تغییر رمز عبور وردپرس برای همه کاربران

تغییر رمز عبور همه کاربران

آموزش تغییر دادن رمز عبور کلیه کاربران در وردپرس

ف

فرقی نمی کند که سایت شما وردپرسی باشد یا برای راه اندازی آن از سایر CMS ها استفاده کرده باشید، در هر حال افزایش امنیت سایت شما یکی از موارد ضروری است که نمی توان آن را نادیده گرفت. تعیین تاریخ انقضا برای استفاده از رمز در وردپرس و تغییر رمز عبور وردپرس شما را قادر می سازد تا سایت خود که کاربر محور می باشد و کاربران زیادی در آن ثبت نام کرده اند را بهتر مدیریت کنید و حریم خصوصی کاربران سایت خود را در سطح بالایی قرار دهید.

یکی از مشکلات سایت های فروشگاه فایل و محصولات مجازی این است که متأسفانه برخی از مشتریان پس از خرید از سایت مورد نظر اطلاعات کاربری خود را در اختیار افراد قرار می دهند تا محصولات خریداری شده را دانلود کنند. امروزه بهترین راه حل برای جلوگیری از این کار و پیشگیری از خرید محصولات شما به صورت غیر قانونی اعمال محدودیت در تعداد دانلود و تغییر رمز عبور وردپرس به صورت دوره ای می باشد.

در این مقاله سایت پرگاس انفورماتیک قصد دارد تا دو افزونه کاربردی را به شما معرفی کند تا با استفاده از آن کاربران سایت شما بتوانند رمز عبور خود را به صورت دوره ای تغییر دهند، این افزونه های کاربردی همچنین در لحظات حساس و اضطراری به شما کمک می کنند تا تنها با یک کلیک ساده رمز تمام کاربران را تغییر دهید.

تعیین تاریخ انقضا رمز عبور تمامی کاربران و تغییر رمز عبور وردپرس

اولین افزونه کاربردی که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم Expire Password نام دارد، این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده و با استفاده از آن می توانید برای هر یک از نقش های کاربری در سایت وردپرسی خود قابلیتی ایجاد کنید تا کاربران مجبور باشند به صورت دوره ای رمز عبور خود را تغییر دهند. در این حالت پس از به اتمام رسیدن دوره تعیین شده اگر کاربر قصد وارد شدن به سایت و محیط کاربری خود را داشته باشد پیامی مبنی بر تغییر رمز به دلیل به پایان رسیدن محدودیت زمانی و منقضی شدن رمز را مشاهده خواهد کرد و مجبور به تغییر رمز خواهد شد. این افزونه کاربردی تا امروز بیش از ۱۰۰۰ نصب فعال داشته است و موفق به کسب امتیاز ۴٫۹ شده است.

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود برای رمز کاربران در وردپرس تاریخ انقضا تعیین کنید. اگر قصد استفاده از این افزونه را دارید در مرحله نخست روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید، سپس می توانید با استفاده از آموزش چگونگی نصب و کار کردن با افزونه های کاربردی در وردپرس، این افزونه را نصب کرده و آن را فعال کنید.

 دانلود افزونه Expire Passwords

پس از نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی منویی با عنوان Expire Passwords مشابه تصویر زیر در بخش کاربران پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد. با کلیک کردن روی منو مورد نظر به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در گام نخست در فیلد Require password reset every تعداد روزهای مورد نظر برای دوره تغییر رمز کاربران در وردپرس را وارد کنید. عدد وارد شده در این فیلد تعداد روزهایی که رمز فعلی برای کاربران فعال می باشد را تعیین می کند، پس از به اتمام رسیدن این تعداد روز کاربر دیگر قادر نخواهد بود با رمز فعلی وارد سایت شود و مجبور خواهد شد تا رمز خود را تغییر دهد. همچنین می توانید از بخش For users in these roles نقش های کاربری که برای این تنظیمات در نظر دارید را انتخاب کنید. این تنظیمات برای نقش های کاربری انتخاب شده در این بخش اعمال می شود و پس از به پایان رسیدن دوره تعیین شده کاربرانی که این نقش های کاربری را دارند باید رمز خود را تغییر دهند.

 

تغییر رمز عبور وردپرس

آموزش تغییر دادن رمز عبور کلیه کاربران در وردپرس

 

در مرحله نهایی پس از ذخیره کردن تنظیمات، پس از اینکه دوره تعیین شده برای هر کاربر به اتمام برسد اگر کاربر بخواهد وارد بخش پیشخوان وردپرس شود خطایی مشابه تصویر بالا مشاهده خواهد کرد و از وی درخواست می شود تا برای خود و برای دوره بعدی رمز جدید انتخاب کند. بدین ترتیب پس از به پایان رسیدن هر دوره کاربر مجبور به تعویض رمز خود خواهد شد.

افزونه ای برای تغییر تغییر رمز عبور وردپرس

افزونه کاربردی دیگر که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم در حالت اضطراری این امکان را به شما می دهد تا کاری کنید که رمز تمامی کاربران به صورت خودکار تغییر کرده و کاربران با استفاده از رمز کنونی قادر به وارد شدن به بخش پیشخوان وردپرس نباشند. در این حالت نیز حالت افزونه قبلی برای کاربران ایجاد می شود و برای اینکه وارد سایت شوند مجبور می شوند از قابلیت فراموشی کلمه عبور در وردپرس استفاده کنند. افزونه کاربردی که قصد معرفی آن در این بخش را دارم Emergency Password Reset می باشد که در مخزن وردپرس ثبت شده و تا امروز بیش از ۱۰۰۰ نصب فعال داشته است و موفق به کسب امتیاز ۳٫۳ شده است. با استفاده از این افزونه قادر به تغییر رمز تمامی کاربران در وردپرس خواهید بود.

دانلود افزونه Emergency Password Reset

پس از نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد، منویی با عنوان Emergency Password Reset main به بخش کاربران پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده می شود.

 

آموزش تغییر دادن رمز عبور کلیه کاربران در وردپرس

 

همانطور که در این تصویر مشاهده می شود با مراجعه به منوی این افزونه با کلیک کردن روی دکمه Reset All Passwords قادر به تغییر رمز کلیه کاربران در وردپرس به صورت یکجا خواهید بود. پس از تغییر یافتن رمز برای تمامی کاربران ایمیل ارسال خواهد شد و از آن ها خواسته می شود تا برای خود رمز جدید تعیین کنند.

امیدواریم آموزش های ارائه شده در این مقاله مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن بتوانید به راحتی رمز تمامی کاربران را در وردپرس به راحتی تغییر داده و برای استفاده در وردپرس تاریخ انقضا تعیین کرده باشید. اگر در رابطه با این آموزش ها با مشکل و سوالی مواجه شدید در بخش دیدگاه ها آن را اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *