید.این تنظیمات کاملا سلیقه ای بوده و هیچ الگوی خاصی ندارد.

۳)بعد از انجام تنظیمات،در قسمت پایین همین کادر یک شرت کد به شما داده می شود،آن را کپی کنید.

۴)آیکون گذاشتن برچسب را انتخاب کنید تا بتوانید آن را هرجای فرم که خواستید قرار دهید.

رفع مشکل نفرستادن فایل به ایمیل در contact form 7

۵)بعد از ایجاد فرم و اتمام کار در تب فرم،به تب ایمیل بروید.

۶)تنظیمات را تا بخش محتوای پیام انجام دهید.قالب بندی تنظیمات این بخش را هم می توانید طبق سلیقه خود و بدون تبعیت از هیچ الگوی خاصی انجام دهید.

۷)به بخش فایل های پیوست فایل بروید و شرت کدی را که در مرحله  کپی کرده بودید را در اینجا وارد کنید.

۸)در آخر روی آیکون ذخیره کلیک کنید تا تغییراتی را که انجام داده اید اعمال و ذخیره شود.

۹)در نهایت با استفاده از شرت کدی که مربوط به این فرم است،آن را درون یک مطلب قرار دهید.

رفع مشکل نفرستادن فایل به ایمیل در فرم تماس 7

با انجام عملیات ۹ گانه بالا به راحتی می توانید تمام فایل های ارسالی کاربران سایتتان را در ایمیل خود ببینید.این عمل به ارتقا بیشتر سایت و وبلاگتان کمک شایانی می کند.

برای آزمایش این روش می توانید خودتان به عنوان اولین کاربر دست به کار شوید و یک فایل برای خود بفرستید.برای این کار به صفحه ای که فرم تان در آن وجود دارد وارد شده و یک فایل آزمایشی بفرستید.سپس وارد ایمیلتان شوید.میبینید این فایل به صورت ضمیمه شده یا Attachment برای شما ایمیل شده است.در این صورت نه تنها فقط نام فایل بلکه تمام محتوا را هم می توانید ببینید و دانلود کنید.

در ادامه بخوانید:
نمایش notification روی دسکتاپ در وردپرس

درصورت داشتن هرگونه مشکل یا سوال در کارکرد این افزونه و یا سایر افزونه های دیگر،حتما در بخش نظرات آن را عنوان کنید،و منتظر پاسخ گویی ما برای رفع مشکلتان باشید.این مقاله نیز در پاسخ به سوال یکی از کاربران عزیز برای نحوه ارسال فایل ها به ایمیل نوشته شده است.بنابراین نگران هیچ بروز هیچ مشکلی در سایت یا وبلاگتان نباشید.ما در حل مسائلتان برای ارتقا دانش وردپرسی و بهبود سایت شخصیتان در کنارتان هستیم.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)