آموزش ساخت خبرنامه در وردپرس

ساخت خبرنامه در وردپرس

آموزش ساخت خبرنامه در وردپرس

ی

یکی از اصل هایی که بودن آن معادل با موفقیت سایت شما میشود، ساخت یک خبرنامه است. زیرا راه ارتباط سایت با کاربران را خبرنامه ها فراهم میکنند. مسلما همه برای سایت های خود دنبال جذب مشتری و کاربر هستند خبرنامه یکی از روش های اصولی و ارزشمندی است که به راحتی میتوانید با کار های سایت خودتان ارتباط برقرار کنید. با استفاده از ان میتوانید اقدام به ارسال محتوایی در قالب ایمیل برای کاربران و مخاطبان خود انجام دهید تا از بروز رسانی های سایت مطلع شوند.

امروزه قسمت وسیعی از ارتباطات و تعامل وب ‌سایت ‌ها با کاربران خود از طریق سیستم‌ های ایمیل صورت می‌ گیرد. تهیه فرمی برای عضویت در خبرنامه و سپس یک سیستم مناسب برای ارسال ایمیل ‌های مورد نظر به اعضا می ‌تواند برنامه بسیار خوبی برای افزایش بازدید و جذب ترافیک به سمت وب‌ سایت باشد.

اگر شما هم به از دسته افرادی هستید که به ارتباط با کاربران خود اهمیت داده، پس همراه با ما باشید تا شما را به افزونه ای حرفه ای در بین افزونه های دیگر ساخت خبرنامه معرفی کنم. با استفاده از این افزونه قادر به جمع آوری ایمیل کاربران در خبرنامه سایت هستید و همچنین میتوانید یک قابلیت اضافه کنید تا کاربران ایمیل خودشان را در خبرنامه وارد کرده و در آن عضو شوند.

آموزش ساخت خبرنامه در وردپرس

افزونه ‌های متعددی برای ساخت خبرنامه در وردپرس وجود دارد.یکی از بهترین افزونه ها در زمینه ارسال خبرنامه افزونه MailChilmp  در وردپرس است. و تاکنون موفق شده است بیش از یک میلیون نصب فعال به ثبت برساند و امتیاز ۴٫۹ از ۵ را در کارنامه خود داشته باشد. مسلما با این آمار این افزونه از بهترین افزونه های موجود در ساخت خبرنامه است. این افزونه هر چند تعداد ایمیل ثبتی را میپذیرد و هیچ محدودیتی ندارد. با اتصال به سایت وردپرسی شما قادر به دریافت ایمیل کاربران می باشد و به راحتی می تواند خبرنامه ی مورد نظر شما را برای کاربران ارسال نماید.

شما با استفاده از این افزونه می ‌توانید در قالب یک ابزارک در سایت یک فرم خبرنامه بسازید. با این کار می ‌توانید هر زمان نیاز به ارسال خبرنامه‌ ای را داشتید برای کاربران عضو در خبرنامه را آنرا ارسال کنید. به کمک این افزونه می توان به اکانت “mailchimp” متصل شد و لیست ایمیل کاربران را به آن انتقال داد. یعنی به زبان ساده تر، این افزونه قادر است ایمیل ها را از وب سایت وردپرسی ما دریافت کرده و به آن ها خبرنامه ی مورد نظر را ارسال کند و دیگری نیازی به ورود ایمیل ها به صورت ایمپورت شدن فایل اکسل یا وارد کردن دستی پست الکترونیکی کاربران نیست.

نصب و فعال سازی

برای استفاده از این افزونه ابتدا ان را نصب نمایید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس وارد شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کارکردن که ما برای شما توضیح میدهیم، اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتان بکنید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه، مشابه تصویر زیر، منویی با نام MailChimp for WordPress در پیشخوان ورد پرس سایت اضافه میشود که با کلیک بر روی آن میتوانید وارد صفحه تنظیمات افزونه وردپرس Mailchimp میشوید که برای ارسال خبرنامه در وردپرس کارایی دارد.

 خبرنامه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، احتیاج به یک API Key اختصاصی برای اتصال به سیستم Mailchimp خود دارید. بنابراین روی لینک مشخص شده که در تصویر میبینید کلیک نمایید و وارد حساب کاربری خود در Mailchimp شوید و از قسمت اکانت بر روی گزینه Extras کلیک کرده و  گزینه ی API Keys  را انتخاب کنید. اگر در Mailchimp هنوز ثبت نام نکرده اید، ابتدا ثبت نام کنید و سپس وارد اکانت خود شوید.

 خبرنامه

در مرحله ی بعد همچون تصویری که میبینید، روی دکمه دکمه Create A key کلیک کنید تا یک API جدید براتون ایجاد شده حال برای شما یک API Key ساخته می شود و در  پنل نمایش داده خواهد شد!

و سپس بعد از اینکه کد API ایجاد شد مشابه تصویر زیر اونو کپی کنید.

خبرنامه

“API Key” را کپی کرده و در پنل مدیریت وردپرس در تنظیمات افزونه، وارد نمایید. سپس بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا افزونه به سیستم  Mailchimp  متصل شود و اکانت شما را شناسایی کند.

خبرنامه

اگر کد API  به درستی وارد شده باشید، همچون تصویر بالا گزینه مورد نظر به وضعیت وصل شده و با رنگ سبز نمایش داده میشود.

فرم ها

در این قسمت می توانید فرم مورد نظر خود را انتخاب کرده و اطلاعات داخل فرم را مشخص کنید تا برای نمایش در قالب قرار دهید.

 خبرنامه

با اتصال افزونه  Mailchimp  وردپرس به اکانت شما ، لیست ایمیل هایی که در اکانت شما در بخش لیست ایجاد کرده اید، نمایش داده خواهد شد. از بین لیست های خبرنامه Mailchimp   ، لیست دلخواه را انتخاب نمایید و روی دکمه اضافه نمودن فرم جدید کلیک کنید.

 خبرنامه

با استفاده از تب فیلد ها همانطور که در عکس بالا میبینید، میتوانید یک فرم با استایل دلخواه خود بسازید. شورت کد موجود را برای استفاده از   فرم ایجاد شده در هر بخش از سایت را در ابزارک نوشته و برای نمایش در سایت قرار دهید.

 خبرنامه

پیغام های مختلف مانند تایید و خطا را هم برای هر کاربر میتوان شخصی سازی کرد. این خطاها زمانی که ایمیل غلط وارد شود یا تکراری نمایش داده میشود. با هر نمایش میتوانید با ویرایش هر پیغام متن دلخواه خودتان را قرار دهید.

 خبرنامه

با مراجعه به تب تنظیمات از قبالیت هایی زیادی مانند تغییر لیست ایمیل برای ذخیره در اکانت، پنهان کردن فرم عضویت در خبرنامه پس از عضو شدن کاربر از سایت، هدایت کاربر به آدرس دلخواه بعد از ثبت نام در خبرنامه را شخصی سازی کنید. در نهایت بعد از ذخیره تغییرات، به منوی نمایش سپس ابزارک مراجعه کنید و ابزارکی تحت عنوان فرم ثبت نام قرار دهید و در مکان مورد نظر بگذارید.

خبرنامه 

بعد از ساختن خبرنامه مورد نظرتان، مشابه تصویر زیر که میبینید. خبرنامه به صورت زیر نمایش داده شده و کاربران میتوانند به پر کردن فیلدها اقدام نمایند و به صورت خودکار در لیست خبرنامه Mailchimp   اضافه شوند.

خبرنامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *