جستجوی ایجکسی در ووکامرس با WooCommerce Predictive Search

ا امروزه با استفاده از وردپرس امکان ایجاد هر نوع سایتی فراهم شده. این امر هم تنها با افزونه های بیشمار و قدرتمند وردپرس امکان پذیرند. ووکامرس یکی از این افزونه ها است که ایجاد فروشگاه اینترنتی را برای کاربران، ساده تر از همیشه کرده است. این افزونه به صورت پیشفرض دارای بخش جستجو می باشد. اما این قسمت آنچنان حرفه ای و کاربرپسند نیست. بنابراین افزونه ای را میخواهیم به شما معرفی کنیم که توسط آن میتوانید سیستم جستجوی ایجکسی در ووکامرس را به صورت کاملا حرفه ای راه اندازی کنید.

جستجوی ایجکسی در ووکامرس

جستجوی ایجکسی در ووکامرس با WooCommerce Predictive Search

توسط این افزونه می توانید یک بخش جستجوی پیشرفته ایجکسی به فروشگاه خود اضافه کنید. این سیستم جستجو طوری طراحی شده که وقتی کاربر چیزی تایپ می کند، بلافاصله نتایج مرتبط درون یک باکس زیر کادر جستجو همراه با تصویر شاخص محصول نمایش داده می شود. حتما چنین سیستمی را در فروشگاه های بزرگی مثل دیجی کالا، بامیلو و … دیده اید. هم اکنون میتوانید چنین سیستم جستجوی ایجکسی حرفه ای در ووکامرس را به فروشگاه خود اضافه کنید.

آموزش WooCommerce Predictive Search

ابتدا افزونه WooCommerce Predictive Search را نصب و فعال کنید. اگر نحوه نصب و فعال کردن افزونه های وردپرس را نمیدانید حتما مقاله راهنمای گام به گام نصب و فعالسازی افزونه های وردپرس را ببینید.

این افزونه برای اضافه کردن بخش جستجو، از ابزارک استفاده می کند. برای اینکار به بخش نمایش » ابزارک ها از منوی وردپرس بروید. در صفحه ابزارک ها ، ابزارک Woocommerce Predictive Search را به درون یکی از کادر های سمت چپ (محل دلخواه از سایتتان که میخواهید قسمت جستجو نمایش داده شود) بکشانید. در صورتی که کادری در سمت چپ نمیبینید یعنی قالب شما از ابزارک پشتیبانی نمی کند. اگر قالب شما از ابزارک ها پشتیبانی نمیکند، برای افزودن این قابلیت حتما مقاله اضافه کردن پشتیبانی از ابزارک ها به قالب وردپرس را بخوانید.

در ادامه بخوانید:
طراحی سایت فروشگاهی

جستجوی ایجکسی حرفه ای در ووکامرس

هنگامی که ابزارک را اضافه کردید، یکسری تنظیمات درون این ابزارک می بینید که باید آنها را انجام دهید. هر کدام از گزینه ها را در زیر توضیح می دهیم:

Title: عنوان ابزارک را باید وارد کنید.

Search box text message: متنی که در این قسمت وارد می کنید درون کادر جستجو نمایش داده می شود.

Product Name: تعداد محصولات قابل نمایش را تعیین کنید.

Posts: اگر میخواهید مطالب سایتتان هم در نتایج جستجو نمایش داده شوند، تعدادشان را وارد کنید.

Pages: اگر میخواهید برگه های سایتتان هم در نتایج جستجو نشان داده شوند، تعدادشان را وارد کنید.

Show Results Images: اگر تیک این گزینه را بزنید، تصویر شاخص محصولات هم در نتایج جستجو نشان داده می شود.

Show Results Prices: اگر تیک این گزینه زده باشد، در نتایج جستجو قیمت محصولات نیز ذکر خواهد شد.

Show Results Description: در صورت فعال بودن این گزینه، خلاصه توضیحات محصول نیز به نمایش در خواهد آمد.

Character Count: اگر تیک گزینه قبل را زده باشید، در این قسمت باید تعیین کنید که توضیحات محصول چند کاراکتر باید باشد.

در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

حالا با رفتن به سایتتان میتوانید کادر جستجوی ایجکسی را مشاهده کنید. اما ممکن است بخواهید تنظیمات بیشتری روی این باکس جستجو انجام دهید و آن را سفارشی تر کنید. برای اینکار با ادامه این مقاله همراه باشید.

تنظیمات افزونه Woocommerce Predictive Search

برای انجام تنظیمات بیشتر افزونه باید به بخش ووکامرس » Predictive Search بروید. در این صفحه تنظیمات کاملتر افزونه را خواهید دید.

جستجوی ایجکسی حرفه ای در ووکامرس

در صفحه تنظیمات تب های مختلفی می بینید. هر کدام از این تب ها برای انجام تنظیمات بخشی از سیستم جستجو هستند. در تب Settings اصلی ترین تنظیمات افزونه قابل انجام هستند. در تب Search Box میتوانید تنظیمات مربوط به کادر جستجو را انجام دهید. کار هایی مثل تعیین انیمیشن کادر ایجکسی و … . در تب Performance تنظیمات خاصی موجود نیست فقط میتوانید دیتابیس محصولات موجود در سیستم جستجو را آپدیت کنید. در تب All Results Pages میتوانید تنظیمات صفحه نتایج جستجو را کنترل و تعیین کنید. البته این افزونه نتایج را به صورت ایجکسی نمایش می دهد، اما اگر کاربر روی دکمه جستجو کلیک کند نتایج در صفحه جداگانه ای باز خواهند شد.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت صفحه 404 در وردپرس

در تب Widget Tamplate تنظیمات ظاهر و عملکرد ابزارک جستجو قابل انجام هستند. چیز هایی مثل شکل و آیکون های موجود در فیلد و دکمه جستجو و همچنین کادر اصلی بخش جستجو. تنظیمات موجود در دو تب آخر هم مخصوص نسخه پولی افزونه هستند و در نسخه رایگان قابل انجام نیستند.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)