آموزش بررسی خطای قالب وردپرس

تست قالب وردپرس

آموزش نحوه تست قالب وردپرس و بررسی خطاهای قالب در وردپرس

ی

یکی از دغدغه های تمامی وبمسترها بررسی خطاهای موجود در قالب وردپرس و تست قالب وردپرس می باشد تا از قالب خریداری شده و تهیه شده مطمئن شوند که در آینده برای وبسمترها مشکلی ایجاد نکنند و مشکلات هک و خرابکاری در سایت به دلیل وجود کدهای مخرب درون قالب ایجاد نشوند؛ اما آیا برای وبسمترهایی که با کدنویسی آشنایی ندارند و ممکن است یک خط ساده کد ننوشته باشند قادر به بررسی کدهای موجود در قالب وردپرس تا در صورت وجود خطا فعالیت خود برای رفع آن را آغاز کنند؟ قطعاً در حالت ساده راهی وجود ندارد، اما یک تیم برنامه نویسی برای این امر راه حلی را پیشنهاد می دهند و با استفاده از افزونه ای که در اختیار کاربران وردپرس قرار دارد، این امکان به وبمسترها ارائه شده تا با استفاده از افزونه کاربردی کدهای موجود در قالب سایت وردپرسی خود را بررسی کنند.

پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک در این مقاله قصد دارد افزونه ای را به شما معرفی کند تا با استفاده از آن قادر به بررسی کدهای موجود در قالب وردپرس و تست قالب وردپرس باشید تا اگر قالب ویروسی بود یا کدهای مخرب در آن وجود داشت به راحتی قادر به رفع خطای قالب وردپرس باشید. اگر شما نیز از قالبی که تهیه کرده اید مطمئن نیستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بررسی خطاهای قالب وردپرس و تست قالب وردپرس

در این مقاله قصد معرفی افزونه ای کاربردی به نام Theme check را داریم که در مخزن وردپرس ثبت شده است و تاکنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته است و موفق به کسب امتیاز ۴٫۸ شده است. این امتیاز نشان دهنده واکنش مثبت کاربران نسبت به کاربردی بودن آن است و با استفاده از آن قادر به بررسی کدهای قالب وردپرس خواهید بود که در صورت ویروسی بودن قالب و کدهای مخرب موجود در کدهای قالب خطاهای قالب وردپرس را رفع کنید. اگر قصد استفاده از این افزونه را دارید ایتدا باید روی دکمه زیر کلیک کنید تا آن را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال کنید.

 دانلود افزونه Theme Check

پس از اینکه این افزونه کاربردی را نصب و فعال کردید منویی با عنوان Theme check همانند تصویر زیر به بخش نمایش پیشخوان وردپرس شما اضافه شده است، برای رفتن به صفحه بررسی و تست قالب وردپرس کافیست روی این منو کلیک کنید.

تست قالب وردپرس

حال همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از کلیک کردن روی منوی theme check وارد صفحه تست قالب وردپرس خواهید شد، سپس از لیست روی گزینه ای موجود قالب فعال روی سایت شما و حتی قالبی که فعال نیست اما قصد بررسی آن را دارید کلیک کنید و در آخر می توانید روی دکمه check it کلیک کنید و منتظر بررسی کدها و پوشه قالب مورد نظر بمانید.

تست قالب وردپرس

همانطور که مشاهده می نمایید اطلاعاتی مثل سازنده، ورژن قالب، لینک قالب و … برای شما نمایش داده خواهند شد؛ اما از آنجا که برای اینکه این افزونه قادر به بررسی کدهای قالب و شناسایی خطای موجود باشد باید دیباگ وردپرس در سایت شما فعال باشد، در صورت فعال نبودن دیباگ همانند تصویر بالا خطای WARNING WP_DEBUG is not enabled! Please test your theme with debug enabled before you upload! را مشاهده خواهید نمود. پس آن را فعال کنید.

آموزش نحوه فعال کردن دیباگ وردپرس

برای فعال کردن دیباگ وردپرس کافیست ابتدا به بخش File Manager در هاست مراجعه کنید و سپس فایل wp-config.php در مسیر public_html را انتخاب کنید روی آن راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب نمایید تا قادر به ویرایش آن باشید. در صفحه ویرایش فایل باز شده برای شما قطعه کد زیر را جستجو کنید.

;(define(‘WP_DEBUG’, false

در صورت عدم وجود این خط، آن را به فایل اضافه کنید و برای فعال کردن مقدار آن را به true برگردانید، بنابراین برای فعال بودن حالت دیباگ کد بالا را به شکل زیر تغییر دهید که مقدار true به جای false در آن قرار داده شود.

۱ ;(define(‘WP_DEBUG’, true

با فعال کردن دیباگ وردپرس این خطا رفع می شود و دوباره با انتخاب قالب و کلیک روی دکمه check it می توانید قالب وردپرس را بررسی کرده و به تست قالب وردپرس بپردازید.

اگر در قالب شما مشکلی وجود نداشته باشد و تمامی کدهای موجود در آن خطایی نباشد همانند تصویر زیر در کادری به رنگ سبز نتایج آن به شما نمایش داده می شود. در این تست قالب وردپرس از قالب ۲۰۱۵ وردپرس استفاده شده و هیچ خطایی نماش داده نشده است.

تست قالب وردپرس

حال برای مشاهده حالت خطای افزونه، برای ایجاد خطاهایی در قالب از قالب دیگری که مجموعه ای تغییرات در پوشه قالب و آپلود چند فایل و قرار دادن فایل های زیپ موجود در قالب استفاده کردم تا حالت های مختلف خطاهایی که این افزونه قادر به شناسایی آن می باشد را به شما نشان دهم، در تصویر زیر قادر به مشاهده خطاهای موجود در قالب خواهید بود.

تست قالب وردپرس

امیدواریم این آموزش نیز مورد پسند و توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از قادر به بررسی و تست قالب سایت وردپرسی خود باشید، در صورت ویروسی شدن قالب شما و خطاهای موجود آن ها را رفع کنید. در صورت مواجهه با سؤال و مشکل در این رابطه آن را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *