آموزش ساخت صفحه تعمیر وردپرس

ساخت صفحه تعمیر وردپرس

آموزش ساخت صفحه تعمیر وردپرس

س

ساخت صفحه تعمیر وردپرس از مهم ترین کار ها است. احتمالا شما هم گاهی از کنار مغازه و فروشگاه هایی رد شده اید که در حال تغییری در طراحی و چیدمان مغازه میباشند، آنها تا قبل تکمیل شدن تغییرات داخل مغازه آن جا را از دید عابران پنهان نگه میدارند اما درب مغازه را نمی بندند زیرا که دوست دارند مردم شاهد فعالیت آن ها باشند.

حال فرض میکنیم که شما قصد تغییر قالب وب سایت خود را دارید و در این زمان دوست ندارید تا قبل از اتمام آن، مخاطبین وب سایت شما را مشاهده کنند. بهترین کار این است که با قرار دادن صفحه ای به نام ” در دست تعمیر”، ارتباط خودتان را با مخاطبین تا اتمام کار حفظ نمایید. چرا که ممکن است در زمانی که شما در حال اعمال تغییرات هستید، کاربری برای اولین بار به وب سایت شما مراجعه کند و اگر متوجه این موضوع نشود که وب سایت شما به طور موقت در دسترس نیست، به احتمال قوی دوباره به وب سایت شما مراجعه نمی کند.

مسلما زمانی که شما در حال تغییرات برای وب سایت خود هستید، بی نظمی زیادی به وجود میاید و اگر کاربری برای اولین بار وارد سایت شما شود و شاهد این بی نظمی ها شود، سایت شما را ترک کرده و هر زمان که آدرس وب سایت شما را در هر جا ببیند، وارد آن جا نخواهد شد.

 

افزونه Coming Soon

افزونه های متعددی برای صفحه ” در حال ساخت” وجود دارد اما امروز ما افزونه ای را میخواهیم معرفی کنیم تا صفحه سایت تان به هنگام تعمیرات زیبا و شکیل کنید. هر زمان کاربران وارد هر لینکی از سایت شما شوند که در حال تغییرات است با این قالب جدید مواجه شوند که در عنوانی مانند : در حال به روز رسانی هستیم، زود بر میگردیم میباشد.

این افزونه وردپرس و پلاگین ساخت که معرفی کرده ایم با عنوان  YITH Pre-Launch در مخزن ورد پرس به ثبت رسیده است و تاکنون بیش از ۸۰۰۰ نصب فعال و موفق آمیز داشته و توانسته امتیاز ۴٫۸ را در کارنامه خود ثبت نماید. با استفاده از این افزونه میتوانید نسبت به طراحی صفحه تعمیر یا باز سازی در وردپرس اقدام نمایید.

 

نصب و فعال سازی

برای استفاده از این افزونه ابتدا ان را دانلود و نصب کنید. بعد به صفحه مخزن وردپرس بروید و با استفاده از آموزش هایی که ما در اختیار شما قرار میدهیم، اقدام به طراحی صفحه زیبا برای سایت خود کنید.

 

آموزش ساخت صفحه تعمیر وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه منویی مانند تصویر زیر در پیشخوان وردپرس برای تان نمایان میشود. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه تعمیر وردپرس هدایت شوید.

صفحه تعمیر

منو General

اولین تب ،  General  میباشد. در این منو دو گزینه  Enable Pre-Launch  و  Message را میبینید.

Enable Pre-Launch: برای اینکه این افزونه کار کند و صفحه تعمیر یا به زودی برمیگردیم در وردپرس نمایش داده شود ابتدا آن را فعال کنید. سپس از زیر مجموعه این گزینه به نام  Roles نقش  هایی که اجازه دارند محتوای سایت برای آنها قابل دیدن باشد را تعیین کنید. این نقش ها میتواند شامل :

  • مدیر سایت
  • نویسنده
  • ویرایشگر
  • مترجم
  • ….

که در صورت انتخاب محتوای سایت برای آن ها قابل نمایش میباشد اما برای کاربران صفحه تعمیر یا به زودی بر میگردیم قابل مشاهده است.

Message: پیغام مورد نظرتان را میتوانید برای نمایش صفحه تعمیر یا به زودی بر میگردیم در وردپرس وارد کنید تا نمایش داده شود. این گزینه از HTML پشتیبانی میکند و میتوانید از تگ های گوناگون در این بخش استفاده کنید.

 صفحه تعمیر

Custom Style: در این بخش شما قادر خواهید بود که در صورتی که استایل خاصی را در نظر دارید را ایجاد کنید. مثلا فونت دلخواه، چینش راست یا چپ و … برای طراحی  این قسمت به میزان دانش شما به CSS بستگی خواهد داشت.

Mascotte: از این بخش میتوانید اگر تصویری مد نظرتان ایت در این قسمت آپلود کنید، برای پیش فرض یک عکس موشک از قبل تعبیه شده است.

Typography: فونت و رنگ بندی دلخواه برای متن و عنوان خود استفاده کنید. برای انتخاب فونت و رنگ بندی دلخواه برای متن از قسمت Paragraph font of message و برای انتخاب فونت و رنگ بندی عنوان از قسمت Title font of message اقدام فرمایید.

Colors:  شما در این بخش قادر خواهید بود که رنگ حاشیه ی بالا بخش اصلی را تنظیم نمایید.

صفحه تعمیر

منو Background

تب بعدی، Background  است. در این قسمت ۴ بخش وجود دارد:

  • Background image
  • Background Repeat
  • Background Position
  • Background Attachment

 

Background image: میتوانید یک تصویر برای نمایش صفحه تعمیر انتخاب کنید یا اگر از عکس نمیخواهید استفاده کنید از بخش Background Color یک رنگ به جای تصویر برای پس زمینه انتخاب کنید.

Background Repeat:  نحوه تکرار پس زمینه را در این قسمت میتوانید مشخص کنید.

Background Position:  محل قرار گیری عکس را میتوانید از این قسمت انتخاب کنید.

Background Attachment:  در این گزینه تصویر انتخابی میتواند محرک و یا ثابت باشد.

تب بعدی، Logo   است. در این قسمت ۲ بخش وجود دارد:

 صفحه تعمیر

Logo image:  از این قسمت میتوانید لوگو سایت خودتان را انتخاب و آپلود کنید.

Logo tagline:  یک متن را به عنوان شعار وارد نمایید تا در زیر لوگو نمایش داده شود و سپس از بخش Logo tagline font رنگ دلخواه و فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید تا در تصویر لوگو نمایش داده شود.

صفحه تعمیر

منو countdown

تب بعدی، countdown است. در این قسمت ۲ بخش وجود دارد:

Enable Countdown: با فعال کردن این گزینه، یک شمارنده اضافه میشود که همان شمارش معکوس است. از قسمت Countdown to  میتوانید تاریخ دقیق و ساعت بازگشت سایت و انتشار آن را وارد کنید.

Typography:  فونت و رنگ دلخواه را هم از این قسمت برای شمارش معکوس انتخاب کنید.

 صفحه تعمیر

منو Newsletter

تب بعدی، Newsletter است. در این قسمت ۸ بخش وجود دارد:

Enable Newsletter form:  در این قسمت میتوانید خبرنامه را برای کاربران فعال کنید تا از زمان آزاد شدن سایت خبردارشوند.

Newsletter Email Font و Newsletter Submit Font: فونت متنی که قرار است به صورت خبرنامه ایمیل شود تا کاربران مطلع شوند، را مشخص سازید.

Title:  عنوانی را که در بالای بخش خبرنامه قرار است نمایش داده شود را مشخص سازید.

Action URL:  میتوانید ادرس خبرنامه خود را اینجا وارد کنید تا ایمیل کاربران به هنگام ثبت در خبرنامه به لیست خبرنامه شما در سرویس‌هایی همچون میل چیمپ هدایت شود.

Form method:  متد خبرنامه را در این قسمت مشخص کنید که به حالت  Post  یا Get باشد

 “Email” field label: متن نگه دارنده برای فیلدی که کاربر ایمیل خودش را وارد میکنه را وارد کنید.

“Email” field name:  نام فیلد برای ایمیل را وارد کنید.

Submit button label: در نهایت در این فیلد هم عنوان دکمه عضویت در خبرنامه را وارد کنید.

صفحه تعمیر

منو socials

تب آخر socials  میباشد و آدرس های شبکه اجتماعی در این بخش قرار گرفته است. میتوانید آدرس های شبکه اجتماعی خود را در این فیلد پرکنید تا به افزونه اضافه گردد. تا به هنگام مواجه شدن به صفحه تعمیر با دنبال کردن آدرس های شبکه اجتماعی شما، از جاهای دیگر بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

 صفحه تعمیر

و در نهایت پس از ذخیره سازی با تصویری مشابه بالا مواجه خواهید شد که همان صفحه تعمیر یا بروز رسانی است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *