راه اندازی و آموزش نصب بسته قالب وردپرس در لوکال هاست

ا

امروز قصد داریم به شما برای راه اندازی و آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست کمک کنیم تا به راحتی و بدون تغییر هر گونه چیدمان قالبی که به صورت نصب بسته آسان در وردپرس طراحی شده است را تهیه کنید و مشابه دمو در لوکال هاست نصب فرمایید.

ابتدا به توضیحاتی در ارتباط با قالب هایی با بسته نصبی میپردازیم تا انتخاب و کار برای تان آسان گردد.  اکثر شما میدانید که بعد از انتخاب قالب باید وقت زیادی برای تنظیمات قالب انتخابی و چیدمان ظاهری آن بپردازید.

در قالب های تجاری جون پیچیده تر هستند باید وقت بیشتری نسبت به قالب های ساده بگذارید تا چیزی که مد نظرتان هست از قالب بیرون بیاورید و آن را مشابه دمو و پیش نمایش قالب طراحی کندی. خب مشکل به این بزرگی با یک ابزار کاربردی و پرطرفدار حل خواهد شد تا با استفاده از قابلیت های آن بتوانید به راحتی و در عرض چند دقیقه به قالب مد نظرتان برسید. این بسته های نصبی همراه با کلیه تنظیمات و افزونه ها ساخته میشود  و به راحتی بر روی دامنه جدید بالا می آید.

بسته نصب قالب وردپرس چیست؟

 منظور از بسته نصبی قالب این است که شما د ر کمترین زمان ممکن، یک قالب را بر روی سایت خود همراه با کلیه تنظیمات و افزونه ها آن پیاده سازی کنید و دیگر نیازی نباشد تا روزها برای چیدمان قالب سایت خود مانند صفحه اصلی، مطالب، آرشیو و برگه ها وقت بگذارید. معمولا بسته های نصبی علاوه بر قابلیت های بالا، دارای افزونه های فارسی ساز و راست چین کردن قالب و … به صورت یک پک کامل با پیشوند Zip. در اختیار شما قرار میگیرد که بعد از وارد کردن دیتابیس اطلاعات با استفاده از این پک بتوانید سایت خود را مشابه با دمو و پیش نمایش عینا با کلیه تنظیمات اجرا کنید.

این پک در واقع یک نسخه از قالب و تنظیمات به همراه اسکریپت وردپرس در حالت خام است و با انجام مراحلی میتوانید بسته نصبی قالب را در لوکال هاست خود عینا مشابه دمو سایت مد نظرتان که در آن خروجی گرفته شده را در دامنه و هاست خود نمایش دهید.

افزونه duplicator

از افزونه duplicator برای ساخت بسته نصب آسان در وردپرس استفاده میکنید. بعد از طراحی نهایی در انتها دو فایل در خروجی برای دانلود تهیه میشود.
فایل اول شامل تمامی فایل های مربوط به سایت میباشد که میتوان به پوشه افزونه ها، فایل های وردپرس و فایل های آپلود شده و … اشاره کرد.

فایل دوم هم شامل فایلی به نام installer.php میباشد که برای نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس از این فایل استفاده میشود و کانفیگ شدن تنظیمات و دیتابیس از همین فایل صورت میگیرد.

در ادامه به آموزش نصب و راه اندازی بسته نصب میپردازیم که با استفاده از این آموزش بتوانید اقدام به راه اندازی بسته نصب سریع وردپرس در لوکال هاست ومپ، زمپ و لمپ کنید.

 آموزش راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در لوکال هاست

 ابتدا از همه باید فایل بسته نصبی قالب که دانلود کرده اید به مسیری که لوکال هست در پوشه ای که قصد نصب بسته آسان را دارید، آپلود نمایید. پس به درایو C از سیستم خود مراجعه و به ترتیب زیر که نشان داده ایم، فایل بسته نصبی قالب  وردپرس را در پوشه دلخواه خود قرار دهید.

  • لوکال هاست زمپ : اگر از برنامه xampp برای لوکال هاست استفاده میکنید. برای نصب بسته آسان در زمپ باید در ویندوز خود وارد مسیر C:\xampp\htdocs شده و یک پوشه با نام مورد نظر و دلخواه برای سایت خود بسازید.
  • لوکال هاست ومپ : اگر از برنامه Wamp برای لوکال هاست استفاده میکنید. برای نصب بسته آسان در ومپ باید در ویندوز خود وارد مسیر c:\wamp64\www شده و یک پوشه با نام مورد نظر و دلخواه برای سایت خود بسازید.
  • لوکال هاست لمپ : اگر کاربر لینوکس میباشید و از برنامه lamp لوکال هاست استفاده میکنید برای نصب بسته آسان در لمپ باید وارد مسیر file system/var/www/html  شده و یک پوشه با نام مورد نظر و دلخواه برای سایت خود بسازید.
در ادامه بخوانید:
رمزگذاری روی سایت وردپرس

 من در این آموزش قصد استفاده از برنامه ومپ برای لوکال هاست را دارم بنابراین وارد مسیر c:\wamp64\www میشوم و پوشه ای که قصد راه اندازی بسته نصبی وردپرس قالب در لوکال هاست با برنامه ومپ را دارم با نام pergasco ایجاد میکنم و ادامه مراحل به ترتیب گفته شده را انجام میدهم.

بعد از ایجاد پوشه و مراحل گفته شده وارد پوشه pergasco  شوید و فایل بسته نصبی قالب وردپرس با فرمت zip.  که خریداری نموده اید را در مسیر c:\wamp64\www\pergasco کپی کنید.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

مانند تصویر بالا فایل بسته نصبی را از حالت زیپ خارج و extract  کنید. در مرحله بعد آدرس localhost را وارد کنید و در انتها installer.php را اضافه کنید تا به مراحل نصب قالب وارد شوید.

به عنوان نمونه: آدرس شما باید به صورت localhost/installer.php  باشد، همانطور که در تصویر پایین میبینید تمامی اطلاعات و نیازمندی های که برای نصب لازم است برای شما نمایش داده خواهد شد و اگر همه چی درست و دقیق باشد کلیه گزینه ها سبز رنگ میشوند.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

همانطور که در تصویر هم نشان داده ایم ابتدا بر روی بخش option   کلیک کنید تا گزینه های مورد نظر برای تان نشان داده شود و مانند تصویر از قسمت Extraction  ، حالت دستی یعنی Manual Archive را انتخاب کنید.

به دلیل برخی محدودیت ها گاهی حالت اتوماتیک قادر نیست فایل ها را از حالت زیپ خارج کنید و سرعت زیادی را میگیرد پس بهتر است حالت دستی انتخاب شود. وارد پوشه pergasco  شوید و با توجه به تصویر دو فایل با عنوان installer.php و فایل قالب که با فرمت زیپ است را میبینید.

بر روی فایلی که zip. است راست کلیک کنید و ان را از فشرده خارج نمایید. بعد از خارج کردن این فایل zip  میبینید که پوشه ها و فایل وردپرس از حالت فشرده خارج شده اند.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

بعد از خارج کردن فایل ها از حالت زیپ به صفحه installer.php در سایت خود مراجعه نمایید و تیک گزینه I have read and accept all terms & notices (required to continue)   را بزنید و سپس بر روی next  کلیک کنید و تمامی قوانین را نیز تایید کنید و سپس وارد مرحله بعدی خواهید شد.

در ادامه بخوانید:
نمایش شورت کد در قالب وردپرس

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

در این مرحله شما باید اطلاعات مربوط به دیتابیس لوکال هاست خود را وارد کنید، بنابراین لازم است تا یک دیتابیس جدید ایجاد کنید و اطلاعات را در ان وارد کنید.

  ساخت دیتابیس در لوکال هاست ومپ

 ابتدا وارد آدرس http://localhost/phpmyadmin  شوید، حتما دقت کنید که برنامه در لوکال هاست اجرا کرده باشید. سپس وارد صفحه مدیریت پایگاه داده یا همان دیتابیس مانند تصویر زیر شوید و پایگاه داد را برای سایت خود در محیط لوکال هاست بسازید. به هنگام ورود به phpmyadmin از شما نام کاربری و رمز میخواهد، کافیست در قسمت نام کاربری عبارت root  را وارد کنید و قسمت رمز را خالی بگذارید تا بتوانید وارد برنامه phpmyadmin شوید.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

سپس مانند تصویر زیر در منوی سمت چپ بر روی گزینه new  کلیک کنید تا صفحه پایگاه داده باز شود و یا میتوانید از تب بالا بر روی گزینه database کلیک کنید تا وارد صفحه پایگاه داده شوید. سپس در قسمت create database نام پایگاه خود را به صورت لاتین وارد کنید و بر روی دکمه create  نهایتا کلیک کنید.

در این قسمت ما نام پایگاه را pergasco  را وارد کردیم و حتما در تایپ آن دقت فرمایید چون قرار است با همین نام در قسمت کانفیگ و راه اندازی وردپرس در لوکال هاست استفاده کنیم.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

در قدم قبلی شما توانستید دیتابیس را بسازید، اکنون در سر برگ basic قرار دارید، ابتدا از قسمت action گزینه connect and remove all data  انتخاب کرده و در نهایت اطلاعات دیتابیس رو مشابه تصویر زیر وارد کنید.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

Host: به این گزینه کاری نداشته باشید چون به صورت پیش فرض گزینه localhost در آن وارد شده است و در مقابل آن گزینه port را میبینید که آن هم به صورت خودکار شناسایی شده است. 

Database: نام پایگاه داده خود را در این قسمت وارد کنید، ما نام pergasco را انتخاب کردیم.

User: نام کاربر پایگاه داده وردپرس را باید در این قسمت وارد کنید. باید از کلمه root برای یوزر پایگاه استفاده کنید زیرا در برنامه لوکال هاست ومپ هنگام ساخت پایگاه داده تنها پایگاه داده را میسازیم و مثل هاست چیزی تحت عنوان User برای دیتابیس وجود ندارد.

Password: مشابه قسمت User اینجا هم عمل کنید، رمزی را مشخص نکنید و خالی بگذارید.

در نهایت بر روی دکمه Test Database کلیک کنید تا در کارد قرمز مشابه تصویر بالا اطلاعات دیتابیس بررسی شود و اگر خطایی رخ ندهد با پیغام  Success روبرو خواهید شد ولی اگر با خطا مواجه شدید باید ببینید در کدام قسمت خطا رخ داده و آن را رفع کنید. حالا که همه چی درست و صحیح میباشد بر روی دکمه Next در انتهای صفحه کلیک کنید، با پنجره ای مشابه تصویر زیر روبرو میشوید که به عنوان تاییدیه در نظر گرفته شده است و در نهایت بر روی yes  کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

بعد از مرحله قبلی منتظر بمانید تا اطلاعات شما پردازش گردد. بعد از اینکه وارد مرحله بعدی شدید بر روی Option  کلیک کنید تا تنظیمات نمایش داده شود و بعد در قسمت New Admin Account که میبینید بر روی فیلد User نام کاربری و در قسمت Password رمز مورد نظر خود را بسازید و در نهایت بر روی Next که در انتهای صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

در ادامه بخوانید:
آموزش کاهش حجم تصاویر وردپرس

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

به صفحه ای مشابه تصویر زیر هدایت میشوید که جزییات نصب آسان وردپرس در لوکال هاست به شما نمایش داده میشود و هیچ خطایی وجود ندارد و همگی با رنگ سبز نمایش داده شده اند. خب حالا به آدرس localhost/pergasco بروید و نتیجه کار خود را مشاهده کنید.

 آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

رفع خطاهای راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

ممکن است به هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس با خطاهایی نیز مواجه شوید که ما در ادامه به توضیحات این خطاها و حل مشکلات  آن پرداختیم.

 

رفع خطای Interval server Error 500

 این خطا از همه بیشتر در بین خطاهای مربوط به راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در لوکال هاست ومپ شایع تر است. راه حل ساده ای هم برای این کار وجود دارد. این خطا معمولا به دلیل سطح دسترسی ها رخ میدهد. بنابراین باید وارد پوشه ای شوید که بسته نصب آسان در ان جا نصب شده است و پوشه های مربوط به وردپرس را چک کنید تا زا قسمت Permissions سطح دسترسی به صورت صحیح وارد شده باشد.

رفع خطای INSTALL ERROR هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

این خطا به دلایل مختلف رخ میدهد و هنگامی که در صفحه installer.php هستید، باید پیغامی که نمایش داده میشود را بررسی کنید و نسبت به رفع آن اقدام فرمایید.

در ادامه به چند خطا رایج از این مورد میپردازیم:

  • In order to extract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

به دلیل فعال نبودن ماژول Zip رخ میدهد. برای رفع آن به قسمت installer.php بروید و گزینه Manual Archive Extraction را انتخاب نمایید. بعد به صورت دستی فایل zip را از حالت فشرده خارج کنید.

  • A wp-config.php already exists in this location

به دلیلی وجود فایلی با عنوان wp-config.php در مسیر راه اندازی بسته نصبی وردپرس، این خطا رخ میدهد.

  • MySQLi Support Fail

به دلیل عدم پشتیبانی از پایگاه داده mysql این خطا رخ میدهد و برای رفع آن باید از برنامه دیگر مثل xampp برای لوکال هاست استفاده کنید.

  • When choosing manual package extraction, the contents of the package must already be extracted and the wp-config.php and database.sql files must be present in the same directory as the installer.php for the process to continue

اگر به هنگام خارج کردن فایل فشرده حالت دستی را انتخاب کرده باشید با این خطا مواجهه میشود. هنگام نصب باید فایل های wp-config.php، installer.php و database.sql قابل دسترسی باشند. برای رفع آن به پوشه ای که در حال نصب بسته نصبی قالب وردپرس هستید مراجعه کنید و فایل zip که شامل فایل های وردپرس هست رو از حالت فشرده خارج کنید تا مشکل شما برطرف بشه و بتونید ادامه مراحل نصب رو پیش بگیرید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)