آموزش فارسی سازی قالب وردپرسی به صورت رایگان

ی یکی از سؤالاتی که اکثر کاربران وردپرسی به دنبال پاسخی برای آن هستند آموزش فارسی سازی قالب وردپرسی به صورت رایگان و ترجمه افزونه های وردپرسی است، اما از آنجا که در برنامه نویسی و کدنویسی تخصص کافی ندارند این قضیه را به طور کامل کنار می گذارند و دسته ای از وبمسترهایی که دست شان به جیب شان می رسد ترجمه قالب وردپرس را سفارش می دهند و با پرداخت هزینه تقاضا می کنند تا قالب یا افزونه دلخواه آن ها به فارسی ترجمه شود. یکی از نیازهای اساسی که با استفاده از آن بتوان تمام محیط سایت را به زبان شیریت پارسی تبدیل کنید فارسی سازی قالب وردپرسی و افزونه وردپرس می باشد.

بسیاری از کاربران نیز قالب های فارسی را خریداری می کنند اما تمایل به استفاده از زبان مادری خود در وردپرس دارند، زبان کردی و ترکی نسبت به  دیگر زبان ها برای کاربران مرسوم می باشد، این کاربران تمایل دارند تا سایت خود را به فرهنگ خود نزدیک کنند.

در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد معرفی افزونه ای کاربردی را داریم تا با استفاده از آن بتوانید قالب و افزونه وردپرس را فارسی سازی کنید و به اصطلاح شما قالب و افزونه وردپرس را ترجمه کنید. اگر شما نیز دوست دارید مثل یکی از کاربران همیشگی پرگاس انفورماتیک ، آموزش اختصاصی در زمینه فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس و ترجمه آن را یاد بگیرید، و قصد دارید در سایت خود افزونه ای را فارسی کنید و یا از کلمات دلخواه خود در آن استفاده کنید تا انتهای این مقاله با آموزش فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس همراه ما باشید.

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

افزونه کاربردی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم Loco Translate می باشد که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز بیش از ۵۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته است. این افزونه کاربردی موفق به کسب امتیاز ۴.۹ شده است. با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود ترجمه های مختلفی برای هر بخش از سایت وردپرسی خود تهیه کرده و افزونه و قالب وردپرس را ترجمه کنید. برای استفاده از این افزونه کاربردی ابتدا کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و پس از اینکه به صفحه افزونه در مخزن وردپرس وارد شدید با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با انواع افزونه ها در وردپرس این افزونه را در سایت وردپرسی خود نصب کرده و آن را فعال سازی کنید.

در ادامه بخوانید:
نحوه رفع خطای ۴۰۴ در مطالب وردپرس

 دانلود افزونه Loco Translate

پس از اینکه این افزونه کاربردی را نصب و فعال کردید تصویری مشابه تصویر زیر خواهید دید و منویی به نام Loco Translate به پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، برای رفتن به صفحه افزونه روی این منو کلیک کنید.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

حال همانطور که در صفحه مشاهده می کنید بر اساس نیاز شما برای ترجمه قالب، افزونه و هسته وردپرس می توانید به ترتیب به منوهای WordPress, Tehmes, Plugins رفته و قالب، افزونه های فعال و غیر فعال سایت خود را به فارسی ترجمه کنید.

آموزش نحوه فارسی سازی قالب وردپرس

برای ترجمه قالب وردپرس همانطور که در بالا اشاره کردیم تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد، ابتدا باید به منوی Themes مراجعه کنید و از بین قالب های موجود که در سایت خود نیز از آن ها استفاده می کنید، قالب مورد نظر را برای ترجمه به فارسی انتخاب کرده تا بتوانید وارد صفحه ترجمه قالب وردپرس شوید.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

پس از کلیک کردن روی یکی از قالب های موجود همانند تصویر زیر میزان ترجمه قالب مورد نظر را به صورت نوار پیشرفت سبز رنگ مشاهده خواهید کرد، این نوار سبز رنگ برای هر زبان به شما نشان داده می شود و همچنین قادر خواهید بود سایر اطلاعات مثل زبان ترجمه، دانلود فایل ترجمه، زمان آخرین تغییرات روی فایل ترجمه و … را مشاهده کنید، شما با کلیک کردن روی دکمه های مشخص شده قادر خواهید بود فایل ترجمه را ویرایش، کپی و یا حذف کنید. برای مشاهده سایر اطلاعات مربوط به فایل ترجمه می توانید روی دکمه info کلیک کنید. ترجمه فایل زبان مربوط به قالب، افزونه و هسته اصلی تفاوتی با یکدیگر نداشته و همگی به یک شکل هستند.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

حال برای فارسی سازی قالب وردپرس با کلیک کردن روی دکمه Edit وارد صفحه ویرایش فایل ترجمه قالب خواهید شد و همانند تصویر زیر برای ترجمه هر کدام از کلمات کافیست ابتدا از بخش Translation خط مورد نظر خود را انتخاب کرده تا در کادر Source text نمایش داده شود و سپس همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در کادر Persian Translation می توانید معادل همان عبارت را به صورت فارسی شده وارد کنید.

در ادامه بخوانید:
قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

در آخر پس از ترجمه رشته مورد نظر از قالب خود دکمه save را کلیک کرده تا تغییرات ذخیره شوند و فایل ترجمه به روز رسانی و آپدیت شود. می توانید برای تمامی رشته ها به این ترتیب عمل کرده و فایل ترجمه قالب خود را شخصی سازی و به روز رسانی کنید.

آموزش نحوه فارسی سازی افزونه وردپرس

اگر قصد فارسی سازی افزونه وردپرس را دارید کافیست همانند فارسی کردن قالب وردپرس عمل کنید. برای انجام این کار ابتدا به منوی Plugins مراجعه کرده تا همانند مرحله قبل قادر باشید لیستی از افزونه های موجود در وردپرس را مشاهده کنید، حال هر یک از افزونه هایی که قصد ویرایش آن را دارید و یا فایل ترجمه برای آن ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و وارد مرحله اعمال تغییرات شوید. به طور مثال در نمونه زیر افزونه wp-parsidate را برای ترجمه انتخاب نموده ام.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

حال همانطور که مشاهده می کنید در بخش بالای تصویر قسمتی که با عنوان translation مشخص شده است، لیست تمام رشته های موجود در افزونه به همراه ترجمه نمایش داده می شوند. با کلیک روی هر رشته قادر به مشاهده نسخه انگلیسی رشته در بخش source text خواهید بود و می توانید ترجمه دلخواه خود را برای رشته مورد نظر در بخش Persian translate وارد کنید، همچنین می توانید آن را ویرایش کنید. برای دیگر زبان ها و افزونه ها نیز کافیست به این ترتیب عمل کنید و با انتخاب رشته دلخواه، کلمه مورد نظر خود را می توانید برای آن رشته ترجمه کرده و آن را تغییر دهید.

تب source در بالای صفحه قرار گرفته است و شما می توانید با کلیک روی آن لیست تمام رشته ها را همراه شماره خط کدنویسی شده در فایلی که در آن قرار گرفته است مشاهده کنید.

آموزش نحوه فارسی سازی هسته وردپرس

اگر قصد فارسی سازی و ترجمه هسته وردپرس که شامل تغییر نام گزینه ها، منوها و دیگر بخش های پیشخوان وردپرس می باشد را دارید کافیست به منوی WordPress رفته و همانند تصویر زیر بسته نسخه ی زبان وردپرس که از آن استفاده می کنید را انتخاب کنید و در مرحله بعد همانند ویرایش قالب و افزونه پس از اینکه وارد صفحه Edit شدید، وردپرس را ترجمه و فارسی سازی کرده و از کلمات دلخواه خود در هسته وردپرس استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:
رفع خطای حالت تعمیر وردپرس

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

آموزش نحوه ساخت فایل ترجمه برای قالب وردپرس و افزونه وردپرس

اگر کاربر خوش شانسی نباشید ممکن است قالب یا افزونه ای که از آن استفاده می کنید فایل زبان فارسی نداشته باشد، در این صورت باید خود فایل ترجمه را برای قالب مورد نظر خود بسازید؛ بنابراین برای ساخت فایل زبان در قالب یا افزونه وردپرس کافیست همانند تصویر زیر روی دکمه New Language کلیک کنید. اگر قصد دارید برای قالب وردپرس فایل ترجمه بسازید، باید در صفحه ویرایش قالب خود که در منوی Themes قرار گرفته روی این دکمه کلیک کنید. اگر قصد ساخت فایل ترجمه افزونه وردپرس را دارید در صفحه ویرایش افزونه در منوی Plugins روی این دکمه کلیک کنید.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

پس از کلیک کردن روی گزینه وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید، در این صفحه می توانید زبان مورد نظر را برای ایجاد فایل ترجمه، ساختار نویسنده و مترجم فایل زبان را انتخاب کنید و ساخت فایل زبان را آغاز کنید.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

با انتخاب گزینه custom language قادر خواهید بود زبانی که وردپرس در حال حاضر از آن پشتیبانی نمی کند و یا در لیست زبان دلخواه شما وجود ندارد را وارد کنید و پس از اینکه نوع ساختار نویسنده فایل ترجمه را تعیین کردید، با کلیک روی دکمه start translating وارد صفحه ترجمه وردپرس خواهید شد. این بخش به ویرایش فایل زبان شباهت بسیار زیادی دارد، در بخش فارسی سازی با چگونگی ایجاد تغییر در آن در داخل بخش های فارسی سازی قالب و افزونه آشنا شدید. در این بخش نیز تصویری از محیط ساخت فایل های ترجمه را نشان خواهیم داد.

 

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس به صورت رایگان

 

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده و با استفاده از آن قادر باشید قالب ورد پرس را فارسی سازی کرده و افزونه وردپرس را ترجمه کنید. اگر در مورد نحوه فارسی کردن قالب وردپرس و ترجمه افزونه در وردپرس با مشکل یا سؤالی مواجه شدید می توانید در بخش دیدگاه ها آن را اعلام کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)