ارسال ایمیل به کاربران ثبت نام شده وردپرس با Email Users

ا

ارسال ایمیل به کاربران ثبت نام شده در سایت خود می توانید آن ها را از اخبار سایت، رویداد های مهم، تخفیف ها و محصولات جدید و … با خبر کنید. ارسال ایمیل انبوه به شما اجازه می دهد که بین کاربران و سایت خود ارتباط بیشتری برقرار کنید. به این ترتیب استفاده از ایمیل ها اهمیت بالایی دارد. در این مقاله آموزشی قصد داریم آموزش کامل نحوه ارسال ایمیل به کاربران ثبت نام شده در سایت وردپرسی را به شما ارائه کنیم.

چگونگی ارسال ایمیل به کاربران ثبت نام شده

معمولا بسیاری از صاحبان سایت ها زمانی که کاربران در سایت ثبت نام می کنند ایمیل های آن ها را جمع آوری می کنند. اما راه های دیگر و جایگزینی هم برای ارسال ایمیل به کاربران ثبت نام شده وجود دارد. افزونه های وردپرسی یکی از بهترین راه ها برای این کار است.

روشی که قصد داریم به شما معرفی کنیم به شما اجازه می دهد تا ایمیل های انبوه را به راحتی برای موارد مهمی مانند وضعیت حساب کاربری در هنگام ثبت نام، به روز رسانی رمز عبور و موارد این چنینی استفاده کنیم.

استفاده از email users برای ارسال ایمیل به کاربران

مانند همه افزونه های وردپرسی اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی این افزونه است. این افزونه را می توانید از سایت های پشتیبان وردپرسی و یا بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس استفاده کنید.

پس از فعال سازی این افزونه آیتم جدیدی به نام “ایمیل کاربران” در نوار مدیریت در سمت راست صفحه ایجاد می شود و با کلیک بر روی آن به صفحه ای می روید که می توانید افرادی را که قصد فرستادن ایمیل به آن ها را دارید انتخاب کنید.

در ادامه بخوانید:
نمایش برند محصولات در ووکامرس

ارسال ایمیل به کاربران

شما می توانید پیام خصوصی را به فردی خاص یا یک پیام را به گروه های کاربری بفرستید. کاربرانی با نقش های مشخص، دارای گروه های مخصوص به خود هستند. مثلا برای هر کدام از نقش های مدیر، نویسنده، ویرایشگر و … گروه های مخصوصی وجود دارد.

ارسال ایمیل به کاربران

برای ارسال ایمیل به کاربران اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک قالب برای ایمیل است . شما می توانید برای ارسال ایمیل از قالب های html  و قالب های متنی استفاده کنید. سپس در بخش گیرنده باید لیست دریافت کنندگان خود را مشخص کنیم. برای انتخاب چند کاربر از دکمه ی CTRL در ویندوز و دکمه ی Command در مک استفاده می کنیم.

سپس باید در بخش موضوع” موضوع ایمیل خود را انتخاب و در بخش “پیغام” متن آن را وارد کنید. زمانی که همه کار های لازم انجام شد و متن ایمیل خود را بررسی کردید می توانید برای فرستادن آن به کاربران بر روی دکمه ی ارسال ایمیل کلیک کنید.

به همین سادگی به طور خودکار افزونه ایمیل مورد نظر را به همه کاربران ارسال می کند.

فرستادن ایمیل به گروه های کاربری در وردپرس

افزونه ی Email Users دارای ویژگی است که به شما اجازه می دهد تا به کاربرانی که نقش مشخصی در سایت شما دارند ایمیل بفرستید. اگر شما کاربران زیادی دارید این ویژگی برای شما بسیار مفید خواهد بود چون انتخاب تک تک کاربران برای فرستادن ایمیل کار واقعا سختی است. همچنین این افزونه برای کسانی که می خواهند به نویسندگان یا ویرایشگران سایت خود ایمیل بفرستند بسیار کارآمد خواهد بود.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت کادر پاپ آپ در طراحی سایت

برای فرستادن ایمیل به نویسندگان یا ویرایشگران سایت خود باید به صفحه ی ایمیل کاربران » (Send to Group(s بروید.

ارسال ایمیل به کاربران

در ابتدا باید یک قالب برای متن ایمیل انتخاب کنید. Plain Text (متن ساده) یاHTML.  پس از آن باید نقش کاربرانی که قصد فرستادن ایمیل به آنها را دارید انتخاب کنید. سپس موضوع ایمیل را در بخش موضوع” و متن آن را در بخش پیغام” وارد کنید. برای فرستادن پیام بر روی دکمه ی “ارسال ایمیل” کلیک کنید.

 روشن/خاموش کردن دریافت ایمیل برای بعضی کاربران

شما میتوانید با رفتن به بخش ایمیل کاربران » User settings تعیین کنید که کدام یک از کاربران شما ایمیل دریافت نکنند.

ارسال ایمیل به کاربران

کاربر یا کاربران مورد نظرتان را انتخاب کنید و از منوی کشویی کار های دسته جمعی یک عمل را انتخاب کنید و روی دکمه اجرا کلیک کنید. هر عملی که انتخاب کنید روی کاربر مورد نظرتان اعمال می شود. با این کار شما می توانید تعیین کنید که ایمیل ها به چه افرادی فرستاده شود.

کاربران شما میتوانند از بخش کاربران » شناسنامه در پیشخوان خود، دریافت ایمیل از طرف شما را غیر فعال یا فعال کنند. کافیست تنظیمات موجود در بخش “تنظیمات ایمیل” را انتخاب کنند.

ارسال ایمیل به کاربران

جمع بندی

در این آموزش سعی کردیم شما را با یکی از کاربردی ترین افزونه های وردپرسی آشنا کنیم. امیدواریم این مقاله مورد قبول شما قرار گیرد. فراموش نکنید راه های زیادی برای ارسال ایمیل به کاربران وجود دارد و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین شما می توانید تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید:
نحوه رفع خطای ۴۰۴ در مطالب وردپرس

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)