افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

آموزش افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

ه

همانطور که میدانید ووکامرس یک زبان برنامه نویسی وردپرس برای فروشگاه های اینترنتی است. ووکامرس با وجود محبوبیت زیادی که دارد، گاهی ممکن است تمام نیاز های ما را برطرف نکند. ممکن است بخواهیم به فروشگاه اینترنتی خود گاهی موارد و بخش هایی اضافه کنیم که در ووکامرس وجود ندارد و همان حالت های پیش فرض از قبل تعیین شده است. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که دارای فروشگاه های اینترنتی هستید و با ووکامرس سر و کار دارید، پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید با افزونه افزودن فیلد دلخواه  علاوه بر بخش های پیش فرض ووکامرس، موارد های دلخواه یا همان فیلد های مربوط را وارد نمایید.

افزودن فیلد مورد نظر خود در ووکامرس کار بسیار آسانی است. اگر شما فروشگاه آنلاین در سایت خود دارید و خواستار اطلاعات بیشتر نسبت به آنچه که به صورت پیش فرض در ووکامرس قرار گرفته است، اطلاعات دیگری را به غیر از نام، آدرس، تلفن و … از مشتری بخواهید، با اضافه کردن فیلد های دلخواه این اطلاعات قابل دریافت است.

برای گرفتن اطلاعات مازاد شما نیاز به یک افزونه دارید تا فیلد مربوط به آن را وارد کنید تا مشتری به هنگام خرید اقدام به پر کردن فیلد ها کنید تا شما یک پک آماده از اطلاعات مشتری تان در اختیار تان قرار بگیرد.

به عنوان مثال شما یک عملیات برای نصب و راه اندازه کالای خود دارید که باید حتما توسط خود شما انجام گیرد و در صورتی که محصول فروش شده که مشتری خریداری کرده توسط خودش اقدام به نصب و فعال سازی آن کند دیگر کالای مورد نظر فاقد ضمانت خواهد بود.

 

افزونه WooCommerce Checkout Field Editor

امروز قصد معرفی افزونه فیلد دلخواه در ووکامرس را داریم که با استفاده از این افزونه قادر به ایجاد انواع فیلد ها در برگه تسویه حساب میباشد و اطلاعات دیگری را نیز از مشتری میتوانید بگیرید.

افزونه WooCommerce Checkout Field Editor افزونه قدرتمندی است که تاکنون بیش از ۶۰۰۰۰ نصب فعال داشته و توانسته امتیاز ۴٫۸ را در کارنامه خود ثبت کند. ساخت فیلد دلخواه با این افزونه بسیار آسان خواهد بود همراه با ما باشید تا با نحوه نصب و فعال سازی آن آشنا شوید.

نصب و فعال سازی

ابتدا افزونه ذکر شده را از لینکی که برای شما در اختیار تان گذاشته ایم دانلود و نصب کنید. بعد از فعال سازی افزونه منویی مشابه تصویر زیر با نام Checkout Form در پیشخوان ووکامرس ظاهر میشود و الان شما این افزونه را در اختیار دارید. روی این منو کلیک نمایید تا به تنظیمات افزونه وارد شوید.

آموزش افزودن فیلد دلخواه در افزونه WooCommerce Checkout Field Editor

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

 همانطور که در تصویر بالا میبینید شما به صفحه تنظمیات افزونه Checkout Form وارد شده اید. در این قسمت شما میتوانید فیلد های مورد نظر خودتان را وارد کنید و حتی میتوانید فیلد های پیش فرض ووکامرس را نیز ویرایش نمایید.

همچنین علاوه بر گزینه Add field(در ادامه کامل آن را توضیح خواهیم داد)، سه تب دیگر نیز با نام هایی Remove، Enable و Disable میبینید. این تب ها برای ویرایش فیلد های پیش فرض ووکامرس در نظر گرفته شده است که این تب ها جداگانه هر کدام یک کاربردی دارند.

Remove: با این گزینه میتوانید فیلد های پیش فرض ووکامرس را حذف کنید.

Enable: با این گزینه میتوانید فیلد های پیش فرض ووکامرس را فعال کنید.

Disable: با این گزینه میتوانید فیلد های پیش فرض ووکامرس را غیر فعال کنید.

 

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

اکنون برای اضافه کردن فیلد مورد نظر خود باید روی دکمه Add field کلیک نمایید تا یک پنجره مشابه تصویر زیر برای تان باز شود.

من در این مقاله قصد آموزش اضافه کردن یک فیلد برای دریافت نام کاربری توییتر کاربران قرار دهم تا با دریافت آیدی آنها بتوانم اقدام به ارائه پشتیبانی محصولات خود کنم.

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

هر کدام از این قسمت ها کاربردهایی دارند در ادامه توضیحات آن را مطالعه نمایید.

Type: برای نمایش برگه تسویه حساب نیاز به وارد کردن یک متن یا گزینه ای که توسط کاربران انتخاب شود و یا اینکه خود کاربر متن را در آن فیلد پر کند.

Name: برای نشان دادن نام فیلد مورد نظرتان در ووکامرس باید این قسمت یک نام انتخاب و وارد نمایید.

Lable: نام نمایشی برای نشان دادن در بالای فیلد وارد نمایید.

Placeholder: متن نگه دارنده برای فیلد خود را در این گزینه وارد کنید که در داخل کارد با رنگ کمرنگ به عنوان نمونه مثال برای کاربر نشان داده شود که با کلیک موس در کادر خالی شود.

Class: اگر قصد استفاده از یک استایل خاص هستید ان را در این گزینه وارد کنید تا اعمال شود در غیر اینصورت مانند تصویر از همین استایل میتوانید استفاده کنید.

Validation: در صورتی که فیلد مورد نظر ایمیل یا شماره موبایل است می توانید با انتخاب آن از این گزینه اعتبار سنجی برای آن را تعیین کنید.

Required: با فعال کردن این گزینه کاربر میداند که این فیلد ها باید حتما پر شوند.

Display in emails: اگر این گزینه را فعال نمایید، بعد از پر کردن فیلد مورد نظر تمامی اطلاعات خرید در ووکامرس در قالب ایمیل برای کاربران ارسال میشود.

Display in Order Details Pages: اگر گزینه را فعال کنید، تمامی اطلاعات در جزییات برگه تسویه حساب ووکامرس نمایش داده میشود.

بعد از پر کردن این گزینه ها بر روی دکمه Add New Field کلیک نمایید تا فیلد ساخته شده در برگه تسویه حساب ووکامرس اضافه گردد.

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

اکنون به سایت خود مراجعه کنید و قصد خریداری یک محصول کنید تا به صفحه تسویه حساب هدایت شوید. اکنون مانند تصویر بالا فیلد های اضافه شده را میبینید که از شما میخواهد تا گزینه هایی را پر یا فعال نمایید. گزینه هایی که پر کردن آن الزامی است با ستاره قرمز مشخص شده است. بعد از اینکه سفارشی صورت گرفت و هزینه آن کامل پرداخت شد، اگر به صفحه جزییات سفارش در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید میتوانید اطلاعات فیلد وارد شده را به صورت کامل مشاهده کنید.

 افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

غیر فعال کردن فیلد تسویه حساب در ووکامرس

اگر هم میخواهید هر یک از فیلد های ووکامرس در برگه تسویه حساب نشان داده نشود و مخفی بماند تا مشتریان به هنگام خرید اطلاعات را وارد نکنند باید فیلد مورد نظر را انتخاب و بر روی دکمه Disable کلیک کنید.

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

One thought on “افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *