درون ریزی و برون بری کاربران وردپرس

آ آیا قصد دارید تا کاربران یک سایت وردپرس تان را به سایتی دیگر منتقل کنید؟ به عبارت دیگر کاربران سایت اول را برون بری (Export) کرده و در سایت دوم درون ریزی (Import) کنید. این کار برای زمانی که در حال ادغام سایت ها هستید و می خواهید تمامی کاربران آن سایت به طور خودکار به وب سایت شما اضافه شوند مفید است. در وردپرس فارسی به گرفتن خروجی از کاربران (اطلاعات)، برون بری و به وارد کردن این اطلاعات در جایی دیگر، درون ریزی گفته می شود. در این مطلب نحوه ی درون ریزی و برون بری کاربران در وردپرس را آموزش می دهیم.

درون ریزی و برون بری

چرا و کی به درون ریزی و برون بری کاربران نیاز است؟

در حالی که چندین دلیل برای انجام این کار وجود دارد ۳ تا از معمول ترین عللی که نیاز به انجام این عمل است را در زیر آورده ایم.

  • زمانی که یک وب سایت را می خرید و قصد ادغام محتوا و کاربران آن ها را دارید.
  • زمانی که قصد یکی کردن دو وب سایت و محتوا و کاربران آن ها را دارید.
  • وقتی که می خواهید تمامی کاربران را به لیست ایمیل خود اضافه کنید.

در سایت های چند-نویسنده ای و عضویتی بزرگ در وردپرس پروفایل هر کاربر دارای اطلاعات مفید زیادی است (مانند: تصویر پروفایل، مشخصات، لینک های اجتماعی و…).

و اگر به آن ها بگویید تا پروفایل خود را دوباره بسازند برایشان نا خوشایند و ناراحت کننده است. پس همانطور که گفیتم بیایید تا ببینیم چطور می توانیم کاربران را از یک سایت به سایت دیگر وارد کنیم.

در ادامه بخوانید:
امنیت وب سایت

برون بری کاربران در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه ی Cimy User Manager می باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای گام به گام نصب و فعالسازی افزونه های وردپرس را مطالعه کنید.

پس از فعال سازی باید به کاربران » Cimy User Manager بروید و به پایین اسکرول کنید تا به بخش Export Users برسید.

درون ریزی و برون بری

این افزونه به شما مسیر آپلود را نمایش می دهد و مطمئن شوید که زیر آن نوشته باشد is created and writable. اینجا جایی است که فایل CSV خروجی شما در آن ذخیره خواهد شد.

این افزونه به طور پیش فرض از کاما برای جداکردن زمینه ها و از نقل قول برای جدا کردن متن ها استفاده می کند.

اگر شما از این فایل CSV در جای دیگری استفاده خواهید کرد و نیاز به تغییر دادن مقدار ها دارید، می توانید همینجا مقادیر را تغییر دهید. در غیر این صورت آن ها را همانطور که هستند باقی بگذارید.

در مرحله ی بعد، باید چگونگی مرتب سازی کاربران در فایل برون بری خود را انتخاب کنید. این افزونه به طور پیش فرض، کاربران را بر اساس تاریخ ثبت نام شان ردیف می کند. اما شما می توانید آن ها را بر اساس نام کاربری، ایمیل و یا تعداد پست هایشان مرتب کنید.

اگر از فایل CSV در نرم افزار Microsoft Excel استفاده می کنید، باید مربع کنار گزینه ی Enable Excel compatibility mode را تیک دار کنید.

اگر از افزونه ی Cimy User Extra Fields استفاده میکنید, آخرین گزینه به شما اجازه ی اضافه کردن اطلاعات آن را به فایل خروجی می دهد.

در ادامه بخوانید:
رفع خطای داخلی سرور در وردپرس

وقتی که تنظیمات را به اتمام رساندید روی دکمه ی برون بری کلیک کنید. افزونه، داده های کاربری شما را برون بری کرده و آن را به عنوان فایل CSV  روی سرورتان ذخیره می کند.

یک پیام موفقیت به همراه یک دکمه ی دانلود و لیستی از کاربرانی که به فایل CSV برون بری شده اند را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه ی download کلیک کنید تا فایل در کامپیوترتان ذخیره شود.

حالا از این فایل می توانید برای درون ریزی کاربران به سایت دیگر استفاده کنید.

درون ریزی کاربران در وردپرس

در این مرحله هم به همان افزونه ای که در بالا برای برون بری کاربران استفاده کردیم نیاز است. مطمئن شوید که این افزونه را در سایتی که قصد درون ریزی کاربران در آن را دارید نصب و فعال سازی کرده اید.

در مرحله ی بعد باید به صفحه ی کاربران » Cimy User Manager  و بخش import users بروید.

درون ریزی و برون بری

روی دکمه ی choose کلیک کرده و فایل CSV را که می خواهید درون ریزی کنید را انتخاب کنید. اگر فایل CSV شما از جداکننده های متفاوتی به غیر از کاما و نقل قول استفاده می کند باید آن ها را اینجا تغییر دهید.

همچنین باید مربع کنار گزینه ی Create Users را تیک دار کنید. این کار به افزونه اجازه ی ساخت کاربران جدید با استفاده از اطلاعات درون فایل CSV را می دهد.

در زیر بخش email notifications، می توانید برای فرستادن اطلاعات حساب کاربری به کاربران جدید و فرستادن رمز عبور به کاربران موجود گزینه های مورد نظر خود را تیک بزنید.

در ادامه بخوانید:
قرار دادن جعبه کد در نوشته های وردپرس

در پایان روی دکمه ی درون ریزی کلیک کنید.

افزونه، فایل CSV شما را از روی کامپیوترتان به روی سرور آپلود کرده و کاربران را در پایگاه داده های وردپرس شما درون ریزی می کند.

شما یک پیام موفقیت به همراه اطلاعاتی در مورد تعداد کاربران درون ریزی شده، ساخته شده و یا در طول فرایند اصلاح شده را مشاهده خواهید کرد.

درون ریزی و برون بری

این افزونه نه تنها کاربران را درون ریزی می کند، بلکه برای آن ها نقش کاربری درست را مشخص می کند و تنظیمات دیگر پروفایلشان را انجام می دهد.

حالا کاربران ساخته شده توسط افزونه، ایمیلی در مورد انجام تنظیمات کلمه عبور خود دریافت خواهند کرد.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)