افزودن افزونه نقد و بررسی وردپرس

افزونه نقد و بررسی وردپرس

آموزش نحوه افزونه نقد و بررسی وردپرس به مطالب

ن

افزونه نقد و بررسی وردپرس به شما این امکان را ارائه می دهد تا بر اساس موضوع سایت خود، برای خود معیارهایی را تعریف کنید و در نهایت بر اساس معیارهای تعریف شده، به نقد و بررسی موضوع که در رابطه با آن مقاله ای را منتشر کرده اید امتیاز داده و بر اساس امتیاز و سنجش میزان معیارها آن را مورد نقد و بررسی قرار دهید.

به طور مثال تصور کنید در زمینه فروش موبایل یک سایت فروشگاهی دارید، حال برای اینکه در انتهای مطلب مرتبط با هر محصول به نقد و بررسی موبایل مورد نظر بپردازید کافیست تنها مجموعه ای از معیارها مثل استقامت، کارایی، کیفیت ساخت و غیره را برای خود تعریف کرده و در نهایت بر اساس امتیازات ستاره ای یا عددی به معیارهای موجود برای هر موبایل امتیازی نسبت دهید، در مرحله پایانی معیارها را با یکدیگر جمع بسته و برای هر محصول به کاربران امتیازی کلی نشان داده خواهد شد.

در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد داریم افزونه ای کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن قادر به نقد و بررسی مطالب وردپرس باشید و بتوانید برای مطالب خود امتیازی در نظر بگیرید تا کاربران بتوانند پس از مطالعه نوشته بر اساس معیارهای تعیین شده، برای نوشته امتیازدهی مشاهده کرده و در نهایت کاربران قادر به ثبت امتیاز برای مطالب وردپرس خواهند بود. اگر هنوز به دنبال قابلیتی برای نقد و بررسی مطالب وردپرس هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آموزش نحوه افزونه نقد و بررسی وردپرس

در این مقاله قصد معرفی افزونه نقد و بررسی وردپرس و امتیازدهی به مطالب وردپرس را دارم، نام این افزونه کاربردی WP Review می باشد که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا امروز بیش از ۹۰۰۰۰ نصب فعال داشته است. این افزونه کاربردی قادر به کسب امتیاز ۳٫۶ شده است . با استفاده از این افزونه کاربردی قادر خواهید بود به نقد و بررسی مطالب وردپرس بپردازید تا برای مطالب سایت خود امکان امتیازدهی را ایجاد کنید. برای استفاده از این افزونه کاربردی کافیست تنها با کلیک روی دکمه زیر به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس این افزونه را در سایت وردپرسی خود با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس نصب و فعال سازی کنید.

 دانلود افزونه WP Review

پس از اینکه افزونه نقد و بررسی وردپرس را نصب و فعال کردید صفحه ای مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد و در تنظیمات پیشخوان وردپرس شما منوی WP Review اضافه می شود، با کلیک روی این منو به صفحه تنظیمات افزونه دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات افزونه نقد و بررسی وردپرس همانند تصویر بالا چهار تب را مشاهده خواهید کرد، با استفاده از این ۴ منو قادر خواهید بود تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بهتر است در مرحله نخست به تب Styling رفته و رنگ بندی کادر نقد و بررسی را به دلخواه خود تعیین کنید.

  • Review Color: برای انتخاب رنگ نقد و بررسی می توانید از این گزینه استفاده کنید.
  • Font Color: برای انتخاب رنگ نوشته در بخش نقد و بررسی مطالب وردپرس از این گزینه استفاده کنید.
  • Heading Background Color: رنگ مرتبط با پس زمینه عنوان نقد و بررسی را می توان در این بخش تعیین کرد.
  • Background Color: برای انتخاب رنگ پس زمینه بدنه باکس نقد و بررسی می توان از این گزینه استفاده کرد.
  • Border Color: برای انتخاب رنگ حاشیه باکس نقد و برسی نوشته ها در وردپرس می توانید از این بخش استفاده کنید.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

حال با کلیک روی تب Defaults از قسمت Review Location می توانید مکان مورد نظر برای نمایش باکس نقد و بررسی نوشته را به دلخواه خود انتخاب نمایید. این مکان می تواند در ابتدا یا انتهای نوشته و یا محیط دلخواه نمایش داده شود، البته پیشنهاد می کنیم نقد و بررسی را در انتهای نوشته خود قرار دهید. سپس در قسمت Features قادر خواهید بود تا ویژگی های پیش‌فرض مورد نظر خود را برای نقد و بررسی مطالب در وردپرس تعریف و اضافه کنید. در مرحله پایانی باید تنظیمات را ذخیره کنید و با رفتن به صفحه ویرایش نوشته در وردپرس، یکی از نوشته های خود را برای ویرایش انتخاب کنید.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

پس از وارد شدن به صفحه ویرایش نوشته در وردپرس تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد، به صفحه ویرایش نوشته دو باکس Review و Review Item اضافه شده است. در کادر Review می توانید نوع امتیاز دهی را از گزینه Review Type روی یکی از حالت های Star,Point یا Percentage قرار دهید. اگر تمایلی به نمایش نقد و بررسی نوشته خود ندارید کافیست گزینه Review Type را روی حالت No Review قرار داده تا کادری که به نقد و بررسی نوشته در انتهای نوشته مربوط است نمایش داده نشود.

حال در فیلد Review Heading می توانید برای باکس نقد و بررسی نوشته نام دلخواه خود را وارد کنید. سپس به بخش Review Item رفته و معیارهای مربوط به محتوای نوشته را به عنوان گزینه های نقد و بررسی تعیین کنید، همچنین می توانید فیلدها و گزینه های بیشتری را با کلیک روی دکمه Add Another تعریف کنید. برای انتخاب ترتیب نمایش آن ها روی آیکون سه خط موازی که در کنار عناوین گزینه قرار گرفته است کلیک کرده و از خاصیت کشیدن و رها کردن استفاده کنید. حال پس از تعریف گزینه های خود، اگر حالت ستاره ای را برای امتیاز دهی خود انتخاب کرده باشید قادر خواهید بود در بازه ۱ تا ۵ امتیاز خود را برای هر معیار داخل فیلد مقابل هر یک از عناوین وارد کنید.

پس از اینکه همه امتیازها ثبت شدند در فیلد Total میانگین تمامی امتیازها با یکدیگر جمع می شوند و مجموع آن ها از حداکثر میزان امتیاز که برابر ۵ می باشد در بخش خلاصه نقد و بررسی نمایش داده می شود.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

برای افزودن خلاصه محتوای نقد و بررسی خود از این نوشته، می توانید با اسکرول کردن خلاصه ای از نقد خود را در باکس Review Description در پایین صفحه وارد کنید، این خلاصه به عنوان جمع بندی نهایی و نتیجه کلی شما از این نوشته در انتهای نوشته نشان داده خواهد شد. اگر تمایل ندارید که خلاصه نقد و بررسی و امتیاز کلی گزینه ها در بخش Total نمایش داده شود، می توانید تیک گزینه Hide Description & Total Rating را فعال کرده تا انتهای نوشته خلاصه و امتیاز های کلی نمایش داده نشوند.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

قابلیت دیگری که افزونه نقد و بررسی وردپرس در اختیار شما قرار می دهد، امکان نقد و بررسی توسط کاربران فعال است تا از این طریق بازدیدکنندگان سایت قادر به ثبت امتیاز خود برای نوشته ها باشند. در حالت پیشفرض این گزینه غیر فعال می باشد، برای فعال سازی آن باید User Reviews را روی Enable قرار دهید و در آخر نوع امتیاز دهی کاربران از بخش User Rating Types انتخاب می شود.

 

آموزش نحوه افزودن بخش نقد و بررسی به مطالب وردپرس

 

در آخر پس از انتشار نوشته همانند تصویر بالا باکس نقد و بررسی نوشته در سایت شما نمایش داده خواهد شد و کاربران با نوشته ای حرفه ای تر در سایت شما مواجه می شوند و در حقیقت می توانند نتیجه نهایی و چکیده اصلی یک نوشته را در این باکس مشاهده کنند.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن قادر به انجام اقداماتی برای نمایش نقد و بررسی مطالب وردپرس باشید. اگر در رابطه با نحوه استفاده از افزونه امتیازدهی به مطالب وردپرس و این آموزش سؤال یا مشکل داشتید در بخش دیدگاه ها آن را اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ شما را ارسال کنیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *