جعبه دانلود سایت پی سی دانلود برای وردپرس

ه همیشه از انعطاف پذیری وردپرس گفته اند و شنیده ایم. شاید بعضی از شما ها ندانید دلیلش چیست. چرا این همه بر منعطف بودن وردپرس تاکید می کنند و به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های آن یاد می کنند. اگر با مطلب امروز ما همراه باشید حتما به دلیلش پی خواهید برد. وردپرس در حالت عادی و به صورت پیشفرض، مانند هسته خامی است که هر چه فکرش را بکنید میتوانید رویش نصب کرده و کاملا آن را اختصاصی کنید. افزونه های بیشمار وردپرس قدرت بینظیری به آن می دهند. اگر یک سایت دانلود دارید، احتمالا وارد کردن لینک های دانلود به صورت عادی درون ویرایشگر متن برایتان کمی سخت و نتیجه اش ناامید کننده است. صرف نظر از ظاهر نه چندان دلچسب آن، انجام این عمل برای هر مطلب کار زمان بری است. به احتمال خیلی زیاد همه شما با سایت پی سی دانلود آشنایی دارید. اگر هم چیزی از این سایت دانلود کرده باشید، مطمئنن با جعبه دانلود زیبای آن برخورد کرده اید. جایی که باکس هایی مثل مشخصات فایل، راهنمای نصب، لینک های دانلود و رمز فایل به شکل زیبایی قرار گرفته. این جعبه های دانلود اتوماتیک هستند.

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

 

اگر میخواهید باکس های دانلود اتوماتیک شبیه سایت پی ۳۰ دانلود برای سایت خودتان داشته باشید، در این مقاله چنین چیزی را برایتان آماده کرده ایم. جعبه ای که ما درست کرده ایم با استفاده از قابلیت زمینه های دلخواه وردپرس و به کمک افزونه Advanced Custom Fields ساخته شده است. پس از افزودن آن به سایتتان، قسمتی به ویرایشگر مطلب شما اضافه می شود که میتوانید اطلاعات مربوط به فایل دانلودی و لینک های دانلود را در آن قرار دهید. سپس نتیجه اش را درون سایتتان ببینید.

اضافه کردن جعبه دانلود شبیه سایت پی سی دانلود به وردپرس

برای نصب جعبه دانلود پی سی دانلود به چند چیز نیاز دارید. در این آموزش قدم به قدم با مراحلی که خدمتتان عرض می کنیم پیش بروید تا به نتیجه برسید.

قدم اول: اضافه کردن فایل فونت

ما برای اضافه کردن این جعبه دانلود، باید ابتدا فونت BKoodak را به قالب اضافه کنیم. بدین منظور، فونت BKoodak را از اینجا دانلود کنید.

سپس به فایل منیجر هاستتان بروید و فایل فشرده فونت (که همین الان دانلود کرده اید) را در محل فولدر قالبتان آپلود کنید. توجه کنید که فایل فشرده فونت را درون فولدر قالب فعلی سایتتان آپلود کنید. یعنی به مسیر wp-content » themes بروید و پوشه قالب خودتان را باز کنید و فونت را آپلود کنید.

پس از آپلود فایل فشرده شده فونت، یک بار روی آن کلیک کنید و از منوی بالای صفحه، روی دکمه Extract کلیک کنید. سپس در کادر باز شده، روی دکمه Extract File(s) کلیک کنید.

حال اگر روی دکمه Reload کلیک کنید، میبینید که یک فولدر با نام Download-font به دیگر فولدر های موجود، اضافه شده است.

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

قدم دوم: اضافه کردن کد های CSS برای استایل دهی به باکس دانلود

برای اینکه شکل و نمای ظاهری این جعبه دانلود را شبیه چیزی که در پی سی دانلود قرار دارد بکنیم، باید یکسری کد CSS به قالب مان اضافه کنیم.

بدین منظور، از منوی سمت راست وردپرس به مسیر نمایش » ویرایشگر بروید. در صفحه باز شده، از قسمت سمت چپ روی گزینه شیوه نامه (style.css) کلیک کنید.

وقتی صفحه ویرایشگر فایل استایل قالب باز شد، کد زیر را به انتهای کد های موجود اضافه کنید:

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

خب، با اینکار استایل دهی به باکس دانلود انجام شد. حال نوبت می رسد به اضافه کردن کد های php به فایل single.php قالب.

قدم سوم: اضافه کردن کد های php به فایل single.php

دوباره از منوی وردپرس به مسیر نمایش » ویرایشگر بروید. از قسمت سمت چپ، روی گزینه single.php کلیک کنید.

اضافه کردن باکس دانلود پی سی دانلود به وردپرس

در صفحه باز شده، یکسری کد می بینید که مربوط به صفحه ادامه مطلب می شود. در بین کد ها بگردید و کد زیر را پیدا کنید:

برای آنکه سریعتر این کد را پیدا کنید میتوانید کلید های ترکیبی Ctrl + F را در صفحه کلید بزنید. سپس عبارت the_content(); را وارد کنید و اینتر را بزنید.

پس از آنکه قطعه کد بالا را پیدا کردید، در زیر آن، کد زیر را وارد کنید:

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

قدم چهارم: اضافه کردن فرم اطلاعات دانلود به ویرایشگر مطالب وردپرس

حال که همه چیز برای نمایش جعبه های دانلود درون سایت مهیا شده است، باید آخرین مرحله را انجام دهیم. در این مرحله باید بخشی را به صفحه ویرایشگر مطالب اضافه کنیم که بتوانیم اطلاعات مربوط به دانلود فایل را درون آن قرار دهیم. چیز هایی مثل لینک دانلود، مشخصات فایل، راهنمای نصب و … .

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

برای انجام این کار دو راه داریم.

ممکن است بخواهید ما یک کد به شما بدهیم تا به قالب سایتتان اضافه کنید و فرم دریافت اطلاعات دانلود خود به خود ایجاد شود. خب اینکار شدنی است اما مشکلی که دارد این است که نمیتوانید خودتان دست به تغییرات در ساختار این فرم بزنید. اما اگر میخواهید ساختار و ویژگی های فرم دریافت اطلاعات دانلود تان قابل ویرایش و تغییر باشد، باز هم راه حلی وجود دارد. هر دو راه را به شما می گوییم. البته این را هم بگویم که نتیجه هر دو راه یکی است. یعنی دو فرمی که ایجاد می شود هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوت در این است که فرم اولی را نمیتوانید ویرایش کنید و تنها قادر به پر کردن آن هستید. اما فرم دوم را میتوانید طبق سلیقه خودتان در بیاورید. پیشنهاد ما همان راه حل اول است. چون نیاز به افزونه ندارد و فقط با قرار دادن یک کد درون قالب درست می شود.

راه اول:

به ویرایشگر قالب وردپرس بروید (مسیر نمایش » ویرایشگر). سپس از قسمت سمت چپ صفحه روی گزینه functions.php کلیک کنید.

باکس دانلود وردپرس

در صفحه ای که برای تان باز می شود، کد زیر را به انتهای همه ی کد های موجود اضافه کنید.

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

راه دوم:

افزونه Advanced Custom Fields را از اینجا دانلود کرده، سپس نصب و فعال نمایید. در صورتی که یک کاربر مبتدی وردپرس هستید و با چگونگی نصب و فعالسازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش قدم به قدم نصب و فعالسازی افزونه در وردپرس را ببینید.

فایل xml زیر را دانلود کنید.

دانلود فایل

سپس از منوی وردپرس به بخش ابزار ها » درون ریزی بروید.

روی گزینه WordPress کلیک کنید.

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

در صورتی که افزونه WordPress Importer روی سایتتان نصب باشد، وارد صفحه درون ریزی می شوید. در غیر اینصورت، کادری برایتان باز می شود که باید روی دکمه نصب موجود در پایین کادر کلیک کنید تا این افزونه نصب شود.

درون ریزی در وردپرس

پس از نصب، زمانی که روی دکمه فعالسازی افزونه کلیک کردید، وارد صفحه Import WordPress خواهید شد. اگر نشدید دوباره به مسیر ابزار ها » درون ریزی بروید و روی لینک WordPress کلیک کنید.

حال در صفحه Import WordPress قرار داریم. در این صفحه روی دکمه Choose File کلیک کنید. حال فایل xml ای که چند لحظه پیش دانلود کرده بودید را انتخاب کنید و روی دکمه Open کلیک کنید.

روی دکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد، بدون اینکه تغییری در گزینه ها بدهید، روی دکمه Submit کلیک کنید.

درون ریزی در وردپرس

پس از لحظاتی، درون ریزی انجام می شود.

نحوه استفاده از باکس دانلود

چه راه اول را رفته باشید چه راه دوم، نحوه استفاده از باکس دانلود فرقی نمی کند. به صفحه ویرایشگر مطلب مورد نظرتان بروید.

در زیر بخش ویرایشگر دیداری، یک باکس با نام جعبه دانلود قرار گرفته. اگر چنین باکسی نمیبینید از قسمت بالای صفحه روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کنید. سپس در منوی باز شده گزینه “جعبه دانلود” را تیکدار کنید. حال یک باکس با نام جعبه دانلود به بخش زیر ویرایشگر مطلب اضافه شده است.

در این باکس، تب های مختلفی را می بینید. برای وارد کردن هر نوع اطلاعاتی به تب مربوط به آن بروید. اگر هر تب را خالی بگذارید، آن باکس نمایش داده نمیشود.

مثلا فرض کنید میخواهیم مشخصات یک نرم افزار را وارد کنیم، بدین منظور به تب مشخصات فایل بروید. مشخصات فایل را درون ویرایشگر وارد کنید. در این ویرایشگر میتوانید اطلاعات را به صورت دلخواهتان بنویسید (مثلا بخشی از آن را بولد کنید یا مورب و …). اطلاعات به همان صورتی که شما ایجاد می کنید به نمایش در می آیند. حتی عکس هم میتوانید قرار دهید.

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

نتیجه به صورت زیر است:

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

پس از وارد کردن اطلاعات، مطلب را منتشر یا به روز رسانی کنید.

همچنین برای وارد کردن لینک های دانلود، به تب لینک های دانلود بروید. هر کدام از تب ها را اگر خالی بگذارید، باکس مربوط به آن به نمایش در نخواهد آمد.

ضمنا اگر میخواهید آیکون هایی که سایت پی سی دانلود کنار لینک های دانلودش قرار می دهد را اضافه کنید میتوانید از قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای اقدام کنید. سپس آیکون مربوطه را آپلود کنید. میتوایند این آیکون ها را از اینجا دانلود کنید.

در نهایت اگر همه ی تب ها را کامل کنید چیزی شبیه به تصویر زیر در مطلب تان به نمایش در می آید:

ساخت جعبه دانلود سایت پی سی دانلود

جمع بندی

از این باکس دانلود میتوانید در هر قالبی استفاده کنید. میتوانید استایل آن را ویرایش کرده و به صورت اختصاصی در آورید. ما فقط برای معرفی و دادن هسته کار از استایل پی سی دانلود استفاده کرده ایم. اگر CSS بلد هستید بهتر است اختصاصی اش کنید. همچنین اگر میخواهید فرم دریافت اطلاعات دانلود را ویرایش کنید (در صورتی که از راه دوم رفته باشید) کافیست از منوی وردپرس به مسیر زمینه های دلخواه » زمینه های دلخواه بروید. سپس از آنجا زمینه ی جعبه دانلود را بیابید و ویرایشش کنید.

شاد باشید

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)