آموزش نحوه رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

ق

قطعاً برای شما نیز این اتفاق افتاده است که هنگام ایجاد نوشته ای جدید زمانی که در حال آپلود تصویر یا فایلی در نوشته هستید با خطای Missing a temporary folder در وردپرس رو به رو شوید و یا هنگام آپدیت هسته وردپرس، قالب یا افزونه وردپرس با کلیک روی دکمه به روز رسانی خطای Missing a temporary folder یا پوشه سینجی(موقت) گم شده در وردپرس را مشاهده کنید و قادر به آپلود فایل یا به روز رسانی مورد نظر خود نباشید. معمولاً این خطا به دلیل خطاهای موجود در ورژن PHP هاست و تغییرات صورت گرفته در کانفیگ هاست اتفاق می افتد اما دلایل دیگری نیز باعث ایجاد چنین خطایی در وردپرس می شوند.

در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد معرفی راهکاری را داریم تا با استفاده از بتوانید خطای Missing a temporary folder  در وردپرس را رفع کنید. اگر شما نیز در سایت وردپرسی خود با این خطا مواجه شدید برای رفع این مشکل تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

آموزش نحوه رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

همانطور که بیان شد این خطا به دلیل تنظیمات نادرست روی هاست سایت شما در php ممکن است رخ دهد. وردپرس به نحوی کدنویسی شده که وقتی تصویر یا فایلی را در آن آپلود می کنید و یا افزونه و قالب وردپرس را در آن به روزرسانی می کنید قبل از اینکه این فایل ها را در مسیر اصلی خود آپلود کند به صورت موقت در پوشه ای موقت قرار می دهد و پس از اطمینان از درست بودن همه چیز فایل مورد نظر در مکان اصلی خود قرار می گیرد. گاهی اوقات به دلیل خطا در php هاست امکان دسترسی وردپرس به مسیر اصلی وجود نداشته یا مسیری که باید در تنظیمات هاست برای این کار باید وجود داشته باشد تعریف نشده است، بنابراین هنگام آپلود یا به روز رسانی پیغام Missing a temporary file به معنای گم شدن این پوشه را مشاهده خواهید کرد.

در ادامه بخوانید:
ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

حال برای رفع این خطا باید این پوشه را در هاست خود تعریف کنید و با کسب مهارت در کدها می توانید این مشکل را برای همیشه رفع کنید. برای آغاز کار وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager کلیک کرده تا وارد صفحه فایل های موجود در هاست شوید.

 

رفع خطا Missing a temporary folder در وردپرس

 

مرحله اول: اجرای تغییرات در فایل کانفیگ وردرپس

پس از ورود به هاست خود به مسیر /public_html/ رفته و به مسیری که وردپرس در آن نصب شده وارد شوید. اگر وردپرس روی دامنه اصلی شما نصب شده باشد کافیست تا در همین مسیر به دنبال فایلی به نام wp-config.php بگردید، اما در صورت نصب وردپرس در ساب دامنه یا پوشه ای جداگانه کافیست وارد پوشه مربوطه شده و همان فایل را پیدا کنید. پس از یافتن فایل برای ویرایش آن:

  • در صورت استفاده از هاست سی پنل روی فایل راست کلیک کنید و گزینهEdit را انتخاب نمایید.
  • در صورت استفاده از هاست دایرکت ادمین رو به روی فایل روی گزینه Edit کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش فایل شوید.

پس از وارد شدن به صفحه ویرایشگر قبل از خط That’s all, stop editing! Happy blogging را قرار داده و فایل را ذخیره کنید.

define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(__FILE__) . ‘/wp-content/temp/’);

مرحله دوم: ایجاد پوشه در مسیر آپلود وردپرس temp

پس از ذخیره فایل در مسیری که قرار دارید به پوشهwp-content وارد شده و پوشه ای جدید با نام temp در آن ایجاد کنید. برای ساخت پوشه در هاست کافیست به صورت زیر عمل کنید.

  • در هاست سی پنل در مسیر مربوطه در بالای صفحه روی گزینه New Folder کلیک کنید و در پنجره باز شده temp نام پوشه خود را قرار دهید و در آخر روی گزینه create folder کلیک کنید.
  • در هاست دایرکت ادمین، در مسیر مربوطه در انتهای صفحه نام پوشه خود را در بخش Create New Folder با عنوان temp وارد کنید، با کلیک روی گزینه Create پوشه مورد نظر ساخته می شود.
در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت صفحه تعمیر وردپرس

پس از افزودن این کد به فایل کانفیگ و ایجاد پوشه مورد نظر در هاست خود به پیشخوان وردپرس رفته و فایل جدید را آپلود کرده، قالب یا افزونه ای که پیش از این با خطای Missing a temporary folder در آن نمایش داده شده بود را به روز رسانی کنید. می بینید که مشکل کاملاً برطرف شده است و به راحتی قادر خواهید بود آپلود و به روز رسانی مورد نظر خود را انجام دهید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن خطای Missing a temporary folder را در وردپرس رفع کرده باشید. در صورت مواجهه با مشکل و یا سؤال آن را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)