رفع خطا و ارور Error in jQuery.ajax while submitting a form در UserPro

ا

اگر از وردپرس برای مدیریت محتوای سایت و وبلاگ خود استفاده می کنید، ممکن است هنگام ثبت نام یا ورود به سایت مشکلاتی برایتان پیش بیاید.افزونه UswrPro یکی از پیشرفته ترین و بهترین افزونه ها برای ثبت نام و سیستم ورود و خروج است.اما در استفاده از این افزونه نیز ممکن است با خطاهایی مواجه شوید.یکی از خطاهای احتمالی هنگام ورود به سایت Error in jQuery.ajax while submitting a form:Internal Server Error است.همچنین بعضی اوقات ممکن است با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبورتان صفحه فقط رفرش شود و وارد پروفایل خود نشوید.برای رفع مشکل
Error in jQuery.ajax while submitting a form:Internal Server Error ما چند راهکار کاربردی را در این مقاله به شما عزیزان ارائه می دهیم.

روش اول:غیرفعال کردن افزونه کش:

فایده استفاده از کش چیست؟
یک وب سایت اگر خوب بارگذاری شده باشد در کم تر از ۲ یا ۳ ثانیه بارگذاری می شود.با استفاده از کش هم سرعت بارگذاری سیستم تان تا حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا می کند هم باعث بهبود عملکرد و ارتقا وب سایت یا وبلاگتان می شود. از افزونه های کش کارآمد برای سایت ها W3 Total Cache و wp Supper Cache است.این افزونه ها در کنار مزیت های بسیاری که دارند ممکن است با برخی افزونه های دیگر و یا قالب سایت دچار تداخل عملکرد شده و مشکلاتی را به وجود آورند.یکی از این مشکلات خطای Error in jQuery.ajax while submitting a form:Internal Server Error هنگام ورود به سایت است.برای رفع این مشکل به عنوان اولین راهکار غیر فعال کردن افزونه کشتان است صرف نظر از اینکه از چه افزونه ی کشی استفاده کرده اید.بعد از غیرفعال کردن کش وارد صفحه اولیه سایت خود شوید و قبل از ورود نام کاربری خود یکبار ctrl+f5 را فشار دهید تا سایتتان رفرش شود.سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را بزنید تا وارد صفحه خود شوید.به احتمال بسیار زیاد با انجام این کار مشکل ورود به سیستم تان برطرف خواهد شد.
اگر با انجام این روش باز هم مشکتان حل نشد،بهتر است برای همیشه کش تان را غیر فعال کرده و یا از کش دیگری برای افزایش سرعت سایتتان استفاده کنید.یکی از بهترین کش ها برای افزایش سرعت با عملکرد بسیار خوب افزونه WP Rocket است که سرعت سایت شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.این افزونه پولی است اما در بعضی سایت ها نیز می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای و کاملا رایگان این افزونه را دانلود کنید.بعد از دانلود این افزونه آن را نصب و فعال کنید. یکی از ویژگی های مثبت این افزونه آن است که نصب و فعال سازی آن بسیار آسان است.این افزونه بعد از نصب تا حدود ۸۰ درصد به طور خودکار تنظیمات لازم را انجام می دهد و نیازی نیست که شما کار خاصی انجام دهید.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت خبرنامه در وردپرس

روش دوم:غیرفعال کردن همه افزونه ها:

در وبلاگ و یا سایت شخصیتان به جای صرف وقت و هزینه بابت کدنویسی با استفاده از افزونه که یک نرم افزار کوچک است می توانید می توانید امکانات جانبی و جذابی را به سایت خود اضافه کنید.اما افزونه های مختلف نیز ممکن است باعث ایجاد خطاهایی مانند خطای  Error in jQuery.ajax while submitting a form:Internal Server Error شود.راه حل دوم برای رفع این خطا غیرفعال کردن تمام افزونه های وبلاگتان است.برای اینکار:
۱)افزونه WP Maintenance Mode را نصب و فعال کنید.
۲)در این افزونه حالت تعمیر سایت را فعال کنید تا عملیاتی را که انجام می دهید سایر کاربران نبینند.
۳)همه افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید.
۴)وارد صفحه yoursite.com/login شوید و یکبار ctrl+f5 را فشار دهید تا رفرش شود.
۵)اگر وارد پروفایل خود شدید بدون انجام هیچ کاری خارج شوید و دوباره وارد سایت خود شوید.
۶)اگر مشکل حل شد می توانید افزونه هایتان را فعال کنید.
با استفاده از این روش مشکل به طور کلی حل می شود اما شما متوجه نمی شوید ایراد از کدام افزونه بوده است.برای پی بردن به این سوال تک تک افزونه هایتان را غیرفعال کنید و مراحل ۶ گانه بالا را انجام دهید.با این کار متوجه می شوید ایراد از کدام افزونه است می توانید آن را غیرفعال و یا با مدل دیگری جایگزین کنید.

روش سوم:تغییر قالب:

با توجه به کاربری سایت و سلیقه شخصی افراد،ممکن است هر شخصی از هزاران قالب وردپرس برای تعیین شکل و ظاهر و و نحوه چینش المان ها در سایت خود استفاده کند.اما گاهی اوقات بعضی قالب ها باعث بروز خطاهایی می شوند.برای رفع این خطا:
۱)افزونه WP Maintenance Mode را نصب و فعال کنید.
۲)به حالت تعمیر سایت بروید.
۳)قالب سایت را تغییر دهید.نی توانید از قالب های پیش فرض و رایگان که در مخزن قالب های وردپرس به صورت رایگان وجود دارد استفاده کنید.
۴) وارد صفحه yoursite.com/login شوید و یکبار ctrl+f5 را فشار دهید تا رفرش شود.
۵)وارد پروفایل خود شوید.
اگر با تغییر قالب مشکل و خطای ورودتان حل شد به این معناست که قالب سایت ایراد هایی دارد که باید دنبال تعمیر و یا تعویض آن باشید.

در ادامه بخوانید:
آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس

جمع بندی:

در هنگام مواجهه با خطای Error in jQuery.ajax while submitting a form:Internal حتما ابتدا روش اول را امتحان کنید.این روش تا ۸۰ درصد مشکل سایت را برطرف می کند.اگر مشکلتان با روش اول رفع نشد سپس راه های بعدی را امتحان کنید. د. به شخصه با غیرفعال کردن افزونه W3 Total Cache مشکل سایتم حل شد. الان هم از افزونه بسیار پرکاربرد WP Rocket برای کش کردن سایت استفاده می کنم.
امیدواریم با ارائه این راهکارها توانسته باشیم برای رفع خطای سایتتان کمک موثری کرده باشیم.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)