درست کردن جدول قیمت‌گذاری وردپرس

جدول قیمت گذاری در وردپرس

آموزش درست کردن جدول قیمت گذاری در وردپرس

ق

قطعاً همه‌ی ما جدول قیمت گذاری را در سایت‌های فروش محصولات و ارائه‌ی خدمات دیده‌ایم. داشتن یک جدول قیمت گذاری نظم و ترتیب مناسبی را برای محصولات و خدماتی که یک سایت ارائه می‌کند، ترتیب می‌دهد. داشتن یک جدول قیمت گذاری این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان محصولات و خدماتی که با برنامه‌ریزی‌های متفاوت و امکانات مختلف ارائه داده می‌شود به صورت یک جدول منظم نمایش داده شود. در این جدول می‌توان ویژگی‌ها و خصوصیات محصولات و خدمات را در کنار قیمت درج کرد تا مخاطب بداند در ازای پرداخت هزینه و دریافت محصول یا خدمات، چه چیزی را می‌خرد.

این ویژگی‌ها و قیمت‌ها به صورت یک چک لیست، برای مخاطب نمایش داده‌ می‌شود، تا مخاطب به صورت خلاصه و اجمالی تمامی خدمات و محصولات را در یک نگاه ببیند. که با استفاده از این افزونه می‌توان انواع مختلفی از جدول‌های وردپرس را برای نمایش لیست امکانات و محصولات ساخت تا کاربر براساس خدمات و امکانات که برای هر محصول ارائه می‌شود، توضیحات را ببینید و در نهایت برای خرید تصمیم بگیرد. این جداول در سایت‌های هاستینگ استفاده می‌شود که برنامه‌های مختلفی را برای هر هاست مجزا، تعریف می‌کنند و با توجه به امکانات هر هاست، قیمت آن را مشخص می‌کنند. در ادامه آموزش ساخت جدول قیمت گذاری در وردپررس را توضیح می‌دهیم و روش کار با این افزونه را به طور کامل تشریح می‌کنیم.

آموزش درست کردن جدول قیمت گذاری در وردپرس

این افزونه که Pricing Table نام دارد، تا کنون بیش از هشت هزار نصب فعال داشته است و توانسته امیتاز ۲/۳ را از کاربران بگیرد. با کمک این افزونه یک جدول قیمت گذاری منظم خواهید داشت، که توسط آن می‌توانید تمام اطلاعات مورد نیاز برای فروش محصولاتتان را خیلی سریع به مشتری ارائه دهید. برای نصب این افزونه روی لینک زیر کلیک کنید. در ادامه درست کردن جدول قیمت گذاری در وردپرس به طور کامل آموزش داده می‌شود.

https://wordpress.org/plugins/pricing-table/

 جدول قیمت گذاری

با دقت به تصویر بالا نگاه کنید. در تصویر می‌بینید که برای اضافه کردن ستون در جدول قیمت گذاری وردپرس باید روی دکمه‌ی All Plan کلیک کنید. سپس یک پنجره برای وارد کردن نام ستون باز می‌شود و می‌توانید عنوان دلخواه برای ستون را در این فیلد وارد کنید. پس از انتخاب نام به سراغ فیلد قیمت یا همان price رفته و قیمت هر محصول را وارد می‌کنیم. در فیلد Plan Info می‌توان دوره‌ی پرداخت و واحد پولی به ریال، تومان، دلار، یورو و …  را تعیین کرد. در نهایت در بخش Button text می‌توان نام مورد نظر برای دکمه‌ی خرید هر کالا را وارد کرد. در قسمت ButtonURL لینک خرید را قرار دهید تا کاربر پس از کلیک کردن بر روی دکمه‌ی خرید به لینک خرید هدایت شود.

در پاراگراف قبل ستون‌ها، محصولات، قیمت، توضیحات قیمت، دکمه‌ی خرید و لینک خرید توضیح داده شد. پس از اینها باید در ردیف‌ها جدول ویژگی‌ای محصولات را برای هر محصول و خدمات مشخص کرد. با استفاده از گزینه‌ی Add Plan Feature ویژگی هر محصول را در فیلد مورد نظر وارد کنید. می‌توان صفحه را به سمت پایین اکسرول کرد و از باکس Custom CSS یک استایل سفارشی برای افزونه درست کرد. سفارشی سازی شامل به تغییر فونت نوشته‌ها، تغییر رنگ، تغییر چینش المان‌های موجود در جدول است. توسط Pricing Table Shortcode می‌توانید این جدول را در صفحات، متن و پست‌ها و تایپ‌های وردپرس نمایش دهید.

به تصویر زیر نگاه کنید. یک دکمه در ویرایشگر وردپرس اضافه شده است، که با آن می‌توان جدول قیمت گذاری در وردپرس را نمایش داد. با کلیک کردن روی این دکمه پنجره‌ای باز می‌شود و از بخش select table می‌توان جدولی که از قبل درست کرده‌ایم انتخاب کرده و با استفاده از گزینه‌ی template یکی از قالب‌های موجود برای نمایش جدول قیمت گذاری را انتخاب می‌کنیم. قالب‌های متنوعی در این قسمت وجود دارد که می‌توان هر کدام از آنها را انتخاب کرد. با کلیک روی Insert Into Post جدول در صفحه یا نوشته‌ای که می‌خواهیم جدول در آن نمایش داده شود، منتشر می‌شود.

 جدول قیمت گذاری

جدول قیمت گذاری

پس از انتشار پست با توجه به نوع قالب انتخاب شده در این مرحله مشابه شکل‌های زیر جدولی که درست کرده‌ایم در صفحه‌ی مورد نظر وردپرسس نمایش داده خواهد شد.

جدول قیمت گذاری

جدول قیمت گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *