بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس با Theme Check

ش شاید بتوان گفت وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) حال حاضر است. از این رو، قالب های بسیار زیادی برای آن ساخته شده و همچنان هم در حال ساخته شدن هستند. اما نکته مهمی که هنگام نصب یک قالب باید به آن توجه کرد، استاندارد بودن قالب است. از آنجا که یک کاربر مبتدی نمیتواند استاندارد بودن پوسته ای را مشخص کند و همچنین کاربران حرفه ای نیز، وقت و حوصله آزمایش و تست همه کد های قالب را ندارند، افزونه ای برای اینکار به وجود آمده که کار را برای طراحان قالب ساده می کند. به علاوه استفاده از این افزونه برای افراد مبتدی که فقط قالب ها را نصب می کنند نیز پیشنهاد می شود. با Theme Check میتوانید استاندارد بودن تم یا پوسته خود را از نظر آخرین به روز رسانی ها و توابع وردپرس بررسی کنید.

بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس

آزمایش استاندارد بودن قالب با Theme Check

افزونه Theme Check راه مطمئن و خوبی برای بررسی قالب سایت است. این افزونه امکان تست و آزمایش توابع و کد های پوسته و هماهنگی آنها با تغییرات و به روز رسانی های وردپرس را می دهد. با این افزونه شما میتوانید تمام عملیاتی که توسط سایت وردپرس برای تایید یک پوسته انجام می شود را، به تنهایی و برای خودتان انجام دهید.

تمام بررسی ها در یک صفحه مدیریت ساده انجام می شود و نتایج به صورت کاملا ساده و در دسترس، همان لحظه و درون همان صفحه به نمایش در می آید. این ابزار بسیار کاربردی است. به خصوص برای توسعه دهندگان قالب وردپرس و هر کسی که میخواهد از استاندارد بودن قالب خود مطمئن شود.

در ادامه بخوانید:
طراحی سایت آموزشگاهی

ابتدا افزونه را از اینجا دانلود و نصب و فعال نمایید.

پس از نصب و فعالسازی، از منوی سمت راست وردپرس به مسیر نمایش » Theme Check بروید.

در صفحه ای که برای شما باز می شود، در ابتدای آن، یک منوی کشویی می بینید که در آن باید قالب مورد نظرتان را انتخاب نمایید. پس از انتخاب نام قالب در منوی کشویی، کافیست روی دکمه Check it کلیک کنید.

بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس

در همان صفحه یک سری اطلاعات جدید برایتان به نمایش در می آید.

در بخش Theme Info مشخصات قالب خود را می بینید. مثلا نام سازنده، سایت سازنده، توضیحات، نسخه، برچسب ها و … .

بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس

اما اطلاعات اصلی و نتایج بررسی ها در بخش زیرین آن قرار گرفته. اگر پوسته شما یک یا چند مشکل داشته باشد، در این قسمت با عنوان One or more errors were found for … مواجه می شوید.

بررسی استاندارد بودن قالب وردپرس

همانطور که می بینید، تمامی ارور ها و مشکلاتی که پوسته شما با نسخه فعلی وردپرستان دارد به شما نمایش داده می شود. البته خیلی از این ارور هایی که می بینید اهمیت چندانی ندارند. میتوانید آن ها را مطالعه کرده و اگر به نظرتان مشکل ساز آمدند، آن ها را برطرف کنید. اگر نمیتوانید برطرف کنید هم مشکل خاصی نیست. میتوانید پوسته را عوض کنید. یا اصلا بیخیال اشکالات آن شوید!

لینک دانلود:

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)