ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس

ا اگر میخواهید با  ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس آشنا شوید این مقاله مناسب شما خواهد بود. حتما سایت هایی را دیده اید که در هنگام کلیک کردن بر روی لینک دانلود فایل ها، با باز کردن یک فرم (به صورت عادی یا پاپ آپ)، از شما درخواست می کنند ایملیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را به ایمیل شما ارسال کنند. به این ترتیب مدیران چنین سایت هایی می توانند ایمیل کاربران خود را حتی کسانی که در سایت عضو نیستند را جمع آوری کنند. از این ایمیل ها برای ارسال خبرهای مهم و بازاریابی ایمیلی استفاده خواهد شد.

ایجاد فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس کار ساده ای نیست. زیرا برای این کار شما باید به زبان های برنامه نویسی وب مسلط باشید و گاهی اوقات مجبور خواهید بود پلاگین اختصاصی خود را ایجاد کنید. اما ما در آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران در وردپرس قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از چند افزونه کاربردی، فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل اختصاصی خود را بسازید. با ما همراه باشید تا با این افزونه ها و نحوه استفاده از آن ها آشنا شویم.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

برای ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران به چه افزونه ها ای نیاز داریم؟

همانطور که گفته شد برای ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران شما نیازمند استفاده از چند افزونه به صورت همزمان هستید. در اینجا ما چهار افزونه کاربرد را به همراه لینک دانلود هریک در لیست زیر نمایش داده ایم.

  1. افزونه Email Before Download
  2. افزونه Download monitor
  3. افزونه Contact form 7
  4. افزونه Anything popup

شما برای ایجاد فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران باید چهار افزونه ای که در بالا معرفی کردیم را به پیشخوان وردپرس خود اضافه کنید. برای این کار کافیست روی نام هر کدام کلیک و مراحل نصب را طی کرده و در نهایت آن ها را فعال کنید. نصب این افزونه ها تفاوتی با نصب سایر افزونه های وردپرسی ندارد و شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

پس از فعال کردن هر چهار افزونه، می توانیم وارد آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران در وردپرس شویم. برای این کار باید مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید.

مرحله اول: آپلود فایل در افزونه Download Monitor

زمانی که هر چهار افزونه معرفی شده را به درستی نصب و فعال کردید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید. همانطور که می بینید گزینه های جدیدی به این پیشخوان اضافه شده است.

از منوی سمت راست وردپرس به مسیر دانلود » اضافه کردن بروید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

با انجام این کار وارد صفحه ای می شوید که باید فایلی که برای ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران در نظر گرفته اید  را در آن بار گذاری و انتخاب کنید. ابتدا در فیلد عنوان دانلود، نام فایل را وارد کنید. توجه داشته باشید که نام مناسبی برای فایل خود انتخاب کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در ادامه به پایین صفحه اسکرول کرده  و در قسمت Downloadable Files/Versions روی دکمه Add file کلیک نمایید. بدین ترتیب صفحه شما به شکل زیر به نمایش در خواهد آمد:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

همانطور که ملاحظه می کنید در اینجا برای مشخص کردن فایل مورد نظر برای ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران دو روش متفاوت وجود دارد. روش اول این است که آدرس یک فایل که قبلا در جایی آپلود شده است را وارد کنید. در روش دوم شما می توانید فایل خود در همین صفحه آپلود کنید. در روش اول کافیست لینک فایل مورد نظر را در کادر آدرس فایل(ها): وارد کنید.

اما اگر  قصد دارید که فایل مورد نظر خود را از هارد کامپیوتر خود انتخاب و بارگذاری کنید، کافیست روی دکمه آپلود فایل که در تصویر هم مشاهده می کنید، کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه، یک کادر جدید برای شما به نمایش در خواهد آمد. در این کادر روی دکمه گزینش پرونده ها کلیک کنید. سپس فایل مورد نظر برای ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران را انتخاب کرده و برای شروع عملیات بار گذاری روی دکمه Open کلیک کنید. بعد از انجام عملیات آپلود، روی دکمه آدرس فایل را وارد کنید کلیک کنید. در این صورت آدرس فایل آپلود شده  را در کادر آدرس فایل(ها) مطابق شکل زیر مشاهده می کنید:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در این مرجله، دوباره به بالای صفحه مراجعه کنید و از قسمت Download information مقدار موجود در فیلد شناسه را کپی کنید. پس از اینکه این عدد را کپی کردید، آن را در جایی با نام شناسه دانلود ذخیره نمایید. دقت کنید که عددی که به عنوان شناسه ذخیره کرده اید در ادامه آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پس حتما آن را در جای مناسبی ذخیره کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که عدد شناسه برای هر سایت متفاوت است. به همین دلیل عدد شناسه ای که شما مشاهده خواهید کرد با عدد موجود در عکس متفاوت است و شما باید عدد شناسه ای که در سایت خود مشاهده می کنید را کپی کنید.

