آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس

تغییر پیوند یکتا وردپرس

آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس

ی

یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در زمینه سئو و بهینه سازی سایت وردپرس تغییر پیوند یکتا در وردپرس می باشد تا با استفاده از آن بتوان پیوندهای یکتا یا همان لینک نوشته های خود را طوری انتخاب کنید که در بهترین نوع خود برای موتورهای جستجو قابل درک بوده و ترافیک مناسبی را به سایت شما هدایت کنند. یکی از سؤالاتی که کاربران پس از نصب وردپرس به دنبال پاسخی برای آن هستند انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس می باشد تا برای لینک نوشته های خود ساختاری بهتر و مناسب را در نظر بگیرند. بهترین نوع پیوند یکتا در وردپرس چیست؟ چرا انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس و تغییر پیوند یکتا در وردپرس تا اندازه ای مهم است که اکثر ما در ابتدای راه اندازی سایت و میانه راه قصد تغییر آن را داریم؟

 

 تغییر پیوندهای یکتا

 

در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد داریم به آموزش تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس و انتخاب ساختاری مناسب برای پیوند یکتای سایت بپردازیم تا با انتخاب ساختار مناسب برای آدرس نوشته های سایت خود، بتوانید سایت خود را از لحاظ سئو بهینه کنید. اگر شما نیز قصد تغییر پیوند یکتا در وردپرس را بدون مشاهده خطا ۴۰۴ صفحات سایت خود دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس و چگونگی انتخاب بهترین پیوند یکتا

قبل از پرداختن به معرفی و بحث دقیق در رابطه با پیوند یکتا در وردپرس باید آشنای کمی با واژه های این مبحث به دست آورید و در رابطه با این موضوع صحبت کنید تا پیوند یکتا را بهتر درک کنید و برای انتخاب ساختار مناسب برای لینک نوشته های وردپرس به اندازه کافی وقت بگذارید و از انتخاب خود بیشترین بهره را ببرید.

چرا تغییر پیوند یکتا در وردپرس از اهمیت خاصی برخوردار است؟

پیوند یکتا چیست؟

ساختار آدرس نوشته های شما پیوندهای یکتا یا همان WordPress Permalinks هستند که با استفاده از آن قادر به انتخاب فرمت های گوناگون برای تعیین چگونگی شکل آدرس نوشته های شما خواهید بود. انتخاب پیوند یکتا وردپرس به نوشته های وردپرس محدود نمی باشد  می توان در آدرس دسته بندی مطالب، محصولات دارای پیوند یکتا ووکامرس و انواع پست تایپ سفارشی مانور کافی داد و برای موتورهای جستجو ساختاری قابل فهم و درک را انتخاب کرد.

قطعاً شما نیز پس نصب وردپرس بلافاصله آدرس سایت خود را باز کرده اید و به نخستین نوشته که پس از نصب وردپرس در سایت با عنوان سلام دنیا! منتشر شده مراجعه کرده اید و متوجه شده اید که این نوشته در آدرسی همانند زیر در دسترس می باشد.

برای نوشته های وردپرس این نوع آدرس همان پیوند یکتای پیشفرض وردپرس می باشد که مطالب منتشر شده در سایت را بر اساس آی دی نوشته نمایش می دهند. تنها مزیت این آدرس ها این است که برای کاربر کوتاه می باشند و در ذهن آن ها باقی می مانند و از طرفی دیگر آدرس زیبا و مناسبی نیست و کسی که از وردپرس سر رشته نداشته باشد و با آن آشنایی کافی نداشته باشد نمی تواند این لینک را درک کند، اما آیا برای موتورهای جستجو همین شکل است؟

قطعاً خیر، زیرا موتورهای جستجو علاوه بر محتوای صفحات پیوند یکتا، آدرس هر صفحه را نیز در نظر می گیرند تا بهتر قادر به درک صفحه ای باشند و اگر با استفاده از روش های مختلف سعی کنید درک موتورهای جستجو از آدرس های خود را بالا ببرید، می توانید نسبت به دیگران در نتایج بالاتری قرار بگیرید. این موضوع به انتخاب پیوند یکتا در وردپرس منتهی نشده و در این رابطه دلایل دیگری نیز دخالت دارند، اما بخش زیادی شامل این موضوع می شود که حتماً باید از آن استفاده کرد.

برای مطالب ساختار دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود در این مورد بهتر عمل کنید و درک این نوع ساختار را علاوه بر موتور جستجو برای کاربران نیز فراهم می کند. این ساختارها که شامل نام نوشته، دسته بندی نوشته و دیگر موارد که بر اساس محتوا و محوریت یک سایت ممکن است متفاوت باشند برای موتور جستجو و کاربر زیبا و قابل درک می باشند. در این مقاله قصد داریم این نوع ساختار یکتا در وردپرس را بررسی کنیم.

آموزش نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس

برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس در مرحله نخست وارد پیشخوان وردپرس شوید و سپس به تنظیمات‹ پیوندهای یکتا رفته و پس از مشاهده تصویر زیر پیوند یکتا را در وردپرس تغییر دهید.

 

 تغییر پیوندهای یکتا

 

ساده: به دلیل عدم وجود نام نوشته در این ساختار، برای موتورهای جستجو مناسب نمی باشد و موتورهای جستجو قادر به درک این نوع ساختار نمی باشند و همانطور که در بالا اشاره شد این نوع ساختار تنها برای اشتراک گذاری و معرفی به کاربران مورد استفاده قرار بگیرد تا لینک شما را کوتاه تر کند.

روز و نام: به دلیل وجود تاریخ نوشته در این ساختار، توصیه نمی شود. هرچه آدرس نوشته های شما کوتاه تر باشد و نام نوشته در آن باشند بهتر خواهند بود. این ساختار برای سایت های خبری مناسب می باشد که تاریخ در آن ها یکی از موارد ضروری است.

دیگر ساختارها نیز این وضعیت را دارند و برای هر سایتی مناسب نمی باشند، اما ساختار نام نوشته نسبت به بقیه گزینه مناسب تری می باشد و دلیل آن نیز این است که:

  • وجود نام نوشته در محتوای آدرس
  • وجود کلمات کلیدی در محتوای آدرس
  • درک موتور جستجو از آدرس
  • درک آدرس به وسیله کاربران و با معنی بودن این نوع آدرس ها

ساختار دلخواه: این ساختار پیوند یکتا در وردپرس بهترین ساختار می باشد، برای انتخاب پیوند یکتا در وردپرس دست شما بازتر است و قادر به دادن هر نوع مانوری روی این ساختار خواهید بود. به طور مثال اگر از سایت خبری استفاده کنید می توانید قبل از آی دی و نام نوشته عبارت news را استفاده کنید تا موتورهای جستجو متوجه شوند سایت شما سایتی خبری است، اگر در زمینه تولید مقاله فعالیت دارید می توانید پس از آدرس دامنه از عبارت article استفاده کنید تا موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک پایگاه دانش و تولید مقاله بشناسند. پس همانطور که مشاهده می کنید امکان دادن هر نوع مانوری در این ساختار وجود دارد و با استفاده از تگ ها و کدهایی که در اختیار شما قرار می گیرد می توانید مانوردهی را بهینه و بهتر کنید.

به طور مثال بسیاری از سایت ها که در زمینه موضوعات مختلف فعالیت دارند و آن ها را به نام مجله اینترنتی می شناسیم بهتر است تا ساختار آدرس نوشته های خود را به گونه ای تنظیم کنند که دسته بندی نوشته نیز شامل آن باشد، بنابراین قادر به تعیین ساختار بر اساس دسته بندی و نام نوشته با انتخاب ساختار دلخواه و وارد کردن کد زیر خواهند بود تا مطالب توسط موتورهای جستجو بهتر درک شوند.

در صورت استفاده از این ساختار، نوشته های شما دقیقه همانند پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک در دسترس می باشند و با درکی که موتورهای جستجو از هر دسته بندی دارند می توانند در موضوعات مختلفی که سایت شما تحت پوشش قرار می دهد، سایت شما را بهتر درک کرده و آن را آنالیز کنند. همین امر باعث می شود در نتایج بالاتر و بهتر قرار بگیرید. در ادامه این مقاله به معرفی دیگر متغیرهای پیوند یکتا در وردپرس خواهیم پرداخت و قادر خواهید بود با تلفیق این متغیرها برای خود ساختار مناسبی را انتخاب کنید.

نحوه نمایش پیوند یکتا مبتنی بر سال

این متغیر امکان ذکر سال هر نوشته را در ساختار آدرس خود به شما می دهد. برای این کار کافیست از متغیر زیر در ساختار دلخواه استفاده کنید و سال نوشته را در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش دهید.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر ماه

این متغیر امکان ذکر ماه هر نوشته را در ساختار آدرس شما، به شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا ماه انتشار در هر بخشی از نوشته که می خواهید نمایش داده شود.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر روز

این متغیر امکان ذکر روز انتشار هر نوشته را در ساختار آدرس شما به شما می دهد. برای این کار کافیست از متغیر زیر در ساختار مورد نظر استفاده کنید تا روز انتشار نوشته در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش داده شود.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر ساعت

این متغیر امکان ذکر ساعت انتشار هر نوشته را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید و ساعت انتشار هر نوشته را در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش دهید.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر دقیقه

این متغیر امکان ذکر زمان انتشار نوشته مبتنی بر دقیقه را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا دقیقه انتشار نوشته در هر بخش از سایت که می خواهید نمایش داده شود.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر ثانیه

این متغیر امکان ذکر زمان انتشار نوشته مبتنی بر ثانیه را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا ثانیه انتشار نوشته در هر بخش از سایت که می خواهید نمایش داده شود.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر نام نوشته

این متغیر امکان ذکر نام نوشته را در ساختار آدرس شما می دهد، برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا نام نوشته در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش داده شود. یکی از مسائل مهم در آدرس وردپرس انتخاب نام نوشته است باید نام نوشته را به گونه ای انتخاب کنید تا با آدرس نوشته همخوانی داشته و با چیزی که کاربران در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند هماهنگی داشته باشد.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر دسته نوشته

این متغیر امکان ذکر دسته بندی نوشته را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا دسته بندی نوشته در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش داده شود. بهترین گزینه که در بسیاری از سایت هایی که در موضوعات مختلف محتوا تولید می کنند کاربرد دارد انتخاب پیوند یکتا مبتنی بر دسته بندی نوشته می باشد.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر آی دی نوشته

این متغیر امکان ذکر آی دی نوشته را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا آی دی نوشته در هر بخشی از آدرس که می خواهید نمایش داده شود. تمامی نوشته ها، دسته بندی ها، برچسب ها، رسانه ای که در وردپرس آپلود می کنید و … یک آی دارند که پس از اتصال به پایگاه داده جستجو شده و به کاربران نمایش داده می شود، می توانید برای نوشته ها بر اساس آی دی هر نوشته لینک آن ها را ایجاد کنید.

نمایش پیوند یکتا وردپرس مبتنی بر نام نویسنده

این متغیر امکان ذکر نام نویسنده هر نوشته را در ساختار آدرس شما می دهد. برای این کار کافیست در ساختار مورد نظر از متغیر زیر استفاده کنید تا نام نویسنده نوشته در هر بخش از آدرس که خواهید نمایش داده شود. این موضوع برای سایت هایی که دارای چند نویسنده می باشند اهمیت دارد تا نوشته توسط کاربری که تولید شده نمایش داده شود.

آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس بدون خطای ۴۰۴

اگر سایت شما برای مدت زیادی است که فعالیت می کند و بر اساس این مقاله تصمیم گرفتید پیوند یکتای خود را تغییر دهید باید اطلاع داشته باشید که پس از تغییر پیوند یکتا در وردپرس از سوی موتورهای جستجو با صفحات ۴۰۴ رو به رو خواهید شد. اگر می خواهید پیوندهای شما با ساختار جدید عملکردی درست داشته باشند و وقتی کاربران از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند صفحه ۴۰۴ را مشاهده نکنند، آدرس های شما باید با ساختار ۳۰۱ به ساختار جدید آدرس ها ریدایرکت شوند تا از نظر سئو ضربه ای به سایت شما وارد نشود. این راهکار استفاده از افزونه سئو وردپرس یا همان Yoast Seo می باشد که با نصب آن پیوندهای شما را به صورت خودکار به ساختار جدید ۳۰۱ ریدایرکت خواهند کرد، بابت مسئله مواجهه کاربران با صفحه ۴۰۴ نگرانی وجود ندارد و اعتبار نوشته حفظ خواهد شد.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از این آموزش قادر به انتخاب بهترین نوع ساختار پیوند یکتا در وردپرس شده باشید. اگر در رابطه با انتخاب پیوند یکتا در وردپرس با سؤال و یا مشکلی مواجه شدید و یا برای کاربران پیشنهاد استفاده از این نوع ساختار پیوند یکتا در وردپرس را داشتید آن را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *