آموزش ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس

م

ممکن است شما هم با خطا ۴۰۴ یا صفحه ۴۰۴ به هنگام باز کردن صفحه ای در سایت مواجه شده باشید. به این صفحه Not Found  هم گفته میشود. وقتی که کاربر به این صفحه هدایت میشود بدین معنا است که آدرسی که برای دامنه مورد نظر وارد کرده در دیتابس وجود نداشته است. معمولا این صفحه به صورت پیش فرض با ظاهری معمولی و ساده نمایان میشود اما با وردپرس میتوان ان را سفارش سازی کرد و به شکل دلخواه خودتان درآورد.

خوب اگر دقت کرده باشید زمانی که با یک صفحه ۴۰۴ مواجه می شویم زود صفحه را می بندیم و از سایت خارج می شویم که این بر ضرر سئو وب سایت می باشد و باعث می شود گوگل نمره منفی را در این مورد به شما دهد این ایده که در برگه ای که برای خطای ۴۰۴ می‌سازید پیوند هایی از دیگر نوشته های کاربردی و ویژه بدید کمک می‌کنه تا کاربران با نوشته های دیگر سرگرم بشن و وبسایت شما رو ترک نکنند. می‌توانیم تصاویر و لینک‌ها را در آن تغییر دهیم و صفحه را به صورت جذابی برای کاربر به نمایش بگذاریم.

معرفی افزونه

در وردپرس با افزونه هایی میتوان صفحه ۴۰۴ را جالبتر بسازیم، به گونه ای که خودمان میخواهیم آن را نمایش دهیم. امروز ما قصد معرفی افزونه ای برای ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس داریم که با استفاده از این افزونه صفحه ۴۰۴ برای سایت خودتان داشته باشید.

نام این افزونه Page 404  میباشد که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه مانند افزونه های قبلی نیز از امتیازات بالایی برخوردار است، بیش از ۵۰۰۰۰ نصب فعال و موفق آمیز و کسب امتیاز ۴.۹ را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. با استفاده از این افزونه قادر به طراحی صفحه ۴۰۴ زیبا در پیشخوان ورد پرس برای سایت خودتان خواهید بود.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت کارت هدیه ووکامرس

نصب و فعال سازی

برای استفاده از این افزونه کافیست بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس با استفاده از آموزشی که ما در اختیار شما قرار میدهیم، اقدام به طراحی صفحه ۴۰۴ مورد دلخواه کنید.

آموزش ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مورد نیاز، منویی مانند تصویر زیر با نام  Error Page 404  در بخش پیشخوان وردپرس میبینید. روی این منو کلیک کنید تا به تنظیمات این افزونه دسترسی پیدا کنید.

ساخت صفحه

قبل از توضیح تنظیمات ابتدا صفحه ۴۰۴ را مورد نظر خود رابسازید. برای ساخت صفحه ۴۰۴ سفارشی در وردپرس از بخش برگه ها و افزودن برگه اقدام می کنیم. و برگه ی دلخواه خود را می سازیم.

 

صفحه 404

 

همانطور که مشاهده می کنید دقیقا مانند ساخت یک برگه عمل می کنیم و صفحه ی مورد نظر را ایجاد می کنیم. پس از انتشار آن نوبت به آن می رسد که در بخش تنظیمات افزونه این صفحه را انتخاب کنیم تا به عنوان ارور ۴۰۴ نمایش داده شود.

 

صفحه 404

تنظیمات را ذخیره کنید. حال در هنگام به وجود آمدن ارور ۴۰۴ با این صفحه ای که ساخته اید مواجه می شوید:

 صفحه 404

 

حجم آپلود

 

تنظیمات صفحه ۴۰۴ در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده مینمایید، تنظیماتی را میبینید که برای هر کدام توضیحاتی در ادامه شرح داده ایم. حالا با استفاده از توضیحات ما شروع به شخصی سازی صفحه ۴۰۴ برای وب سایت خود کنید.

Page to be displayed as 404 page: برگه ‌ای را که می خواهید صفحه ۴۰۴ مورد نظر شما در آن نمایش داده شود را از این قسمت مشخص کنید. ( ساخت برگه را قبلا توضیح دادیم)

در ادامه بخوانید:
سفارشی سازی صفحه تسویه حساب ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

Hide the selected page from the Pages list : اگر کاربری به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشد با فعال شدن این گزینه، صفحه ۴۰۴ برای کاربر نمایش داده نخواهد شد و صفحه ۴۰۴ فقط برای مدیر وب سایت قابل نمایش خواهد بود.

Send an 404 error if the page is accessed directly by its URL: اگر کاربری به صفحه ی URL اشتباهی وارد شده باشد، به صورت خودکار به صفحه ۴۰۴ که از قبل انتخاب کرده اید، هدایت خواهد شد.

Force 404 error after loading page: در اکثر مواقع وقتی کاربر به صفحه اشتباهی وارد شود، خودکار به صفحه ۴۴ مورد نظر هدایت میشود. اما گاهی اوقات بسته به قالبی که از آن استفاده می کنیم، ممکن است این رویداد رخ ندهد و باید این گزینه را از قبل فعال نمایید. بنابراین قبل از فعال سازی این گزینه به یک آدرس اشتباه در سایت خودتان مراجعه کنید و اگر به صفحه ۴۰۴ هدایت نشدید، این گزینه را فعال کنید در غیر اینصورت نیازی به فعال سازی دوباره این گزینه نیست.

Disable URL autocorrection guessing: یکی از ویژگی هایی که وردپرس دارد این است که اگر به آدرس اشتباه وارد شده باشید، وردپرس سعی میکند تا آدرس درست را به صورت خودکار تشخیص دهد و شما را به سایت انتخابی هدایت کند. خب معمولا این روند همیشه درست جواب نمی دهد و گاهی ممکن است به آدرس اشتباهی وارد شوید که هیچ ارتباطی بر روی لینک کلیک شده ندارد. بنابراین با فعال کردن این گزینه میتوانید کاری کنید تا در هر صورت کاربر را به صفحه ۴۰۴ سفارشی وردپرس هدایت کنید.

در ادامه بخوانید:
دسته بندی کردن تصاویر در وردپرس

Send an HTTP 410 error instead of HTTP 404 in case the requested object is in trash: گاهی ممکن است کاربر از طرف موتور های جستجو نظیر گوگل به صفحه ۴۰۴ وارد بشود. خب برای این کار راه حلی هم در نظر گرفته شده است که به موتور جستجو اعلام شود این صفحه که در گوگل ایندکس شده است دارای آدرس اشتباه است. بنابراین در کوتاه‌ ترین زمان ممکن این صفحه در صورتی که در نتایج جستجو وجود داشته باشد از نتایج موتور جستجو حذف شده و اصلاح خواهد شد.

Activate Compatibility Mode: فعال سازی حالت سازگاری برای زمانی است که اگر مشکلی با قالب وردپرس ایجاد شود، قابل ویرایش و مدیریت باشد. با استفاده از آن می ‌توانید سایر صفحات را ویرایش و مدیریت کنید ممکن است در برخی قالب‌ ها افزونه ۴۰۴ وردپرس به خاطر همین موضوع با مشکل مواجه شده و به درستی کار نکند.

 

به این صورت شما می توانید صفحه ۴۰۴ به صورت سفارشی در وردپرس بسازید. و این مشکل را که برای هر کاربری دلسرد کننده است جذاب‌تر سازید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)