آموزش بارگذاری مرحله ای صفحات در وردپرس

س

سرعت بارگذاری هر سایتی، یکی از مهم ترین مواردی  است که صاحبان سایت های وردپرسی با انجام امور های مرتبط، سعی در افزایش آن دارند. امروزه اکثر وب سایت ها با افزایش سرعت بارگذاری وردپرس به کاربران خود کمک شایانی میکنند، اینطور که کاربران به راحتی بتوانند سایت را در مدت زمان کمتری مشاهده کنند و در واقع به کاهش زمان بارگذاری سایت نیز کمک بزرگی میکند. لود مرحله ای صفحات در وردپرس از معدود کارهایی است که باعث میشود صفحات یک وب سایت به صورت مرحله ای لود شود. این مزیت بدان معنی است که تا کاربر به آن بخش از صفحه مورد نظر مراجعه نکند یا اسکرول نکرده باشد محتوای مورد نظر لود نخواهد شد.

این روند به سرعت سایت شما خیلی کمک میکند و این فاکتور مهم موتور های جستجو مانند گوگل را هم در نظر بگیرید که به سرعت بارگذاری یک سایت اهمیت میدهند. اگر به صدر نتایج گوگل دقت نمایید، متوجه بالا بودن سرعت سایت هایی که در نتایج اول گوگل هستند، خواهید شد.

 

افزایش سرعت بارگذاری وردپررس

افزونه های مختلفی وجود دارند که با بهینه سازی کد های سایت و همچنین فشرده سازی قالب، به شما کمک خواهند کرد تا سرعت سایت خود را تا حد مناسبی افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با دو افزونه کاربردی آشنا کنیم که با استفاده از آن قادر به افزایش سرعت بارگذاری وردپرس خواهید شد. این افزونه بدین منظور است که کاربر تا زمانی که کلیکی بر روی صفحه محتوا یا حتی اسکرول انجام ندهد، صفحه مورد نظر لود و بارگذاری مجدد نشود. پس اگر قصد شما هم افزایش سرعت وب سایت خودتان است، با ما همراه باشید.

در ادامه بخوانید:
آموزش قرار دادن Breadcrumb با استایل جذاب

دو افزونه مورد نظر

  1. لود مرحله ای تصاویر در وردپرس
  2. لود مرحله ای نظرات در وردپرس

 

لود مرحله ای تصاویر در وردپرس

افزونه BJ Lazy Load  یک افزونه فوق العاده کاربردی و حرفه ای برای وردپرس است که به شما در زمینه افزایش سرعت بارگذاری وردپرس کمک میکند. این افزونه تا به حال بیش از ۷۰,۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۲ از ۵ را به خود اختصاص داده است. با استفاده از این افزونه قادر به ایجاد حالت بارگذاری Lazy Load  خواهید بود. بدین صورت است که محتوای سایت شما یا اسکرول کردن کاربران در صفحه بارگذاری میگردد.

برای استفاده از این افزونه ابتدا ان را نصب نمایید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس وارد شوید و سپس بعد از فعال سازی با استفاده از آموزش نحوه نصب و کارکردن که ما برای شما توضیح میدهیم، اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتان بکنید.

نصب و راه اندازی

پس از نصب، بخشی به نام Lazy Load یا همان لود تنبل در پیشخوان وردپرس نمایان میشود که از طریق بخش تنظیمات در دسترس است.  با ورود به این بخش، تنظیمات اصلی افزونه در دسترس است که می ‌توانید متناسب با نیاز خود آن را شخصی ‌سازی کنید.

  افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

Apply to content: با فعال ‌سازی این گزینه می ‌توانید حالت بارگذاری Lazy Load را روی محتوای اصلی مطالب و سایت خود فعال کنید.

Apply to text widgets: با فعال‌ سازی این گزینه قادر به بارگذاری محتوای موجود در بخش ابزارک ‌ها به صورت بارگذاری Lazy Load هستید.

در ادامه بخوانید:
دسته بندی کردن تصاویر در وردپرس

Apply to post thumbnails: با استفاده از این گزینه می‌ توانید این حالت را روی تصاویر بند انگشتی مطالب خود فعال کنید.

Apply to gravatars: با فعال ‌سازی این بخش می ‎توانید حالت بارگذاری Lazy Load را روی آواتار نویسنده ‌ها و کاربران خود فعال کنید.

Lazy load imagesاین گزینه مربوط به فعال ‌سازی این حالت روی تصاویر موجود در سایت است.

Lazy load iframes: اگر در سایت خود از ابزار iframe استفاده کرده باشید، با انتخاب این گزینه می ‌توانید بارگذاری Lazy Load را روی این بخش از سایت خود نیز فعال کنید.

 Placeholder Image URL: با استفاده از این گزینه میتوانید یک عنوان دلخواه برای آدرس دهی تصاویر به صورت مرحله لود میشوند، اعمال کنید. اگر آن را خالی بگذارید این گزینه به صورت پیش فرض نمایش داده میشود.

 Skip images with classes: اگر نمی خواهید بعضی تصاویر به صورت مرحله ای لود شوند، در این قسمت میتوانید آن ها را اعمال کنید. اگر روی تصاویر خود از CSS استفاده کرده باشید، برای غیرفعال ‌سازی حالت بارگذاری Lazy Load روی کلاس CSS مربوط به آن، کافی است نام آن را در این بخش وارد کنید.

 Use low-res preview image: استفاده از تصاویر با کیفیت پایین کمک خواهد کرد تا سریعتر لود شوند. در نهایت بعد از ذخیره سازی تنظیمات، تغییرات اعمال شده را مشاهده نمایید.

لود مرحله نظرات در وردپرس

آیا می خواهید به دیدگاه های سایت وردپرسی خود قابلیت Lazy Load  بدهید تا سرعت بارگذاری صفحات بیشتر شود ؟ تعداد زیادی از وب سایت ها و وبلاگ های محبوب از تکنیک Lazy Load در بخش دیدگاه های سایت خود استفاده می کنند.این افزونه را هم مانند افزونه قبلی نصب کنید و بعد از فعال سازی کافیست به منوی تنظیمات در پیشخوان وردپرس دوباره بروید و اینبار وارد تب گفت و گو ها شوید. مانند تصویر زیر در بخش Lazy Load Comments  انتخاب کنید که قصد تان برای نمایش دیدگاه ها و نظرات در وردپرس به هنگام لود مرحله ای به چه صورت باشد.

در ادامه بخوانید:
نحوه نمایش محصولات ووکامرس در قالب وردپرس

  افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید سه انتخاب برای نمایش دیدگاه ها و نظرات برای سایت شما وجود دارد.

  • On Scroll
  • On Click
  • No Lazy Load

On Scroll:  خب اگر این گزینه را انتخاب کردید دیدگاه یا نظرات سایت هنگام اسکرول و به پایین آمدن لود و بارگذاری خواهند شد

On Click: خب اگر این گزینه را انتخاب کردید هم دکمه‌ ای مشابه تصویر زیر در انتهای نوشته برای لود نظرات نمایش داده خواهد شد. 

  افزایش سرعت بارگذاری وردپرس

همانطور مه ملاحظه فرمودید، این افزونه بسیار کاربردی و حرفه ای دارای قابلیت بارگذاری مرحله یا همان لود تنبل Lazy Load است و به راحتی به سایت شما اضافه میشود و با این کار باعث افزایش سرعت سایت شما خواهد شد و حجم صفحاتی که دارای نظرات و دیدگاه های زیادی میباشد را تا حد امکان کاهش میدهد. با این روند می توانید شانس رسیدن به رتبه های اول در نتایج جستجو ی گوگل را تا حد ممکن افزایش دهید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)