جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

جستجو و جایگزینی کلمات وردپرس

آموزش نحوه جستجو وجایگزینی کلمات در وردپرس

م

موضوع جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس هنگامی که قصد دارید برخی از کلماتی را که به صورت مکرر در سایت خود مورد استفاده قرار داده اید به کلمه معادل دیگری تبدیل کنید و یا از آدرس های استفاده شده در نوشته خود بخواهید تغییراتی در آن اعمال کنید پیش می آید. در این شرایط ممکن است بخواهید تمام نوشته های موجود در سایت خود را ویرایش و بازبینی کنید. آیا استفاده از این روش عاقلانه است؟ قطعاً جواب شما منفی خواهد بود، زیرا بررسی تمامی نوشته ها به پروسه زیاد و زمان طولانی نیاز خواهد داشت و علاوه بر این درصد خطا در این روش بالا می باشد. پس چگونه می توانیم کلمات موجود در نوشته ها و نظرات سایت خود را با کلمه ای دیگر جایگزین کنیم؟

در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد معرفی افزونه ای کاربردی در وردپرس را داریم که بتوان با استفاده از آن تمامی جدول های موجود در دیتابیس سایت وردپرسی خود سر زده و با استفاده از جستجو  و جایگزینی کلمات در وردپرس تمامی کلماتی که در این جدول ها به صورت جداگانه قرار گرفته اند را مورد بررسی قرار دهیم و پس از یافتن تمامی کلمات عمل جایگزینی کلمات در وردپرس را آغاز کنید. اگر شما نیز قصد دارید برخی کلمات و آدرس های موجود در نوشته های خود را با کلمه معادل دیگری جایگزین کنید تا انتهای این آموزش ما را همراهی کنید.

آموزش نحوه جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس و تغییر عبارات موجود در دیتابیس

افزونه کاربردی که قصد معرفی آن را در این مقاله داریم Better Search Replace نام دارد. این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده است و تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته است. این افزونه کاربردی موفق به کسب امتیاز ۴٫۶ شده است. با استفاده از این افزونه کاربردی قادر خواهید بود به جستجوی متون در هر یک از جدول های دیتابیس سایت وردپرسی خود و دیگر متونی که قصد جایگزینی آن را دارید بپردازید. برای استفاده از این افزونه کاربردی در مرحله اول باید روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس رفته و با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس این افزونه کاربردی را در سایت خود نصب و فعال کنید.

 دانلود افزونه Better Search Replace

پس از نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی تصویری همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد و منوی Better Search Replace به منوی ابزارهای موجود در پیشخوان سایت شما اضافه خواهد شد با کلیک روی این منو قادر خواهید بود به صفحه افزونه بروید. در نخستین مرحله روی تب Setting کلیک کرده تا به صفحه تنظیمات افزونه رفته و تنظیمات این افزونه کاربردی را برای سایت خود سفارشی سازی کنید.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

همانطور که می دانید تمام هاست ها برای اجرای دستوران php با محدودیت هایی مواجه می شوند و بر اساس محدودیت ها و زمان تعیین شده توسط میزبان وب هاست، باید دستور شما را در زمان تعیین شده انجام دهند. در صورتی که بنا به دلایلی دستورات شما در زمان تعیین شده اجرا نشود خطای Timeout را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در تنظیمات افزونه مشاهده می شود زمان روی ۲۰۰۰ تعیین شده است و اگر در بازه زمانی مشخص شده در کل دیتابیس دستور به کامل اجرا نشود و قادر به جستجوی تمامی کلمات نباشد خطایی را مشاهده خواهید کرد. در صورت بالا بودن حجم دیتابیس و زیاد بودن مطالب باید از این بخش مقدار آن را افزایش دهید تا در جستجو  و جایگزینی کلمات در وردپرس با مشکلی مواجه نشوید.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می شود می توانید به صورت زیر اطلاعات مورد نظر خود را تغییر دهید.

Search for: در این بخش عبارتی را که می خواهید با عبارت دیگری جایگزین کنید با دقت وارد کنید.

Replace with: در این بخش عبارتی که می خواهید جایگزین عبارت قبلی شود را وارد کنید.

Select tables: در این بخش جداول وردپرس که قصد جایگزینی عبارات آن را دارید انتخاب کنید و یا روی wp posts کلیک کنید. به طور مثال اگر قصد جایگزینی عبارات موجود در نوشته ها را دارید باید جدول و wp_comments را انتخاب کرده و در صورت تمایل جایگزینی کلمات موجود در بخش دیدگاه ها باید جداول wp_commentsarea را انتخاب کنید.

Run as dry run: برای بررسی جدول هایی که این کلمات در آن ها وجود دارند و اطلاع داشتن از تعداد کلمات، قبل از جایگزینی کلمات تیک این گزینه را فعال کنید.

در آخر روی دکمه Run Search/Replace کلیک کنید تا نتیجه جستجو بسته به تعداد جدول های وردپرس و اطلاعات موجود در دیتابیس کامل شود و نتیجه به صورت زیر برای شما نمایش داده شود.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید نتیجه ایجاد شده در این جستجو با بررسی ۵۷ جدول موجود در دیتابیس سایت من در کل دیتابیس سایت کلمه ای که در جستجوی آن بودم ۱۵ بار تکرار شده است. با کلیک روی دکمه Click Here همانند تصویر زیر قادر به بررسی جزییات کامل هر جدول و تعداد کلمات موجود در آن ها خواهید بود.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

به خاطر فعال کردن تیک گزینه Run as dry run کلمات جایگزین نشدند و برای جایگزینی کلمات در وردپرس باید تیک این گزینه را بردارید. کلمه مورد نظر را مجدداً از ابتدا در فیلد search for وارد کرده و در فیلد replace with کلمه ای که می خواهید با این کلمه جایگزین شود را انتخاب کنید و پس از وارد کردن جداول مورد نظر از بخش select tables بار دیگر این مراحل را طی کرده تا جایگزینی کلمات در وردپرس انجام شود.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

در ادامه به این دلیل که صفحات را از قبل در پنجره دیگر باز کرده بودم برای نمونه خواهید دید که عبارت وردپرس» در بخش دیدگاه ها استفاده شده، پس از تکرار این مراحل و برداشتن تیک گزینه Run as dry run و به اتمام رسیدن جستجو عبارت WordPress جایگزین وردپرس می شود.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

حال همانطور که مشاهده می کنید نتیجه جستجو در جدول wp_comments این بود که عبارت وردپرس دو بار تکرار شده بود که پس از جایگزینی هر دوی آن ها به wordpress تغییر یافتند.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید به جستجو  و جایگزینی کلمات در وردپرس بپردازید. اگر در رابطه با این آموزش با مشکل و سؤالی مواجه شدید در بخش دیدگاه ها آن را بیان کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *