آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

افکت گذاری تصاویر وردپرس

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

ا

امروزه همه افرادی که دارای سایت هستند به دنبال زیبا سازی تصاویر در وب سایت های خود هستند که با رفتن نشانگر موس بر روی عکس های سایت افکت هایی مثل سایه، روشن شدن تصاویر و … ایجاد شود. با این حالت سایت شما از حالت یکنواختی و بی روحی خارج میکنید و با افکت گذاری سایت خود را جذاب تر میکنید. یکی از پر طرفدار ترین افکت گذاری تصاویر، سایه دار کردن یا کاهش شفافیت تصویر است.

امروز ما قصد داریم به مطلبی بپردازیم که با استفاده از آن بتوانید تصاویر سایت خود را افکت گذاری کنید و به هیچ گونه زبان کد نویسی و داشتن دانش css نیازی نباشد

 

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

این افزونه با عنوان Amazing Hover Effects در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته بیش از چهل هزار نصب فعال و موفق داشته باشد و امتیاز ۴٫۲ را در کارنامه خود ثبت کند. برای استفاده از افزونه ابتدا باید برای نصب ان که در لینک زیر گذاشته شده است اقدام فرمایید. بر روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس با استفاده از آموزشی که در اختیار تان قرار میدهیم نسبت به نصب و فعال سازی افزونه اقدام نمایید.

دانلود افزونه Amazing Hover Effects

بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، مشابه تصویر زیر منویی با نام Hover Effects در پیشخوان وردپرس میبینید بر روی گزینه Hover Effects کلیک کنید و در صفحه ای که برای تان باز میشود بر روی دکمه افزودن نوشته کلیک نمایید تا وارد صفحه جدید شوید.

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

همان طور که در تصویر زیر میبینید یک عنوان برای Hover خود انتخاب نمایید و سپس یک استایل برای Hover تصاویر و افکت گذاری عکس در وردپرس از بخش Select Style انتخاب نمایید. سپس بر روی Add New Hover Item کلیک نمایید تا با پنجره ای مشابه تصویر زیر روبرو شوید و اطلاعات تصویر را در آن وارد کنید.

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

Hover Image: با کلیک بر روی این گزینه میتوانید تصویر مورد نظر را آپلود کرده و یا تصویری که از قبل گذاشته را میشود انتخاب کرد.

Title: در این قسمت برای تصویر خود عنوانی قرار دهید.

Description: اگر برای تصویری که میخواهید نمایش دهید، توضیحاتی وجود دارد را در این قسمت وارد کنید.

Image Link: در این قسمت میتوانید برای تصویری که ساخته اید، لینک سازید. این قسمت صرفا برای نسخه تجاری قعال بوده و با نسخه موجود در وردپرس کاری نمیشود کرد.

بعد از پر کردن اطلاعات به افکت گذاری تصویر در وردپرس میرسم که در قسمت پایین تنظیمات مربوط به افکت تصاویر در وردپرس را میبینید. در ادامه به معرفی گزینه های مربوط به نسخه رایگان میپردازیم.

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

Select Effect: در این قسمت ۲۰ افکت موجود است و میتوانید افکت دلخواه خود را انتخاب نمایید.

Animation Direction: در این قسمت میتوانید حالت نمایش برای زمانی که نشانگر موس بر روی تصویر قرار میگیرد انتخاب کنید که چه به صورت عمل کند.

Column Space: فاصله بین ستون با تصویر را بر حسب پیکسل میتوان در این قسمت مشخص کرد.

Row Space: فاصله بین ردیف و تصویر را بر حسب پیکسل میتوان در این قسمت مشخص کرد.

پس از ذخیره سازی بر روی انتشار نوشته کلیک کنید تا تصویری مشابه زیر به شما نمایش داده شود که دارای یک شورت کد در اختیار شما قرار میدهد. با قرار دادن این شورت کد در نوشته، و یا هر نوع پستی میتوانید افکت گذاری را بر روی تصویر مورد نظر اعمال نمایید.

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

اکنون به منو اصلی بروید و شورت کد ساخته شده برای افکت را انتخاب کنید و ان را در داخل نوشته یا برگه موردنظر خود قرار دهید.

آموزش افکت گذاری تصاویر در وردپرس

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن    توانسته باشید اقدام به دام به افکت گذاری تصاویر در وردپرس بکنید.در صورت مواجهه با مشکل و سؤالی مربوط به این آموزش در بخش دیدگاه ها آن را اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *