افزودن محصول به لیست علاقمندی ووکامرس

لیست علاقمندی ووکامرس

آموزش افزودن محصول به لیست علاقمندی ووکامرس

م

مسلما همه ی شما لیست علاقه مندی محصولات در ووکامرس را دیده اید، کاربران میتوانند محصولاتی را که فعلا قصد خرید آن را ندارد را به لیست علاقمندی ووکامرس اضافه کنند تا بعد ها دسترسی کامل و آسان به آنها را داشته باشد. همانطور که میدانید در بیشتر نرم افزار های فروشگاهی یک گزینه در پروفایل کاربران با نام لیست علاقه مندی وجود دارد تا کاربران هر محصولی که برایشان مهم است را در آن لیست نگه دارند تا زمان مناسب آن برسد و با دسترسی آسان به لیست علاقه مندی نسبت به خرید محصولات اقدام نمایند. اکثر کاربران به دلایلی محصولات مورد علاقه خود را به لیست مورد نظر میفرستند، مثلا ممکن است محصول با کاهش قیمت مواجه شود یا منتظر کد های تخفیف است.

مسلما افزودن همچین گزینه ای برای کاربرانی که مدام از صفحه شما خریداری میکنند، جالب و کاربردی میباشد.

استفاده از یک افزونه کاربردی به شما برای اضافه کردن لیست علاقه مندی ها کمک شایانی میکند تا با استفاده از آن بتوانید لیست علاقه مندی در ووکامرس را تعریف نمایید و هر کاربر قادر باشد هر محصولی که برایش مهم است یا فعلا قصد خرید آن را ندارد، به لیست علاقه مندی اضافه نماید تا در زمان مناسب، سریعتر به محصول دسترسی پیدا کند.

 

افزونه Wishlist for Woocommerce

افزونه لیست علاقه مندی محصولات در ووکامرس با عنوان Wishlist for Woocommerce شناخته شده است و تاکنون توانسته بیش از ۱۰۰ نصب فعال داشته باشد و امتیاز ۲ را در کارنامه خود ثبت نماید. برای استفاده از این افزونه لازم است ابتدا آن را نصب نمایید و بعد از فعال سازی به صفحه پیشخوان وردپرس هدایت شوید.

آموزش ساخت محصول به لیست علاقمندی ووکامرس

 در ادامه شما به صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو میشوید که منویی با عنوان Phoeniixx در پیشخوان وردپرس افزوده خواهد شد، بر روی منو مورد نظر کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

لیست علاقمندی ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید منو Phoeniixx دارای ۴ تب میباشد که جداگانه هر کدام را مفصل توضیح خواهیم داد.

تب General

اولین تب موجود در  منو Phoeniixx با نام General  یا همان عمومی میباشد که دارای زیر مجموعه هایی هستند. در ادامه توضیح هر کدام از این گزینه ها را داده ایم.

Enable WishList Plugin: جهت فعال سازی و یا غیر فعال سازی این افزونه برای افزودن محصولات در لیست علاقه مندی عمل میکند.  در هر زمان که بخواهید میتوانید آن را غیر فعال نمایید.

Title on Wishlist page: یک عنوان برای صفحه علاقه مندی محصولات در ووکامرس را اینجا وارد نمایید.

Wishlist page: در اینجا برکه ای که میخواهید لیست علاقه مندی محصولات ووکامرس در ان نمایش داده شود را باید انتخاب کنید. ممکن است ساخت این برگه به صورت خودکار صورت نگیرد، اگر با این مشکل مواجه شدید، ابتدا یک برگه ایجاد کنید و سپس با افزودن یک شورت کد زیر در برگه این مشکل حل خواهد شد.

[pwlp_wishlist]

Add to Cart redirection: اگر این گزینه را فعال کنید، هنگامی که محصول انتخاب و به لیست علاقه مندی اضافه شد با کلیک بر روی گزینه مورد نظر به برگه پرداخت هدایت شده و سفارش خود را نهایی کند. 

Remove product from Wishlist: با فعال کردن این گزینه هنگامی که محصولی از لیست علاقه مندی خریداری شود به صورت خودکار از لیست حذف خواهد شد.

Add to Wishlist text on product page: متنی را که میخواهید کاربر هنگام کلیک بر روی آن محصول را به لیست علاقه مندی خود اضافه کند را وارد کنید.

See Wishlist text on product page: متن عنوان دلخواه برای مشاهده صفحه لیست علاقه مندی وارد کنید.

Text when product added in Wishlist: پیغام دلخواه برای افزودن محصول به لیست علاقه مندی ووکامرس را وارد کنید ، هنگامی که کاربری محصولی را به لیست اضافه کند با این پیغام مواجه میشود. 

Message when product is already in wishlistS: متنی را در این قسمت وارد کنید که اگر کاربر محصولی را میخواهد به لیست علاقه مندی وارد کند، اما از قبل محصول در لیست بوده است، مواجه شود.

How product adding date to wishlist: با فعال کردن تیک این گزینه تاریخ افزودن محصول به لیست علاقه مندی را نمایش دهید.

تب share setting 

لیست علاقمندی ووکامرس

دومین تب موجود در  منو Phoeniixx با نام share setting میباشد. در این قسمت میتوانید شبکه های اجتماعی مورد نظر و دلخواه خود را که قصد دارید امکان اشتراک گذاری محصولات ووکامرس در آن فعال باشد را تعیین میکنید. همچنین متن مورد نظر خود را در قسمت مد نظر برای اشتراک گذاری وارد کنید. پس از ذخیره سازی تنظیمات به صفحه لیست علاقه مندی مراجعه کنید و تصویری مشابه زیر میبینید که دکمه اشتراک گذاری محصولات در انتهای لیست محصولات نمایش داده خواهد شد .

لیست علاقمندی ووکامرس

تب Style Settings

سومین تب موجود در  منو Phoeniixx با نام Style setting میباشد. در این قسمت از تنظیمات میتوانید رنگ بندی مورد نظر برای نمایش گزینه افزودن محصول به لیست علاقه مندی در هر بخش را مدیریت و تعیین کنید.

لیست علاقمندی ووکامرس

حالا نوبت دیدن تغییرات لازم است، پس از ذخیره سازی تنظیمات به صفحه محصولات مراجعه نمایید. همانطور که میبینید متنی با عنوان  افزودن محصول به لیست علاقه‌مندی در زیر توضیحات خلاصه محصول نمایش داده شده است. بر روی ان کلیک کنید تا محصول به لیست علاقه مندی اضافه شود و کاربر با مراحعه به صفحه علاقه مندی ها بتواند به محصولات دسترسی داشته باشد.

 لیست علاقمندی ووکامرس

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و مورد پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از اون توانسته باشید تا امکان افزودن محصول به لیست علاقه مندی در ووکامرس را در فروشگاه خودتون فراهم کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *