بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

۱۰ نکته‌ی کاربردی برای بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

ا

اگر به دنبال ایجاد و یا معرفی یک کسب و کار جدید هستید، و یا می‌خواهید برند شخصی خودتان را داشته باشید، ارزان‌ترین و بهترین راه برای بازاریابی ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی است. اگر قصد دارید برند شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرد یا با طرفداران و مشتریان خود ارتباط مستقیم برقرار کنید ساخت یک حساب کاربری و ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی یکی از کارهای لازم الاجرایی است که قطعا باید انجام دهید. پروفایل‌های شما در شبکه‌های اجتماعی  اولین تصویر از برند شما را در ذهن مشتریان ایجاد کرده و آنها را با محصولات و خدمات شما آشنا می‌کنند. گوگل هوشمند‌تر شده است و در برخی از کلمات جستجو شده لینک‌ها و اطلاعاتی را از شبکه‌های اجتماعی نیز در نتایج خود نمایش می‌دهد. ما در اینجا نکاتی را برای درست کردن یک پروفایل استاندارد در شبکه‌های اجتماعی برای شما بیان می‌کنیم.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. نام و نام خانوادگی

قراردادن نام و نام خانوادگی و یا نام کامل برند برای این بخش ضروری است. در برخی شبکه‌های اجتماعی نام شما در واقع نام حساب کاربری شما خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید این نام در آدرس (URL) مانند https://twitter.com/Fbbot نمایش داده می‌شود و با توجه به اینکه کاربران، با برند یا نام شخصی در گوگل جستجو می‌شوند با قرار دادن نام درست و به صورت کامل شانس هدایت کاربران را به صفحه‌های خود خواهید داشت.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

  1. نام کاربری (Username)

برخی شبکه‌های اجتماعی وضعیت نام کاربری و نام نمایش داده شده در پروفایل را جدا مشخص می‌کنند. برای مثال در توییتر نام کاربری با نام نمایش یافته در پروفایل می‌توانند متفاوت باشد. و کاربر برای هر کدام یک نام مجزا انتخاب کند.

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

همینطور که گفتیم از نظر اصول دیجیتال مارکتینک بهتر است نام کاربری خود را نیز به نحوی انتخاب کنید که نزدیک به نام اصلی شخص یا برند باشد. اگر اسمی که مد نظر دارید قبلا استفاده شده است، می‌توانید با کمی تغییر دادن آن، نام کاربری (Username) خود را انتخاب کنید. برای بررسی وضعیت در دسترس بودن نام کاربری مد نظرتان در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌توانید از ابزار KnowEm استفاده کنید.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. تصویر پروفایل

نظرات مختلفی در مورد قرار دادن عکس و آواتار شخصی و یا قراردادن لگو و علامت تجاری در قسمت مربوط به عکس پروفایل وجود دارد. گاهی در صفحات لینکداین مشاهده می‌کنیم که پروفایل یک شرکت دارای عکس شخصی است یا پروفایل یک شخص دارای عکس لوگوی شرکتی است! بنابراین یک راهکار ساده وجود دارد که اگر دارای یک صفحه تجاری هستید و همچنین برند و علامت تجاری شما شناخته شده است، می‌توانید عکس پروفایل را لوگوی شرکت قرار دهید. اگر در حال پرسنال برندینگ یا یک شخصی حقیقی به عنوان وبلاگ نویس، مهندس، تاجر، متخصص و غیره پروفایل خود را ایجاد کرده‌اید بهتر است عکس شخصی قرار دهید چون کاربران ترجیح می‌دهند با تصویر یک شخص ارتباط برقرار کنند تا لوگوی شرکت‌ها. هنگامی که یک عکس را انتخاب کردید مطمئن شوید که در همه‌ی دیگر شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز همان عکس را قرار داده‌اید.

  1. نمایش آدرس سایت شخصی

این گزینه برای برخی از شبکه‌های اجتماعی در دسترس است، در صورتی که این گزینه وجود داشت، آن را از دست ندهید و آدرس سایتتان را به نمایش بگذارید. ‌می‌توانید یک صفحه مخصوص برای کاربرانی که از طریق این کانال با شما آشنا می‌شوند در نظر بگیرید و کد تخفیف ویژه برای استفاده از خدمات یا محصولات خود ارایه دهید. همچنین باید دقت کنید که در برخی شبکه‌های اجتماعی مانند لینکداین چندین گزینه مانند: وب‌سایت شخصی، وب‌سایت شرکت، وبلاگ و غیره وجود دارد و باید آدرس درست را برای هریک قرار دهید.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. بخش بیوگرافی

بخش بیوگرافی معمولاً در حد یک یا دو جمله به شما فرصت می‌دهد تا اطلاعات شخصی یا کسب‌ وکار خود را معرفی کنید. لازم است از کلماتی استفاده کنید که وضعیت شما را به وضوح توضیح دهند و گنگ و مبهم نباشند. در واقع قرار است خیلی خلاصه بگویید شما یا شرکت‌تان چه خدمات یا محصولاتی را ارائه می‌دهید. حتما این بخش را جدی بگیرید و آن را تکمیل کنید. برخی از شبکه‌های اجتماعی تعداد کاراکتر بیشتری را برای فضای بیوگرافی در نظر می‌گیرند و این یعنی فرصت بیشتری برای معرفی محصول خود در مزایای رقابتی و ویژگی‌ها در اختیار دارید.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. علاقه‌مندی‌ها

در برخی شبکات اجتماعی شما این امکان را دارید که اطلاعات بیشتری از خودتان را در معرض نمایش قرار دهید، مانند موسیقی و ورزش مورد علاقه، تفریحات شخصی، توانایی‌ها و غیره. بسیاری از مردم این بخش را نادیده می‌گیرند، مخصوصاً وقتی یک پروفایل مربوط به کسب ‌و‌کار است. این موارد را به عنوان نکاتی برای جلب اعتماد و همینطور نمایش در جستجوی مرتبط با کلمات محبوب در نظر بگیرید. قاعدتاً یک یا دو کتاب مناسب یا موسیقی جالب در علاقه‌مندی‌های شما وجود دارد.

  1. تصویر پس‌زمینه

امکان قرار دادن تصویر پس زمینه در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکداین، توییتر، فیسبوک، یوتیوب وجود دارد. این پس‌زمینه به شما اجازه می‌دهد اطلاعات اضافی دیگر را که مایل هستید به مخاطبان ارایه دهید در قالب تصویر و المان‌های گرافیکی نمایش دهید. مزایای برتر کسب ‌وکار یا معرفی آخرین محصولات از مواردی است که می‌توانید با یک طرح گرافیکی مناسب از طریق تصویر پس‌زمینه به مخاطبان ارائه دهید.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. تنظیمات حریم خصوصی

بعد از اینکه مشخصات و توضیحات را تکمیل کرده و تصاویر پروفایل و پس‌زمینه را انتخاب کردید، باید وضعیت تنظیمات حریم خصوصی را بررسی کنید. گزینه‌های در دسترس برای شبکه‌های اجتماعی مختلف متفاوت است. اما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید همه تنظیمات را برای کاربران عمومی در نظر بگیرید یا برخی موارد را فقط با فالوورها به اشتراک بگذارید. بهتر است وضعیت مشاهده بیوگرافی، لینک‌ها، عکس‌ پروفایل و مشخصات پیش‌فرض را به صورت عمومی قرار دهید تا گام اول ارتباط را با مخاطبین خود حفظ کنید.

  1. چگونه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنیم؟

هنگامی که وضعیت تنظیمات پروفایل تمام می‌شود، ماموریت شما در جهت ایجاد و حفظ تعامل با مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی شروع می‌شود. در ادامه سه دستورالعمل را برای این مورد در نظر بگیرید:

فقط تعداد فالور نیست که اهمیت دارد، بلکه باید با فالوورها ارتباط برقرار کنید.

فقط اضافه شدن به گرو‌ه‌ها کافی نیست، باید در گروه‌هایی که عضو می‌شوید، فعالیت کنید.

گذاشتان تعداد متعدد پست بدون توجه به سلایق مخاطبان کار جالبی نیست، بنابراین مخاطبان خود را بشناسید و با توجه به سلایق آنها پست بگذارید.

 

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی

 

  1. رشد و توسعه

در نهایت همواره باید به فکر بزرگتر کردن دایره ارتباط خود از طریق ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی باشید. برای این منظور باید پروفایل خود را به افراد مختلف معرفی کنید. بنابراین لینک پروفایل خود را در وب سایت شخصی خودتان و یا سایت‌های کسب و کار و همچنین کارت ویزیتتان قرار دهید. نکته‌ی دیگر اینکه بهتر است پروفایل‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف را به یکدیگر متصل کنید تا مجبور نشوید چندین حساب کاربری را مدیریت کنید.

بهینه کردن پروفایل در شبکه‌های اجتماعی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *