آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

ح

حجم آپلود فایل ها در وردپرس بسیار پایین میباشد به حدی که برخی از کاربران حتی حجم های ۱ مگابایتی و حتی دیده شده که حجم های  ۲ مگابابیتی را برای آپلود در ورد پرس خود دارند و متاسفانه برای اندازه همچین حجم هایی کاری جز آپلود عکس های کم حجم نمیشود انجام داد. برای افزایش حجم آپلود در وردپرس هم سری مشکلاتی وجود دارد که تقریبا برای تمامی کاربران وردپرس پیش امده است که قادر نیستند فایل مورد نظر با حجم دلخواه خودشان را در وردپرس آپلود نمایند. علت این محدودیت ها در آپلود فایل ها به هاست انتخابی شما برمیگردد که اکثر هاست ها حداکثر میزان حجم آپلود در وردپرس را برای سرور در چه میزانی قرار داده باشند و اگر فایلی بالاتر از میزان حجم تعیین شده باشد، قادر به آپلود در وردپرس نخواهید بود.

اصلا جای نگرانی نخواهد بود زیرا ما میتوانیم به سادگی حجم آپلود وردپرس را افزایش دهیم و فایل های مورد نظرمان را آپلود کنیم. افزایش حجم آپلود در وردپرس از چندین راه انجام می شود که این راه ها شامل: استفاده از فایل

·        Php.ini

·        Finction.php

·        Htaccess

·        Increase Max Upload Filesize

برای افزایش مقدار آپلود فایل وردپرس می باشد. در ادامه هر کدام از این راه ها را جداگانه شرح داده و به بررسی آن ها می پردازیم.

افزایش حجم آپلود در وردپرس

ابتدا میزان حجم تعیین شده برای رسانه ورد پرس خودتان را ببینید و بعد اقدام به افزایش حجم آپلود در وردپرس کنید. برای این کار به پیشخوان ورد پرس بروید و آدرس زیر را دنبال نمایید:

رسانه > افزودن

سپس مشابه تصویر زیر میزان حجمی که با استفاده از آن قادر به آپلود در وردپرس هستید را مشاهده مینمایید..

در ادامه بخوانید:
ساخت سبد خرید با HTML و CSS و js

حجم آپلود 

همانطور که در تصویر فوقانی میبینید، حجم آپلود در وردپرس روی ۲ مگابایتی تنظیم شده است که در این صورت ما نمیتوانیم فایل هایی با حجم بالا تر از ۲ مگابایت را آپلود کنیم. همراه با ما باشید تا تمامی راه های ذکر شده را برای شما توضیح دهیم و هر کدام با وردپرس شما سازگارتر بود، از همان استفاده کنید.

افزایش حجم آپلود وردپرس  با php.ini

اکثر کاربران برای افزایش حجم آپلود در وردپرس از فایل php.ini استفاده میکنند . اگر از سرور مجازی استفاده میکنید باید به دنبال php.ini باشید و کد زیر را در آن فایل قرار دهید.

upload_max_filesize = 512M

post_max_size = 512M

max_execution_time = 300

همانطور که میبینید، ما حجم آپلود را در مقدار ۵۱۲ مگابایتی تنظیم کرده ایم. شما با سلیقه و موارد مورد نیاز خود میتوانید این حجم را تغییر دهید.

نکته: اگر شما به فایل php.ini دسترسی ندارید، میتوانید خودتان یک فایل به اسم php.ini ایجاد کرده و کد ها را داخلش قرار دهید. برای این منظور ابتدا وارد هاست شوید سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

File Manager > Public_html> Wp-admin 

مراجعه نمایید و یک فایل با نامphp.ini بسازید و کد های زیر را داخل آن قرار دهید.

upload_max_filesize = 512M

post_max_size = 512M

max_execution_time = 300

 

افزایش حجم آپلود وردپرس  با Finction.php

اگر از روش فوق، موفق به افزایش حجم آپلود دلخواه خود نشدید، این روش را دنبال نمایید. یکی دیگر از راه های افزایش حجم آپلود در وردپررس استفاده از فایل Finction.php میباشد. این راه فقط در برخی از وب سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند، پاسخگو میباشد. برای استفاده از این روش نیز باید مسیرهایی را دنبال نمایید، مانند مسیر توضیح داده شده وارد فایل مربوطه شوید.

در ادامه بخوانید:
آموزش فروش عمده محصولات ووکامرس

File Manager > Public_html> Wp-content > themes  

مراجعه کرده و سپس وارد پوشه قالبی که روی سایت خودتان فعال است بروید و کد های زیر را در مکان درست و مناسب قرار دهید.

 

;(‘ini_set( ‘upload_max_size’ , ‘512M@

;(‘ini_set( ‘post_max_size’, ‘512M@

;(‘ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300@

سپس این روند را در فایل فانکشن قالب میتوانید ذخیره سازی کنید و به رسانه وردپرس مراجعه کنید و چک کنید که آیا آپلود در وردپرس به درستی اضافه شده است.

قبل هر تغییری از این فایل یک آپ تهیه کنید تا در صورت بروز خطا بتوانید مشکل خودتان را هرچه سریع تر رفع نمایید.

 

افزایش حجم آپلود وردپرس  با Htaccess

یکی دیگر از روش هایی که با استفاده از ان میتوانید حجم آپلود وردپرس را اضافه نمایید، استفاده از فایل Htaccess می باشد. شما با استفاده از این راه می توانید حجم آپلود خود را به دلخواه افزایش دهید. برای این کار ابتدا باید به فایل htaccess. رفته و سپس قطعه کد زیر را در آن قرار دهید، در این میان به عددی که در این کد آمده است دقت کنید زیرا در این کد ما حجم آپلود را ۱۰۰ مگ در نظر گرفته ایم یعنی اگر همین کد را در فایل مورد نظر قرار دهید حجم آپلود شما ۱۰۰ مگ بیشتر می شود اما اگر به بیشتر یا کمتر از این حجم نیاز دارید می توانید کد را تغییر داده و حجم دلخواه خود را وارد کنید و سپس این کد را در این فایل قرار دهید.

برای این منظور ابتدا وارد هاست شوید سپس مسیر زیر را دنبال کنید: 

در ادامه بخوانید:
آموزش HTML – صفحه بندی در HTML و تگ div

File Manager > Public_html> Htaccess  

همانطور که از نام این فایل پیداست، جزء فایل های مخفی است پس باید آن را نمایان کنید. بر روی دکمه تنظیمات که در بالای صفحه در سمت راست قرار دارد، کلیک کنید و بعد از اینکه پنجره ای مشابه تصویر زیر برایتان باز شد تیک گزینه زیر را غیر فعال کنید.

Show Hidden File

و سپس تنظیمات اعمال شده را ذخیره نمایید. به روند قبلی برگردید و میبینید که فایل Htaccess   نمایان گردید.

 حجم آپلود

بر روی Htaccess   راست کلیک کنید و بر روی گزینه  Edit  کلیک کنید تا صفحه ویرایش فایل برای تان باز شود و کد های زیر را در آن قرار دهید.

php_value upload_max_filesize 512M

php_value post_max_size 512M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

بعد از قرار دادن کد حجم آپلود در وردپرس اضافه خواهد شد.

 

افزایش حجم آپلود وردپرس  با افزونه Increase Max Upload Filesize

ساده ترین راه استفاده از افزونه وردپرس میباشد که بیشتر برای افراد مبتدی پیشنهاد میشود. پیشنهاد ما نصب افزونه Increase Max Upload Filesize میباشد که بیش از ۲۰۰۰۰ هزار نصب فعال  و امتیاز ۴ را دارا میباشد.

سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Increase Max Upload Filesize در پیشخوان وردپرس شما افزودن خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس هدایت شوید.

حجم آپلود

همانطور که در تصویر بالا میبینید، میتوانید حجم دلخواه خودتان را در وردپرس افزایش دهید و درنهایت ذخیره کنید.

حجم آپلود

حالا همونطور که در تصویر میبینید حجم آپلود در وردپرس افزایش پیدا کرده است.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)