آموزش نحوه رفع خطا در وردپرس This site ahead contains harmful programs

ی

یکی از خطاهایی که ممکن است در اکثر سایت ها با آن مواجه شوید این است که با مراجعه به آدرس مورد نظر در آن سایت پیغام خطای This site ahead contains harmful programs در صفحه ای قرمز رنگ مشاهده می کنید که نشان دهنده ویروسی بودن سایت یا انتشار محتوایی است که امکان دارد دارای فایل مخرب در سایت باشد و روی سیستم کاربران منتشر شود. در تصویر زیر نمونه ای از این خطا را مشاهده می نمایید.

رفع خطا در وردپرس

خطای This site ahead contains harmful programs از سمت گوگل به شما نشان داده می شود که به دلیل ویروسی بودن سایت و وجود کدهای مخرب ممکن است از نمایش صفحه مورد نظر برای کاربران جلوگیری می شود تا برای کاربران بازدیدکننده مشکلی ایجاد نشود. در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد داریم نحوه رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس را آموزش دهیم تا اگر در سایت خود با این خطا مواجه شدید بتوانید مشکل خود را رفع کنید.

آموزش نحوه رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس

قبل از بررسی و رفع مشکل ابتدا باید متوجه شویم که دلیل ایجاد خطای This site ahead contains harmful programs چیست و مکانی که باعث ایجاد مشکل شده را بیابیم و پس از فهمیدن دلیل مشکل اقدامات خود برای رفع آن را آغاز کنیم. از آنجا که با ایجاد این خطا معمولاً این ویروس ها قابل انتقال هستند ممکن است با ویروسی شدن سایت از سمت افزونه یا قالب وردپرس تمامی سایت هایی که از این قالب و افزونه ویروسی استفاده می کنند، ویروسی شده باشند و در نهایت تعداد زیادی سایت و سیستم های کاربران را با این مشکل مواجه کرده و امنیت آن ها به خطر بیفتد. به این دلیل است که گوگل روی امنیت تمرکز ویژه ای کرده تا از بروز این مشکل پیشگیری شود.

چگونه متوجه شویم سایت ما ویروسی شده است؟

با مطالعه این مقاله ممکن است بخواهید سایت خود را برای اینکه ویروسی شده است یا خیر مورد بررسی قرار دهید. برای بررسی سایت خود با استفاده از ابزاری که در اختیار دارید کار خود را آغاز کنید. در ادامه ابزاری که خود گوگل برای بررسی محتوای سایت در اختیار شما قرار می دهد را معرفی خواهیم کرد.

در ادامه بخوانید:
آموزش مدیریت فایل کانفیگ وردپرس

بررسی ویروسی بودن سایت با استفاده از ابزار Transparency Report گوگل

گوگل یکی از بهترین ابزار این کار را طراحی کرده است که با استفاده از آن می توانید سایت خود را بررسی کنید و تمامی صفحات سایت را مورد سنجش قرار دهید و متوجه فایل های مخرب و ویروسی در سایت خود شوید، برای این کار ابتدا به آدرس https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search مراجعه نمایید و همانند تصویر زیر در باکس جستجو آدرس سایت خود را به صورت URL کامل و همراه با http:// وارد نمایید، سپس با کلیک روی آیکون ذره بین دکمه enter را کلیک نموده و منتظر بمانید تا سایت شما مورد بررسی قرار گیرد.

رفع خطا در وردپرس

در آخر در صورتی که سایت شما ویروسی بود یا حاوی کدهای مخرب باشد نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد، در غیر این صورت پیغامی با محتوای سبز رنگ مبتنی بر ایمن بودن سایت و عدم وجود کدهای مخرب در آن را متوجه خواهید شد.

چگونگی رفع خطای This site ahead contains harmful programs

همانطور که در بالا اشاره شد این خطا ممکن است به دلیل استفاده از قالب وردپرس و افزونه های وردپرس باشد و این خطا ممکن است از سمت گوگل برای سایت شما ایجاد شده باشد. حال برای رفع این خطا ابتدا باید بررسی کنید که کدام فایل در سایت ویروسی شده است یا دارای کد مخرب می باشد. ابتدا باید فایل مورد نظر را جستجو کرده و برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.

اسکنر هاست

ابزار دیگر برای رفع این مشکل اسکنر هاست می باشد. برای این کار ابتدا باید وارد هاست خود شوید و سپس همانند تصویر در بخش Advanced گزینه Virus scanner را کلیک نمایید تا وارد صفحه بررسی فایل های موجود در سایت برای بررسی ویروسی بودن سایت خود شوید.

رفع خطا در وردپرس

سپس باید در صفحه ای که باز شده است گزینه Scan Public Web Space را انتخاب نموده تا تمامی فایل های موجود در هاست شما مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرند و در آخر با کلیک کردن روی دکمه Scan Now برای یافتن فایل های مخرب و ویروسی نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد.

در ادامه بخوانید:
همه روش های مخفی کردن عناصر در طراحی سایت

افزونه Wp Authenticity Checker

با استفاده از افزونه Wp Authnticity Checker می توانید تمامی فایل های موجود در وردپرس که در پوشه قالب یا افزونه های وردپرس قرار گرفته اند را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید و در آخر فایل مخربی که باعث شده است گوگل سایت شما را به عنوان سایت ویروسی شناسایی کند پیدا کنید. برای این کار ابتدا با استفاده از آموزش نصب افزونه وردپرس افزونه مورد نظر را نصب و فعال نمایید.

پس از نصب و فعال کردن افزونه همانند تصویر زیر به پیشخوان سایت وردپرسی شما منویی با عنوان WP Auth Checker اضافه خواهد شد، با کلیک کردن روی آن وارد صفحه افزونه برای بررسی کدهای مخرب و ویروسی بودن فایل های قالب وردپرس و افزونه خواهید شد.

رفع خطا در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید این افزونه تمامی فایل های قالب و افزونه وردپرس را مورد بررسی قرار می دهد و در فایل هایی که کدهای مخرب شناسایی شده اند نتیجه آن را در این بخش نشان می دهد، حال می توانید به فایل مورد نظر مراجعه کرده و شماره خط کد موجود در فایل کد را بررسی کنید و مطمئن شوید که این خط باعث ایجاد خطا شده است.

استفاده از قالب پیشفرض و غیر فعال کردن افزونه ها

در صورتی که با استفاده از روش های بالا موفق به شناسایی فایلی که باعث شده گوگل سایت شما را به عنوان سایت ویروسی شناسایی کند نشدید، در این مرحله ابتدا باید وارد مسیر نمایش‹پوسته ها شده و یکی از قالب های پیشفرض وردپرس را فعال نمایید، پس از فعال سازی قالب پیشفرض وردپرس با باز کردن آدرس صفحه ای که خطای مورد نظر در آن به شما نمایش داده شده بود، صفحه را رفرش کردن مورد بررسی قرار دهید و از رفع شدن مشکل مطمئن شوید.

در ادامه بخوانید:
آموزش HTML – صفحه بندی در HTML و تگ div

در غیر این صورت توجه خواهید شد که مشکل از قالب نیست و باید افزونه های خود را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار ابتدا به مسیر افزونه ها در پیشخوان وردپرس رفته و اگر تصور می کنید پس از نصب یا به‌روزرسانی یک افزونه که اخیراً در سایت خود انجام داده اید این خطا ایجاد شده است آن را غیر فعال کنید و دوباره سایت را بررسی کنید، در صورت رفع نشدن مشکل برای بار دوم باید تمامی افزونه های سایت را غیر فعال کنید و سپس به نوبت افزونه ها را فعال کرده و هر بار آدرس صفحه ای که خطای This site ahead contains harmful programs را در آن مشاهده کردید را رفرش کنید.

مورد بررسی قرار دادن ابزارک های وردپرس

یکی دیگر از بخش هایی که ممکن است باعث بروز خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس شود استفاده از کدهای دیگر سایت ها می باشد که معمولاً شامل کدهای تبلیغاتی یا ابزار خاصی می باشند که در بخش ابزارک های وردپرس مورد استفاده قرار می گیرند. برای این کار می توانید پس از رفتن به مسیر نمایش‹ابزارک ها در پیشخوان وردپرس تمامی ابزارک هایی که در آن کدهای جاوا اسکریپت و … که برای نمایش بنرهای تبلیغاتی استفاده می شوند وجود دارد را به طور موقت غیر فعال کرده و سایت را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که مشکل شما رفع شده است.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن قادر به رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس شده باشید. در صورت مواجهه با مشکل و یا سؤال در رابطه با این مقاله و یا عدم موفقیت در رفع خطای موجود با استفاده از راهکارهای معرفی شده آن را در بخش دیدگاه ها اعلام نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را در یافت کنید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)