جلوگیری از اجرای شرت کد در یک مطلب خاص

ش شرت کدها یا کد های کوتاه یکی از ویژگی های بسیار خوب و مفید وردپرس هستند. با Shortcode میتوانید هر چیزی را درون مطالب و برگه های سایت به نمایش در آورید. مثلا با افزونه Contact Form 7 میتوانید فرم های زیادی بسازید. برای نمایش هر کدام از آنها باید شرت کد مربوطه را در برگه مورد نظرتان قرار دهید.

برای اینکه یک شرت کد کارش را انجام دهد و چیزی را نشان دهد باید آنرا درون مطلب قرار دهید. اما اگر بخواهید فقط شرت کد را به کاربرانتان نمایش دهید و نیازی به ترجمه شدن آن نداشته باشید چاره چیست؟ این امر بخصوص برای سایت های آموزشی بسیار ضروری است. چون در این سایت ها مثلا برای آموزش یک افزونه باید شرت کدهای آن افزونه را در مطلب قرار دهند. اما اگر افزونه بر روی خود آن سایت هم نصب باشد، خود به خود شرت کد اجرا می شود. یعنی به جای آن که فقط متن شرت کد به کاربر نمایش داده شود، چیز دیگری (مثلا فرم تماس یا …) نمایش داده می شود.

شرت کد

برای حل این مشکل راه حلی وجود دارد.

توقف اجرای شرت کد با یک دستور ساده

برای آنکه در یک جای خاص از اجرا شدن شرت کد جلوگیری کنید روش بسیار ساده ای وجود دارد. کافیست هنگامی که میخواهید شرت کد را در مطلب قرار دهید، آن را درون یک [] قرار دهید.

مثلا شرت کد شما اگر به شکل زیر باشد:

برای آنکه طوری آن را درون مطلب قرار دهید که اجرا نشود و فقط متن شرت کد به نمایش در آید، باید کد زیر را به جای کد بالا در مطلبتان قرار دهید:

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)