آموزش رفع خطای ftp در وردپرس

گ

گاهی اوقات پس از نصب و راه اندازی وردپرس به دلایل مختلف مجبور به تعویض هاستینگ خود می شوید و پس از تغییر هاستینگ به دلیل محدویت های اعمال شده روی هاست توسط میزبان وب هنگام آپدیت وردپرس، به روز رسانی قالب و افزونه وردپرس و گاهی اوقات هنگام نصب قالب یا افزونه جدید پیغامی به شما نمایش داده می شود و از شما درخواست می شود اطلاعات FTP هاست خود را وارد کنید. به این عمل رفع خطای ftp در وردپرس میگوییم.

حال کاملاً مشخص است که هر بار که این پیغام را مشاهده می کنید اطلاعات FTP هاست خود را وارد می کنید تا از این مرحله ره راحتی عبور کنید؛ اما باید متوجه شوید که قضیه اینجا به اتمام نمی رسد، زیرا افزونه های و قالب وردپرسی که از آن استفاده می کنید به طور پیوسته به نسخه های جدید آپدیت و به روز رسانی می شوند و ممکن است هر بار برای انجام به روز رسانی های ساده اطلاعات FTP از شما درخواست شود که این موضوع کمی وقت گیر و کلافه کننده می باشد. برای شما که به عنوان مدیر سایت فعالیت می کنید وقت ارزش زیادی دارد و می خواهید به صورت بهینه از آن استفاده کنید، بنابراین باید عمل رفع خطای ftp در وردپرس را انجام دهیم.

خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس چیست؟

قبل از انجام هر اقدامی باید علت خواسته شدن اطلاعات FTP هنگام آپدیت وردپرس را بررسی کنیم؟ از آنجا که امکان رونوشت روی برخی از دایرکتوری ها فراهم نیست اطلاعات FTP از شما درخواست می شود تا بتوانید خود را اثبات کنید. در تصویر نمونه ای از پیغام که هنگام آپدیت وردپرس مشاهده می کنید که درخواست وارد کردن اطلاعات FTP ارائه شده است.

 

 رفع مشکل درخواست اطلاعات ftp در وردپرس

 

برای رفع مشکل درخواست اطلاعات FTP در وردپرس دو راهکار وجود دارد. راهکار اول به صورت همیشگی و راه حل دوم موقتی می باشند که عبارتند از:

  1. وارد کردن اطلاعات FTP هاست در فایل wp-config.php
  2. ایجاد تغییر به صورت موقت در سطح دسترسی پوشهwp-content
در ادامه بخوانید:
ساخت کارت هدیه فیزیکی ووکامرس

حال به ادامه آموزش برای رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس خواهیم پرداخت تا از این پس برای آپدیت بخش های مختلف وردپرس اطلاعات FTP از ما درخواست نشود.

نحوه وارد کردن اطلاعات FTP

ابتدا در این روش باید وارد هاست خود شده و به قسمت File Manager مراجعه کنید. در هاست سی پنل کافیست پس از وارد شدن به هاست روی گزینه File Manager کلیک کرده تا وارد صفحه مدیریت فایل هاست شوید، سپس به مسیری که وردپرس در آن نصب شده رفته تا به مسیری برسید که فایل های وردپرس در آن قرار دارند.

هاست سی پنل

اگر برای رفع مشکل درخواست اطلاعات FTP در وردپرس از هاست سی پنل استفاده می کنید پس از ورود به هاست مشابه تصویر زیر گزینه File Manager از بخش Files را کلیک کنید. حال پس از باز شدن صفحه فایل منیجر هاست سی پنل برای شما به مسیر public_html بروید.

 

 رفع مشکل درخواست اطلاعات ftp در وردپرس

 

پس از وارد شدن به مسیر public_html فایل wp-config را جستجو کنید و پس از یافتن این فایل روی آن راست کلیک کنید و گزینه Edit را انتخاب نمایید تا وارد صفحه ویرایش فایل wp-config.php شوید.

 

 رفع مشکل درخواست اطلاعات ftp در وردپرس

 

در مرحله بعد در قسمت مناسبی از این فایل کدهای زیر را قرار دهید، می توان این کدها را در انتهای فایل قرار داد.

 

۴

;(‘define(‘FTP_HOST’, ‘ftp.yoursite.com

;(‘define(‘FTP_USER’, ‘Your_FTP_Username

;(‘define(‘FTP_PASS’, ‘Your_FTP_password

define(‘FTP_SSL’, false); // If you can use a SSL connection set this to true

 

حال همانطور که در قطعه کد بالا مشاهده می کنید بر اساس توضیحاتی که در ادامه برای هر خط داده شده اطلاعات FTP هاست خود را با موارد موجود در این قطعه کد جایگزین نمایید.

  • ftp.yoursite.com: آدرس FTP دامنه خود را به جای این عبارت وارد کنید. برای دیدن این قسمت کافیست پس از ftp. آدرس سایت خود را همراه با پسوند دامنه وارد کنید.
  • Your_FTP_Username: نام کاربری اکانت FTP هاست خود را در این قسمت وارد کنید. هنگام خرید هاست اطلاعات FTP برای شما ایمیل شده اند و اینکه نام کاربری FTP شما در هاست چیست را باید مورد بررسی قرار دهید.
  • Your_FTP_Password: رمز اکانت FTP هاست خود را در این بخش وارد کنید. هنگام خرید هاست این رمز نیز برای شما ایمیل شده است.
  • If you can use a SSL connection set this to true: در آخر در صورتی که در سایت خود SSL در وردپرس را نصب کرده اید مقدار این خط را باید در حالت True قرار دهید، اما اگر سایت شما SSL ندارد مقدار این خط را در حالت False قرار دهید. در اینجا فرض می کنیم شما از ssl استفاده نمی کنید بنابراین مقدار این خط False تنظیم شده است.
در ادامه بخوانید:
سفارشی سازی صفحه تسویه حساب ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

حال که اطلاعات FTP هاست خود را به درستی وارد کرده اید کافیست فایل را ذخیره کنید و دوباره به بخش به روز رسانی وردپرس که اطلاعات FTP در آنجا از شما خواسته شده بود برگردید، مشاهده خواهید کرد که خطا رفع شده است و دیگر از شما درخواست نمی شود تا اطلاعات اکانت اف تی پی خود را وارد کنید. علاوه بر آن از این پس وارد کردن اطلاعات FTP هنگام به روز رسانی مورد نیاز نمی باشد.

هاست دایرکت ادمین

برای هاست دایرکت ادمین نیز کافیست به این روش عمل کنید، پس از وارد شدن به هاست مشابه تصویر گزینه File Manager را کلیک کرده و در صفحه باز شده به مسیر Public_html بروید تا به مسیری که وردپرس در آن نصب شده و فایل های وردپرس در آنجا قرار گرفته اند دسترسی پیدا کنید.

 

 رفع مشکل درخواست اطلاعات ftp در وردپرس

 

حال که وارد مسیر public_Html شدید فایلی با عنوان wp-config.php را جستجو کرده و پس از یافتن آن روی گزینه Edit که رو به روی فایل قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید به صفحه ویرایش فایل wp-config.php دسترسی پیدا کنید و سپس مشابه توضیحات و کدهایی که برای هاست سی پنل توضیح دادیم به همان ترتیب اطلاعات FTP هاست خود را همراه با گزینه های ذکر شده در کد تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید تا هنگام آپدیت وردپرس دیگر اطلاعات FTP از شما خواسته نشود.

تغییر سطح دسترسی به صورت موقت

دومین راه حل موجود برای رفع این مشکل تغییر دادن سطح دسترسی برای پوشه wp-content می باشد، برای این کار کافیست پس از ورود به File Manager هاست به مسیر public_html رفته و سطح دسترسی برای پوشه wp-content را به ۷۷۷ تغییر دهید. برای این کار می توانید مقاله تغییر سطح دسترسی پوشه ها و فایل ها در هاست را مطالعه نمایید.

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت اسلایدر با WOW Slider

پس از اینکه سطح دسترسی به مقدار ۷۷۷ را تغییر دادید به پیشخوان وردپرس برگردید و به روز رسانی که قصد انجام آن را داشتید و در آن اطلاعات FTP از شما درخواست شده بود را انجام دهید و پس از به اتمام رسیدن به روز رسانی دوباره به هاست مراجعه کرده و سطح دسترسی را به مقدار قبلی یعنی ۷۵۵ برگردانید.

با این روش نیز مشکل شما به صورت موقت حل خواهد شد اما به یاد داشته باشید که این روش تنها برای آپدیت افزونه و قالب کاربرد دارد و اگر هسته وردپرس را آپدیت می کنید و اطلاعات FTP از شما درخواست شود باید سطح دسترسی برای فایل های هسته وردپرس را تغییر دهید تا قادر به رفع مشکل به صورت موقت باشید. پیشنهاد می کنیم از روش دوم استفاده کنید تا برای همیشه از بابت درخواست اطلاعات FTP خیال شما آسوده باشد.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن قادر به رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس شده باشید. در صورت مواجهه با سؤال یا مشکل در این رابطه آن را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

 

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)