در انتهای مرحله اول آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران در وردپرس، در بخش انتشار روی دکمه انتشار کلیک کنید. بدین ترتیب شما اطلاعات مربوط به فایل خود را ذخیره کرده اید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

مرحله دوم: ساخت فرم دریافت ایمیل با Contact form 7

در مرحله دوم از آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس ما از افزونه کاربردی contact form7 استفاده خواهیم کرد.

از منوی سمت راست وردپرس به مسیر فرم تماس ۷ » افزودن جدید بروید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

ابتدا در فیلد عنوان عبارت دانلود فایل را وارد کنید (میتوانید چیز دیگری به دلخواه خودتان وارد کنید). سپس در کادر بزرگ موجود در تب فرم، کد زیر را  برای ساخت فرم خود وارد کنید:

نام شما (الزامی)[text* your-name]

آدرس ایمیل شما (الزامی)[email* your-email] [submit ‘ارسال ‘]

همانند تصویر زیر:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در ادامه به تب ایمیل بروید. در قسمت به باید ایمیل خود را وارد کنید. به شکل زیر:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران ساخته شود.

بعد از اینکه روی دکمه ذخیره کلیک کردید، صفحه جدید به نمایش در خواهد آمد. در این صفحه یک کد کوتاه به شما داده می شود. به تصویر زیر دقت کنید:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در اینجا کد کوتاه مربوط به فرم خود را مشاهده خواهید کرد. همانطور که با فلش مشخص شده یک ID در این کد قرار گرفته است. این ID در واقع شناسه فرم شما است. این عدد برای شما با تصویر بالا متفاوت خواهد بود. ما از این شناسه در ادامه آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران استفاده خواهیم کرد، به همین دلیل شناسه فرم خود را در جای مناسبی ذخیره کنید.

مرحله سوم: تنظیمات ارسال لینک دانلود به ایمیل با Email Before Download

در مرحله سوم از آموزش ارسال لینک دانود به ایمیل از منوی سمت راست وردپرس به مسیر تنظیمات » Email Before Download بروید. در صفحه باز شده، در قسمت Configuration Options شما باید تنظیمات مورد نظر خود را وارد کنید. برای این کار با ما همراه باشید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

برای انجام تنظیمات راهنمای زیر را دنبلا کنید

۱- در قسمت Delivey Format یک منوی کشویی با سه گزینه مشاهده می کنید. اگر قصد دارید لینک دانلود بعد از وارد کردن ایمیل، بلافاصله در همان مطلب برای کاربر نمایش داده شود گزینه Inline link را انتخاب کنید. اگر قصد دارید لینک دانلود فقط به ایمیل کاربر فرستاده شود، گزینه دوم یعنی Send Email را انتخاب کنید. و اگر قصد دارید که هر دو کار انجام شود یعنی لینک دانلود هم به ایمیل کاربر فرستاده شود و هم در همان مطلب به نمایش در آید، گزینه Both را انتخاب کنید. ما در اینجا گزینه دوم را پیشنهاد می کنیم.

۲- این گزینه را تیکدار نکنید.

۳- روی حالت never قرار داده شود.

۴- اگر قصد دارید ایمیل های خاصی را غیر مجاز کرده و اجازه ارسال ایمیل به آن ها را ندهید، در این کادر وارد کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

از شماره ۵ تا ۸ مربوط است به استایل دهی به لینک درون مطلب. این قسمت خیلی مهم نیست.

۹- قالب ارسال ایمیل را تعیین می کند. پیشنهاد می کنیم از قالب زیر استفاده کنید:

توجه: پس از کپی کردن کد بالا، دابل کوتیشن های موجود در کد را با دابل کوتیشن انگلیسی جایگزین کنید. یعنی زبان کیبورد را تغییر دهید و دابل کوتیشن انگلیسی بنویسید (به جای دابل کوتیشن های کد بالا).

ارسال لینک دانلود به ایمیل

۱۰- تیک این گزینه را بزنید.

۱۱- عنوان ایمیل ارسالی را مشخص می کند. مثلا بنویسید دانلود فایل از سایت من.

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

تا این جا ما توانسته ایم مشخصات ایمیلی که با آن لینک دانلود را ارسال می کنیم  را در آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس مشخص کنیم. برای آموزش مرحله آخر با ما همراه باشید.

مرحله چهارم: اضافه کردن فرم دریافت ایمیل به مطلب به صورت عادی یا پاپ آپ

در این مرحله از آموزش ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران قصد داریم فرم دریافت ایمیل و نام کاربر را درون مطالب خود قرار دهیم. این فرم نام و ایمیل کاربر را دریافت می کند و لینک دانلود را به آدرس ایمیل کاربر ارسال خواهد کرد.

اگر قصد دارید فرم را به صورت عادی به مطلب اضافه کنید (به صورتی که درون نوشته ها قرار بگیرد و پاپ آپ نباشد)، کافیست شرت کد زیر را به مطلب مورد نظر خود اضافه کنید.

در کد بالا به جای X باید شناسه دانلود (که در مرحله اول آن را ذخیره کرده بودید) و به جای Y شناسه فرم (که در مرحله دوم ذخیره کردید) را وارد کنید.

نمایش فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربران به صورت پاپ آپ

اگر قصد دارید فرم شما به صورت پاپ آپ نمایش داده شود و کاربر با کلیک بر روی لینک دانلود یک کادر پاپ آپ شامل فرم دریافت ایمیل مشاهده کند، از روش زیر استفاده کنید.

در ابتدا باید افزونه Anything popup را دریافت و نصب کنید، سپس از منوی سمت راست وردپرس به مسیر تنظیمات » Anything popup بروید.

در صفحه باز شده روی دکمه Add New کلیک کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

با انجام این کار وارد صفحه ای که در زیر مشاهده می کنید خواهید شد. در این صفحه شما باید مشخصات کادر پاپ آپ را تعیین کنید. این مشخصات شامل طول و عرض، رنگ بخش های مختلف و همچنین محتوایی است  که درون آن قرار می گیرد( در اینجا محتوا همان فرم ایمیل است ).

ارسال لینک دانلود به ایمیل

برای این که بدانید در هر بخش باید چه چیزی را مشخص کنید شاید بهتر باشد که ابتدا با آن ها آشنا شوید:

Window width: عرض کادر پاپ آپ

Window height: ارتفاع کادر پاپ آپ

header color: رنگ سربرگ پاپ آپ

Border color: رنگ حاشیه کادر پاپ آپ

header font color: رنگ متن سربرگ

Popup title: عنوان کادر پاپ آپ، در این جا می توانیداز نام ” ارسال لینک دانلود به ایمیل” استفاده کنید.

Popup Link Text / Label / Image: دکمه دانلود فایل. دکمه ای است که با کلیک روی آن، پنجره پاپ آپ باز شده و فرم دریافت ایمیل به نمایش در می آید. این دکمه می تواند متن یا عکس باشد. اگر میخواهید دکمه دانلود فایل به صورت متنی باشد،می توانید متن آن را وارد کنید، مثلا دانلود فایل. اما اگر قصد دارید به صورت عکس نمایش داده شود باید آدرس عکس دکمه را در این فیلد قرار دهید.

Popup content: در اینجا باید شرت کد مربوط به فرم را وارد کنید. همان شرت کدی که در مرحله قبلی از آن استفاده کرده ایم. یعنی این:

همانطور که اشاره کردیم به جای X باید شناسه دانلود و به جای Y شناسه فرم را قرار دهید.

در نهایت روی دکمه Insert Details کلیک کنید. به این ترتیب پاپ آپ شما ساخته شده است.

حال دوباره به مسیر تنظیمات » Anything popup مراجعه کنید. در صفحه باز شده، پاپ آپ هایی که ساخته اید را مشاهده می کنید. شرت کد مربوط به پاپ آپی که اکنون ساختید را کپی کرده و سپس به ویرایشگر مطلب بروید و آن را در مطلب مورد نظر خود وارد کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

شرت کد را مانند تصویر زیر وارد مطلبتان کنید:

ارسال لینک دانلود به ایمیل

استایل دهی به فرم دریافت ایمیل کاربران

برای استایل دهی به فرم دریافت ایمیل کاربران کد زیر را به انتهای فایل style.css قالب وردپرس خود اضافه کنید. برای اینکار باید از منوی سمت راست وردپرس به مسیر نمایش » ویرایشگر بروید. سپس روی لینک style.css در سمت چپ صفحه کلیک کنید. حال کد زیر را به انتهای کد های موجود در صفحه اضافه کنید:

روی دکمه بروز رسانی پرونده کلیک کنید.

حال شما با مراجعه به مطلب مورد نظر خود  در سایت می توانید نتیجه کار خود را مشاهده کنید. فرم ما به شکل زیر به نمایش در آمده است.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

دریافت ایمیل کاربرانی که فرم را پر کرده اند

هدف اصلی ما از این آموزش جمع آوری ایمیل کاربران سایت بود. برای این کار باید ایمیل افرادی که فرم دریافت لینک دانلود را پر کرده اند, بدست بیاوریم. بدین منظور به CPanel هاست خود بروید و روی دکمه phpMyAdmin کلیک کنید.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

در صفحه باز شده، روی علامت + موجود در کنار نام کاربری هاست خود در سمت چپ صفحه کلیک کنید تا زیر منوی آن باز شود. سپس روی نام کاربری دیتابیس مربوط به وردپرس خود کلیک کنید. سپس روی لینک wp_ebd_posted_data کلیک کنید.

با کلیک روی این لینک, میبینید که لیست ایمیل هایی که کاربران وارد کرده اند, در سمت راست صفحه ظاهر می شود.

ارسال لینک دانلود به ایمیل

جمع بندی

برای ایجاد فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربرا لازم نیست هر بار همه مراحل این آموزش را انجام دهید. این چهار مرحله فقط برای اولین بار باید انجام شوند. برای فایل های بعدی فقط مراحل یک و چهار را انجام دهید. در شرت کد از این به بعد، لازم نیست عبارت شناسه فرم را تغییری دهیم. بلکه فقط شناسه دانلود را برای هر فایل، عوض می کنید. بعد، پاپ آپ را طبق شرت کد جدید ایجاد کرده، و شرت کد پاپ آپ را در مطالبتان می گذارید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)