تبدیل برگه به مطلب (نوشته) و و بالعکس در وردپرس

ش شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال ساختن برگه ای هستید اما در حین کار متوجه می شوید که برگه های وردپرس قابلیت های مدنظر شما را ندارند. بنابراین میگویید ای کاش از اول به جای برگه، یک مطلب یا نوشته را می ساختم. یا شاید هم مطلبی نوشته اید و فکر میکنید موضوع و محتوای مطلب شما جایگاهی در صفحه اصلی به عنوان یک مقاله ندارد و بهتر است آن را به بخش برگه های سایت خود بفرستید. در این زمان، مبتدیانه ترین راهکار برای تبدیل برگه به مطلب، کپی کردن کل متن و تمامی تنظیمات آن برگه و انتقال آن به یک مطلب جدید است. اما مشکلی که این روش دارد، سخت و زمانبر بودن آن به دلیل تنظیمات زیاد مطالب و برگه ها است. ما در این مطلب می خواهیم افزونه ای را به شما معرفی کنیم تا با آن، عملیات تبدیل برگه به مطلب و بالعکس را تنها با یک کلیک انجام دهید.

تبدیل برگه به مطلب و مطلب به برگه با Post Type Switcher

آموزش افزونه Post Type Switcher

توسط افزونه Post Type Switcher میتوانید به سادگی مطالب و برگه های خود را به یکدیگر تبدیل کنید. این افزونه، یک بخش کوچک به صفحه ویرایشگر مطالب و برگه های شما اضافه می کند که توسط آن میتوانید نوع مطلب یا برگه را تغییر دهید.

ابتدا افزونه Post Type Switcher را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر راهنمای گام به گام ما برای فعالسازی افزونه ها در وردپرس را ببینید.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت اسلایدر با WOW Slider

حالا به صفحه ویرایشگر برگه یا مطلب مورد نظرتان بروید. یعنی اگر میخواهید یک برگه را به مطلب تبدیل کنید، باید به صفحه ویرایشگر آن برگه بروید. یا اینکه اگر میخواهید یک مطلب را به برگه تبدیل کنید، باید به صفحه ویرایشگر آن مطلب بروید.

خب حالا در صفحه ویرایشگر قرار دارید. در بخش سمت چپ، یک باکس با نام انتشار قرار گرفته که خب همیشه هم هست و چیز جدیدی نیست!

اما پس از نصب افزونه، یک گزینه جدید به این باکس اضافه شده است. یک چیزی مثل تصویر زیر:

تبدیل برگه به مطلب

 

روی دکمه Edit که در تصویر بالا هم می بینید کلیک کنید. سپس یک بخش کوچک برایتان باز می کند که یک منوی کشویی درونش قرار گرفته. این منوی کشویی را باز کنید و نوع پستی که میخواهید برگه یا مطلبتان به آن تبدیل شود را انتخاب کنید. مثلا اگر میخواهید عملیات تبدیل برگه به مطلب را انجام دهید کافیست از منوی کشویی گزینه نوشته را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید. در نهایت هم روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

تبدیل برگه به مطلب در وردپرس و بالعکس

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)