آموزش افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

پ

یکی از قابلیت هایی که حتما در فروشگاه های اینترنتی و برنامه های اندرویدی دیده اید، لیست علاقه مندی میباشد. بدین منظور که شما مطلبی را در یک سایت خوانده اید اما وقت نکرده اید آن را به اتمام برسانید و بخشی از آن هنوز مانده، با کلیک بر روی دکمه علاقه مندی مطلب مورد نظرتان به لیست مورد نظر اضافه میشود و با هر بار مراجعه به سایت مورد نظر به راحتی در لیست مورد نظر مطلب مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

در وردپرس نیز افزونه ای برای افزودن نوشته یا مطالب به لیست علاقه مندی تعبیه شده است و در هر زمان که بخواهید میتوانید با مراجعه به لیست مورد نظر در کوتاه ترین زمان ممکن به نوشته های خود دسترسی داشته باشید. در این آموزش قصد داریم، افزونه ای را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید لیست علاقه مندی مطالب را در وردپرس خود ایجاد کنید تا کاربران بتوانند مطالب مورد علاقه خود را در آن جا نگه داری کنند و بدون هر گونه جستجو در سایت شما به راحتی به نوشته های موجود در لیست دسترسی داشته باشند.

 

آموزش افزودن نوشته به لیست علاقه مندی در وردپرس

 این افزونه با عنوان WP Favorite Posts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته به بیش از ده هزار نصب فعال دست یابد و امتیاز ۴.۲ را در کارنامه خود ثبت کند. برای دانلود افزونه‌ ی ساخت صفحه لیست علاقه مندی از لینک زیر اقدام کنید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس این افزونه را در سایت وردپرسی خودتان نصب و فعال سازی کنید.

در ادامه بخوانید:
ایجاد پاپ آپ حرفه ای در وردپرس

دانلود افزونه WP Favorite Posts

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP Favorite Posts در بخش تنظیمات وردپرس پیشخوان سایت شما اضافه می‌شود وکلیک کردن روی این منو می‌توانید به صفحه تنظیمات افزونه در وردپرس مراجعه کرده و تنظیمات را به دلخواه خودتون سفارشی سازی کنید.

افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

Only registered users can favorite: اگر این گزینه را فعال کنید فقط کاربرانی که ثبت نام کرده باشند میتوانند به لیست علاقه مندی در وردپرس دسترسی داشته باشند.

Auto show favorite link: مکانی که میخواهید دکمه لیست علاقه مندی قرار بگیرد را میتوانید با این گزینه مشخص نمایید.

Before Link Image: با این گزینه میتواندی آیکونی برای لیست علاقه مندی خود انتخاب نمایید و اگر قصد استفاده از آیکون مورد علاقه خود را دارید، گزینه   Custom image URL را انتخاب کنید و آدرس تصویر خود را در آنجا قرار دهید.

Favorite post per page: تعداد مطالبی که میخواهید در هر صفحه قابل نمایش باشد را از این قسمت انتخاب نمایید.

Most favorited posts statistics: اگر این گزینه را فعال نمایید، نوشته هایی که بیشترین تعداد را داشته باشند میتوان ثبت نمود و با استفاده از ابزارک در وردپرس قابل مشاهده است.

افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

Text for add link: یک عنوان برای نشان دادن به هنگام افزودن به لیست علاقه مندی در اینجا وارد کنید.

Text for added: اگر میخواهید پیغامی به کاربر بعد از اضافه کردن نوشته به لیست مورد نظر نشان داده شود، در این فیلد وارد کنید.

Text for remove link: یک عنوان برای نشان دادن به هنگام حذف نوشته از لیست علاقه مندی در اینجا وارد کنید.

در ادامه بخوانید:
نحوه ساخت منو سفارشی در قالب وردپرس

Text for removed: اگر میخواهدی پیغامی به کاربر بعد از حذف کردن نوشته از لیست علاقه مندی نشان داده شود، در این فیلد وارد کنید.

Text for clear link: یک عنوان برای نشان دادن به هنگام حذف علاقه مندی در اینجا وارد کنید.

Text for cleared: اگر میخواهدی پیغامی به کاربر بعد از حذف کردن کلیه مطالب از علاقه مندی نشان داده شود، در این فیلد وارد کنید.

Text for favorites are empty: یک عنوان برای نشان دادن به هنگام خالی بودن لیست علاقه مندی در اینجا وارد کنید.

Text for [remove] link: نامی دلخواه برای شورت کد remove وارد نمایید.

Text for favorites saved to cookies: پیغامی را در اینجا وارد کنید که نوشته ها بر اساس کوکی ذخیره شده باشند و کاربر با ثبت نام در سایت به لیست علاقه مندی ها حتی در صورت حذف کوکی ها دسترسی داشته باشد.

Text for “only registered users can favorite” error message: برای کاربرانی که وارد سایت شده اند یک پیغام نشان دهید تا در صورت ثبت نام میتوانند به لیست علاقه مندی دسترسی داشته باشند.

بعد از ذخیره کردن این موارد به سایت خود مراجعه نمایید و میبینید که دکمه افزودن نوشته به لیست علاقه مندی در بالای نوشته ها و یا هر مکانی که خودتان تعبیه کرده ای، قابل مشاهده است.

افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

اکنون باید یک برگه یا یک ابزارک بسازید تا کاربران به مطالبی که در لیست علاقه مندی اضافه کرده اند، دسترسی داشته باشد.

اگر قصد استفاده از ابزارک را دارید به آدرس زیر بروید:

منوی نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس

در ادامه بخوانید:
آموزش ساخت صفحه 404 در وردپرس

ابزارکی با عنوان Users’s Favorates در آنجا اضافه شده است را در مکان دلخواه خود قرار دهید.

افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

در ادامه به تصویری مشابه تصویر بالا میرسید که تعداد نوشته هایی که قابل نمایش باشد را میتوانید وارد کنید و در نهایت ذخیره نمایید. در نهایت مشابه تصویر زیر روبرو میشوید که در قالب یک ابزارک نوشته هایی که به لیست علاقه مندی اضافه شده اند قابل مشاهده خواهد بود.

افزودن مطالب به لیست علاقه مندی

اما اگر قصد نمایش در برگه را دارید، کافیست یک برگه ایجاد کنید و کد زیر را در آن جا قرار دهید تا مطالب برای کاربر قابل مشاهده باشد

{{wp-favorite-posts}}

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)