آموزش نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

نمایش مطالب پر بازدید

آموزش نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

و

وردپرس گزینه ی مناسبی برای نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس و وب سایت ها است بالا بردن رتبه هر سایت نیاز است که یک نرم افزار مدیریتی برای سایت قرار دهید تا با استفاده از آن مطالبی که بالاترین بازدید را دارند، نشان دهد. با توجه به اهمیت دار شدن نمایش محتوا های محبوب و پر بازدید در هر سایتی، بدیهی است که وجود یک وردپرس در یک سایت الزامی است. زیرا علاوه بر بهینه سازی وردپرس، bounce rate  شما را هم تحت تأثیر قرار میدهد.  در برخی از سایت های ورد پرسی ممکن است، پربازدیدترین و یا محبوب ترین مطالب را بر اساس تاریخ دیده باشید. در این آموزش وردپرس به شما روشی را برای نمایش محبوب ترین مطالب در وردپرس معرفی می کنیم.

سوال اکثر کاربران اینترنتی این است که چگونه امار سایت خود را بالا ببریم؟!

با آموزش وردپرس با ما همراه باشید تا به  افزونه نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس بپردازیم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نوشته هایی که بیشترین بازدید را دارند در قالب یک ابزارک داخل سایت مد نظرتان قرار دهید و این کار باعث میشود شما صفحات پر بازدید خود را بیابید و با لینک دادن به سایر صفحات سایت تان، امار کلی سایت خود را افزایش دهید.

آموزش نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس

برترین افزونه نمایش مطالب محبوب وردپرس،  WordPress Popular Posts میباشد که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تاکنون بین سایر افزونه های دیگر توانسته به رتبه ۴٫۵ برسد و بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نصب فعال داشته است. شما با این افزونه میتوانید به راحتی به مطالبی که بازدید بالا و همچنین تعداد نظرات ارسالی در نوشته وردپرس داشته اند، دسترسی کامل داشته باشید.

برای شروع کافیست روی لینک زیر کلیک نمایید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس مستقیما هدایت شوید و با استفاده از آموزش وردپرس که ما به شما یاد خواهیم داد، نحوه نصب و کار کردن با این افزونه را در وردپرس را فرا بگیرید. سپس نسبت به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتان اقدام نمایید.

با توجه به آموزش وردپرس که ما برای شما توضیح میدهیم، ابتدا افزونه را نصب کنید و نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید. با توجه به تصویر زیر منویی با نام افزونه همان تنظیمات پیشخوان سایت ورد پرسی شما افزوده خواهد شد. روی این منو کلیک نمایید تا به صفحات تنظیمات افزونه و سفارش سازی آن هدایت شوید.

 

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

 

تب Status

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب status  میرویم. اولین بخش تنظیمات نمایش مطالب محبوب در وردپرس تب status  میباشد. در این بخش شما دسترسی کامل به مطالب سایت خودتان دارید تا ببینید کدام یک از مطالب شما در طی بازه های زمانی مختلف بازدید هایی داشته و محبوب بوده است و جزء تنظیمات این افزونه محسوب نمی شود.

و این بخش فقط برای شما مدیران وب سایت ها تهیه شده است و صرفا برای اطلاع شما است.

در قسمت اول در جایگاه های Post type  و Limit  موارد مورد نظر و فیلتر ها را قرار داده در نهایت با کلیک بر روی گزینه Apply تنظیمات را ذخیره سازی نمائید.

 

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

 

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب  TOOLS  میرویم تا با تمامی قسمت های آن آشنا میشویم. برای شروع کار با این افزونه نمایش مطلب پربازدید در وردپرس بر روی Tools کلیک نمایید. بعد از کلیک سازی صفحه ای برای شما مطابق تصویر بالا باز میشود که دارای زیر مجموعه هایی هستند که تک تک برای شما توضیح خواهم داد. با توجه به توضیحاتی که میدهیم تنظیمات سایت خودتان را شخصی سازی کنید.

تنظیمات بخش thumbnail در وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب thumbnail میرویم و با تمامی قسمت ها آن آشنا میشویم

Default thumbnail: در این قسمت شما میتوانید برای نوشته ها در وردپرس یک تصویر پیش فرض انتخاب کنید تا این تصویر شاخص به عنوان تصویر نوشته در بخش مطالب پر بازدید در وردپرس نمایش داده شود. البته یک گزینه ی دیگیری نیز وجود دارد تا تصویرمورد نظرتان را آپلود کنید برای انتخاب تصویر شاخص مد نظرتان کافی است روی دکمهUpload Thumbnail کلیک نمایید.

Pick image from: در این قسمت دو انتخاب برای تصاویر نوشته های محبوب تان وجود دارد. یک اینکه تصویر را از خود تصاویر شاخص نوشته انتخاب کنید یا اینکه اولین تصویر موجود در نوشته را به عنوان تصویر شاخص برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس نمایش دهید.

Responsive support: برای فعال سازی یا غیر فعال سازی واکنش گرایی کارتان به این قسمت نیاز دارید، سعنی اینکه بخواهید حالت واکنش گرایی نمایش بخش مطالب پر بازدید در وردپرس برای انواع دستگاه ها، موبایل هاو … انتخاب نمایید.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه Apply تنظیمات را ذخیره سازی نمائید.

تنظیمات بخش  Data در وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب Data میرویم و با تمامی قسمت ها آن آشنا میشویم

Log views from: در دو حالت امکان محاسبه امار بازدید مطالب محبوب دارد. بر اساس تمام کاربران که وارد سایت شما میشوند محاسبه شود یا صرفا فقط افرادی که عضو سایت شما هستند و وارد حساب کاربری خود شده اند، محاسبه ایجاد شود

Log limit: در این قسمت میتوانید مبنای محاسبه را محدود کنید. مثلا برای یک مطلب شما تعداد روز معینی را  علامت گذاری کرده اید، بعد اتمام روز های مشخص شده ، مجددا محسابه برای نمایش مطالب پربازدید در وردپرس از صفر آغاز خواهد شد.

Ajaxify widget: برای استفاده از ابزارک نمایش مطالب محبوب و پر بازدید از این افزونه استفاده میکنند. برای فعال سازی طراحی آجاکس کافیست روی آن کلیک نمایید.

WPP Cache Expiry Policy: در این بخش شما می توانید خاصیت کش شدن را فعال نمائید تا سرعت لود وب سایت شما افزایش یابد. در صورت تمایل می توانید پس از فعال سازی کش مشخص کنید که چند ساعت یکبار این کش ها تازه سازی شوند.

Data Sampling: تعداد بازدید مطالب محبوب و پار بازدید در سایت شما در دیتابس ذخیره میشود و زمانی که این اتفاق می افتد در سایت های کوچک مشکلی نیست. اما در سایت های بزرگ و بازدید های بالا مشکلاتی عمیق در بر دارد که در صورت فعال سازی Data Sampling این مشکل حل می شود.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه Apply تنظیمات را ذخیره سازی نمائید.

تنظیمات بخش Miscellaneous در وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب Miscellaneous میرویم و با تمامی قسمت ها آن آشنا میشویم.

  Open links in : در این قسمت اگر کاربران قصد دارند روی مطالب محبوب کلیک نمایند، لینک نوشته در تب جدید باز شود یا به صفحه ی جدید فرستاده شود.

 Use plugin’s stylesheet در این بخش نیز مشخص می کنید که امکان استفاده از از استایل های پیش فرض این افزونه برای زیبایی کار میخواهید استفاده کنید.

در نهایت نیز تنظیمات را ذخیره سازی نمائید.

در نهایت به بررسی تب آخر برای انجام تنظیمات نمایش محبوب ترین مطالب در وردپرس می پردازیم.

تب Parameters در وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب Parameters  میرویم و با تمامی قسمت ها آن آشنا میشویم.

برای استفاده از افرادی که میخواهند در قالب وردپرس خود از کد های php  استفاده کنند، کاربرد دارد. با کلیک روی شکل جرخ دنده در گوشه صفحه اصلی تنظیمات افزونه، پنجره‌ای مشابه تصویر بالا براتون باز میشه که نوع پست تایپ وردپرس را میتوانید از این قسمت تعیین کنید.

و اما بررسی ابزارک افزونه نمایش مطالب محبوب در وردپرس!!

ابزارک WPP  در وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس به تب WPP  میرویم و با تمامی قسمت ها آن آشنا میشویم.

از این افزونه برای نمایش اطلاعات برای پست های پر بازدید و محبوب استفاده میکنیم که دارای ابزارکی است که در تصویر زیر میبینید. برای وارد شدن به این ابزارک اول وارد قسمت نمایش و سپس وارد ابزارک شوید. نام این ابزارک WordPress Popular Posts میباشد. ابتدا باید آن در قالب مورد نظر خودتان ببرید سپس شخصی سازی دلخواه برای نمایش مطالب پربازدید در وردپرس را انتخاب کنید.

همانند تصویر زیر باید آن را تنظیم نمائید

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

 

 Title : در این بخش از ابزارک باید یک عنوان انتخاب نمایید.

Show up to: تعداد نوشته ها جهت نمایش در ابزارک را در اینجا تعیین کنید.

Sort posts by : در این بخش میتوانید مطالب محبوب وردپرس را بر اساس هر موردی که بخواهید مرتب نمایید، مثلا بر اساس تعداد بازدید، نظرات و یا حتی میانگین بازدید روزانه

Time Range: فیلتر نمایش مطالب محدود در این قسمت است مثلا اگر شما زمان انتخابی را روی ۲

۴ ساعت قرار دهید، مطالبی که در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بازدید را داشته اند، برای شما نمایش داده میشود.

Post type(s): در این بخش نوع پست دلخواهتان برای نمایش در مطالب وردپرس را میتوانید انتخاب نمایید.

Taxonomy: در این بخش میتوانید مطالب محبوب وردپرس را بر اساس دسته‌بندی، برچسب و… مشخص کنید تا نمایش داده شوند.

Author ID(s): اگر میخواهید مطالب یک نویسنده فقط نمایش داده وشد، میتوانید آیدی نویسنده را در اینجا بنویسید.

Shorten title:  در این بخش میتوانید حداکثر طول عنوان های کوتاه یا چند کاراکتری برای مطالب محبوب وردپرس انتخاب نمایید.

Display post excerpt:  تعداد کاراکتر برای نمایش خلاصه مطالب را مشخص کنید.

Stats Tag settings:  در این قسمت میتوانید نمایش تعداد بازدید، تعداد دیدگاه، نویسنده، تاریخ و دسته بندی نوشته را برای ابزارک مشخص کنید

Use custom HTML Markup:  ساختن کد سفارسی با استفاده از HTML برای شما مقدور خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *