محدود کردن تعداد ارسال محتوا در وردپرس

محدودیت نویسنده در ارسال محتوا

آموزش محدودیت نویسنده در ارسال محتوا در وردپرس

ی

یکی از افزونه‌های کاربردی در وردپرس افزونه‌ای است که مدیران سایت توسط آن می‌توانند محدودیت نویسنده در ارسال محتوا را مدیریت کنند. گاهی مواقع تعداد زیاد مطالب و محتواهای ارسالی از طرف نویسندگان، برای مدیران سایت مشکل ساز خواهد بود و نیاز به ابزاری دارند که توسط آن بتوانند برای هر نویسنده محدودیتی در تعداد محتوای ارسالی از سمت او، بگذارند. ارسال هم‌زمان تعدادی محتوا در سایت قطعاً ایجاد بی نظمی خواهد کرد و بنابراین مدیران سایت قبل از وقوع این بی نظمی باید آن را مدیریت کنند.

در این مقاله افزونه‌ای معرفی خواهد شد که مدیران سایت با کمک آن می‌توانند نویسندگان را در تعداد مطالب ارسالی و منتشر شده روی سایت محدود کنند. با استفاده از این افزونه هر نویسنده می‌تواند در بازه‌ی زمانی معین تعداد مشخصی محتوا در هر روز بنویسد و منتظر کند. در این مقاله روش کار با این افزونه برای ایجاد محدودیت نویسنده در ارسال محتوا آموزش داده می‌شود.

آموزش محدودیت نویسنده در ارسال محتوا در وردپرس

برای محدودیت نویسنده در ارسال محتوا باید از افزونه‌ای به نام Limit Posts استفاده کرد. این افزونه تا کنون بیش از هزار نصب فعال داشته و توانسته امتیاز ۳ را از طرف کاربرانی که این افزونه را نصب و فعال سازی کرده‌اند دریافت کند. با استفاده از این افزونه قادر به ایجاد محدودیت نویسنده در ارسال محتوا و همچنین محدودیت نویسندگان برای نقش کاربری آن‌ها خواهید بود. برای نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتان روی لینک زیر کلیک کنید.

Limit Posts

پس از این اینکه این افزونه را نصب و فعال سازی کردید، مانند شکل زیر منویی با نام Limit Posts در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید به صفحه‌ی تنظیمات افزونه برای مدیریت نویسنده‌ها در تعداد محتوای ارسالی در وردپرس دسترسی داشته باشید.

پس از اینکه وارد صفحه‌ی تنظیمات در وردپرس شدید برای تعریف یک محدودیت جدید روی Add New Limit کلیک کنید. پنجره‌ای مطابق شکل زیر باز خواهد شد. جزییات دسترسی نویسنده به تعداد محتوای ارسالی در هر روز یا هفته (بازه‌ی زمانی دلخواه) را می‌توانید انتخاب کنید.

Any user whose role is: با استفاده از این گزینه محدودیت بر اساس نقش کاربری اعمال خواهد شد. به عبارت دیگر با انتخاب این گزینه محدودیتی که برای یک نقش خاص کاربری اعمال می‌کنید، برای تمام کاربرانی که این نقش را دارند اعمال خواهد شد.

User: با استفاده از این گزینه باید یک کاربر خاص را انتخاب کنید و محدودیت مورد نظر برای آن کاربر را اعمال کنید. در این حالت محدودیت اعمال شده فقط برای یک کاربر خاص است و تأثیری روی دیگر کاربران ندارد.

Cannot: با استفاده از این گزینه می‌توانید مشخص کنید که اگر مطالبی بیشتر از تعداد مشخص شده ارسال شد از انتشار آن‌ها در سایت جلوگیری شود. شما حتی می‌توانید تنظیم کنید این نوشته‌ها حتی در بخش بازبینی هم ثبت نشود. برای محدودیت انتشار گزینه Publish و برای محدودیت بازبینی گزینه Submit for review را انتخاب کنید.

More than: این گزینه حداکثر تعداد محتوا را که می‌توان ارسال کرد مشخص می‌کند. در صورت ارسال بیش از این مقدار محتوای ارسالی قابلیت انتشار را ندارد و یا حتی در بخش بازبینی برای مدیران ثبت نخواهد شد.

Posts of type: با استفاده از این گزینه می‌توانید پست تایپ وردپرس دلخواه را انتخاب کنید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که محدودیت نویسنده در ارسال محتوا را برای، محدود کردن در تعداد فایل قابل آپلود برای کاربران در وردپرس، محدود کردن تعداد محصول قابل ارسال در ووکامرس، محدود کردن تعداد رونوشت ذخیره شده برای کاربران در وردپرس و… را مدیریت کنید.

Within: با استفاده از این گزینه می‌توانید ابتدا بازه‌ی زمانی محدودیت نویسنده در ارسال محتوا را بر اساس واحد ثانیه، دقیقه، ساعت، روز، ماه و سال انتخاب کرده و سپس مدت زمان مورد نظر را بر اساس این واحد زمانی به صورت عددی وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه Add کلیک کنید تا ثبت شود.

پس از اعمال این محدودیت اگر کاربری بخواهد این محدودیت را رد کند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

پس از اعمال محدودیت نویسنده در ارسال محتوا، اگر کاربری بخواهد تعدادی محتوا بیش از مقدار مشخص شده در سایت منتظر کند، مشابه تصویر بالا در هنگام ارسال با پیغام خطا مواجه خواهد شد و متن ارسالی او در سایت منتشر نمی‌شود. در صورتی که گزینه Can Not را هنگام اضافه کردن محدودیت برای کاربران روی گزینه Submit For Review تنظیم کرده باشید، محتوای ارسال شده در بخش بازبینی ذخیره خواهد شد و پس از طی شدن زمان محدودیت، کاربر قادر به انتشار آن محتوا خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *