رفع خطای Syntax Error وردپرس

رفع خطای syntax error

آموزش رفع خطای Syntax Error در وردپرس

د

در این آموزش با نحوه رفع خطای syntax error در خدمت شما هستیم. زمانی که می خواهید به صورت دستی کدهای خود را در قالب وردپرس اضافه کنید، همواره ممکن است در انجام این کار اشتباهی رخ بدهد. خصوصا افراد تازه کار که معمولا از کد های آماده در وب استفاده می کنند به تعداد دفعات بیشتری با خطای syntax error روبه رو شوند. البته جای نگرانی نیست زیرا حتی افراد حرفه ای هم گاهی اشتباه می کنند. نکته مهم در این جا نحوه رفع خطای syntax error است.

در این مقاله ما سعی می کنیم نکات لازم در هنگام مواجه با این خطا و نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

استفاده از قواعد صحیح برای رفع خطای syntax error

رفع خطای syntax error

همانطور که میدانید اضافه کردن کد به فایل functions.php به صورت غیر اصولی و اشتباه، باعث به وجود آمدن خطای Syntax Error می شود. پس حتما باید بدانید که شیوه صحیح انجام این کار به چه صورتی است تا بتوانید مشکل را رفع کنید.

معمولا یک خطای کوچک هنگام درج کد در این فایل، مثل فراموش کردن یک کاما، یا درج نامناسب براکت ها و … باعث نمایش ارور می شود. پس بهترین راه برای جلوگیری و رفع خطای syntax error رعایت قواعد و اصول وارد کردن کد ها است.

رفع خطای Syntax Error با استفاده از دسترسی مستقیم به هاست

زمانی که چنین خطایی در سایت شما به نمایش در می آید، نمی توانید به پنل مدیریت سایت خود دسترسی داشته باشید. به همین دلیل نمی توانید از طریق بخش ویرایشگر قالب وردپرس خود برای رفع خطای syntax error اقدام کنید. در این صورت شما مجبور خواهید بود مستقیما از طریق هاست خود وارد فایل منیجر شده و فایلی که خطا در آن رخ داده را ویرایش کنید. البته توسط یک نرم افزار FTP هم می توانید چنین کاری را انجام دهید.

پس برای رفع خطای syntax error وارد فایل منیجر هاست خود شده و فایلی که باعث ارور شده را پیدا کنید. برای پیدا کردن فایل مشکل آفرین بهترین کار این است که به صفحه ارور مراجعه کنید. همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه فایل و آدرس دقیق به همراه خطی که در آن خطا رخ داده است قابل مشاهده است. به این ترتیب شما می توانید فایل مشکل آفرین را پیدا کنید.

معمولا در این زمان شما می توانید کدی که به تازگی اضافه کرده اید و باعث خطا شده است را حذف کنید یا  آن را به شکل صحیح و اصولی ویرایش کنید. سپس تغییرات را ذخیره کنید و وارد سایت خود شوید و یکبار رفرش کنید. ادر این صورت اگر فایل شما به درستی ویرایش شده باشد دیگر با خطا روبه رو نخواهید شد. در غیر این صورت دوباره به اطلاعات خطا دقت کنید و مطمئن شوید که دقیقا همان کد مورد نظر را پیدا کرده باشید.

جمع بندی

رفع خطای syntax error در وردپرس یکی از مهارت ها ای است که هر کاربر حرفه ای وردپرس باید آن را فرا بگیرد. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این آموزش به شما در فرا گیری این مهارت کمک کرده باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *