نمایش آخرین مطالب وردپرس با تصویر

مایش آخرین مطالب وردپرس

آموزش نحوه نمایش آخرین مطالب وردپرس به همراه تصویر شاخص

ن

نمایش آخرین مطالب وردپرس همراه با تصویر شاخص همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران وردپرس بوده است تا با استفاده از آن قادر باشند آخرین نوشته های سایت خود را همراه با تصویر شاخص در بخشی از وب سایت خود نمایش دهند، اما از آنجا که تمامی قالب های وردپرسی برای کاربر امکان نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس را فراهم نکرده است تا مطالب به همراه تصاویر شاخص نمایش داده شوند همواره با این مشکل مواجه بوده اند. در این آموزش از پایگاه دانش پرگاس انفورماتیک قصد معرفی افزونه ای کاربردی را داریم که با استفاده از آن بتوان آخرین مطالب سایت به همراه تصاویر شاخص نمایش داده شوند، این افزونه کاربردی چنین امکانی را با در اختیار قرار دادن ابزارک برای شما فراهم می کند. اگر قصد نمایش آخرین مطالب وردپرس به همراه تصاویر شاخص را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آموزش نحوه نمایش آخرین مطالب وردپرس به همراه تصویر شاخص

نام افزونه کاربردی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم Recent Posts Widget With Thumbnails می باشد که در مخزن وردپرس ثبت شده است و تا امروز بیش از ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته است. این افزونه کاربردی موفق به کسب امتیاز ۴٫۸ شده است که میزان کارآیی این افزونه کاربردی در نمایش مطالب به همراه تصویر شاخص در وردپرس را نشان می دهد، برای استفاده از این افزونه کاربردی با کلیک روی دکمه زیر وارد صفحه افزونه خواهید شد و با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس می توانید این افزونه را در سایت خود نصب و فعال کنید.

 دانلود افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

همانطور که در بالا بیان کردیم با استفاده از بخش ابزارک ها این افزونه امکان نمایش جدیدترین مطالب وردپرس را برای شما فراهم می کند. با نصب این افزونه منوی خاصی به بخش پیشخوان وردپرسی شما اضافه نخواهد شد برای استفاده از آن به بخش نمایش‹ ابزارک ها وردپرس بروید و همانند تصویر زیر به ابزارک های سایت شما ابزارکی با نام نوشته های اخیر با تصویر بندانگشتی اضافه خواهد شد آن را انتخاب کرده و با استفاده از آموزش کار کردن با ابزارک در وردپرس این ابزارک را به بخش مورد نظر قالب خود اضافه کنید.

 

تصویر شاخص

 

حال همانطور که در تصویر می بینید برای نمایش جدیدترین مطالب وردپرس همراه با تصویر شاخص در ابزارک تنظیمات دلخواه خود را سفارشی سازی کنید.

نام: در این بخش نام ابزارک مورد نظر که قصد نمایش آن در سایت خود دارید را وارد کنید.

تعیین تعداد نوشته های نمایش داده شده: در این فیلد تعداد مطالبی که قصد دارید در ستون مربوط به ابزارک نمایش آخرین مطالب وردپرس نمایش داده شوند را وارد کنید.

باز کردن لینک ها در پنجره ای جدید: اگر قصد دارید کاربر تنها با کلیک کردن روی نوشته ها قادر به مشاهده آن ها در پنجره ای جدید باشد این گزینه را فعال کنید.

نمایش پست ها به صورت تصادفی: اگر تمایل دارید مطالب در سایت به صورت تصادفی نمایش داده شوند تیک این گزینه را فعال کنید. مواقعی که مطالب شما زیاد هستند این گزینه می تواند کاربردی باشد و کاربر قادر به مطالعه مطالب قبلی نیز می باشد.

عدم نمایش نوشته فعلی: اگر در نوشته‌ای که منتشر کرده اید کاربری قرار گرفته باشد می توانید با فعال کردن این گزینه باعث عدم نمایش این نوشته بین آخرین نوشته ها در ستون نمایش آخرین مطالب همراه با تصویر شاخص شوید.

نگه داشتن نوشته های چسبان در بالای لیست: نوشته های چسبان، نوشته هایی هستند که برای شما مهم می باشند و با سنجاق کردن این نوشته ها می خواهید در زمان مورد نظر شما نوشته در بالاترین سطح از مطالب نشان داده شود. با فعال کردن این گزینه این وضعیت برای ابزارک نمایش جدیدترین مطالب وردپرس نیز رخ خواهد داد.

عدم نمایش عنوان نوشته: برای عدم نمایش عنوان و نام نوشته باید این گزینه را فعال کنید.

حداکثر طول عنوان: با استفاده از این قسمت قادر خواهید بود حداکثر تعداد کاراکترهایی که برای این عنوان می توان نمایش داد را وارد کنید.

نمایش پست نویسنده: با فعال کردن این گزینه قادر به نمایش نویسنده مطالب خواهید بود.

نمایش دسته بندی پست ها: با فعال کردن این گزینه، دسته بندی های تعیین شده برای این نوشته نمایش داده خواهند شد.

نمایش تاریخ نوشته ها: با فعال کردن این گزینه امکان نمایش تاریخ نوشته ها نیز فراهم خواهد شد.

نمایش خلاصه متن: خلاصه متن نوشته با فعال کردن این گزینه نمایش داده خواهد شد. می توانید از بخش حداکثر طول خلاصه متن تعداد کلمات مورد نظر برای نمایش در خلاصه متن را تعیین کنید.

 

تصویر شاخص

نشانه بعد از متن خلاصه: با استفاده از این بخش نشانه و علامت مورد نظر خود را می توانید برای نمایش ادامه متن انتخاب کنید و با فعال کردن تیک گزینه Set Signs after excerpt as a link to the post تعیین کنید که آیا این نشانه ها عضوی از لینک نوشته باشند یا خیر. برای رعایت سئو و بهینه بودن عنوان ها از لحاظ لینک سازی پیشنهاد می کنیم این گزینه را فعال نکنید.

Ignore post excerpt field as excerpt source: برای نمایش خلاصه مطالب از ساختار چکیده متن نوشته ها از این افزونه کاربردی استفاده کنید. در صورتی که چکیده متن وارد نشده باشد با فعال کردن این گزینه قادر به نمایش خلاصه متن از محتوا نوشته برای کاربر خواهید بود.

نحوه نمایش تعداد نظرات: تعداد نظرات هر نوشته با فعال کردن این گزینه نمایش داده خواهد شد.

نمایش نوشته ها فقط از بین دسته های انتخاب شده: با استفاده از این بخش قادر به نمایش مطالب بر اساس دسته بندی ها خواهید بود. برای نمایش کلیه دسته بندی ها لازم به انجام کاری نیست، اما اگر قصد نمایش یک دسته یا دسته های خاصی را داشته باشید کافیست با نگه داشتن CTRL کیبورد دسته های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

تصویر شاخص

 

نمایش تصویر شاخص نوشته: تصویر شاخص نوشته ها در وردپرس با فعال کردن این گزینه نمایش داده می شود. با استفاده از بخش اندازه تصویر بندانگشتی قادر به انتخاب اندازه مورد نظر خود برای نمایش تصاویر خواهید بود.

عرض و ارتفاع تصویر بندانگشتی: در صورت عدم استفاده از اندازه های موجود در این افزونه کافیست برای نمایش تصویر شاخص در آن، اندازه مورد نظر خود را وارد این فیلدها کنید.

حفظ نسبت تصویر اصلی: از آنجا که با تعیین اندازه مورد نظر نسبت تصاویر تغییر می کند، اگر تمایل دارید تصاویر اندازه متناسب خود را از دست ندهند این گزینه را فعال کنید.

در صورت عدم وجود تصویر شاخص، از اولین تصویر نوشته استقاده کنید: ممکن است گاهی اوقات برای مطالب خود تصویر شاخصی انتخاب نکرده باشید، در این صورت با فعال کردن این گزینه اولین تصویر استفاده شده در نوشته به عنوان تصویر شاخص در ابزارک نمایش آخرین مطالب وردپرس نمایش داده خواهد شد.

در صورتی که تصویری پیدا نشد از تصویر پیشفرض استفاده کنید: در صورت عدم وجود تصویر در نوشته با فعال کردن این گزینه در فیلد آدرس تصویر بندانگشتی پیشفرض می توانید آدرس تصویر پیشفرض خود را وارد کنید تا در صورت عدم وجود تصویر، این تصویر به عنوان تصویر شاخص مورد استفاده قرار می گیرد، این تصویر می تواند شامل لوگوی سایت شما باشد.

 

تصویر شاخص

در آخر پس از ذخیره تنظیمات همانند تصویر بالا آخرین مطالب وردپرس به همراه تصویر شاخص در سایت شما نمایش داده خواهند شد. چون در نوشته های من تصویر شاخصی وجود نداشت، در اینجا تصویر پیشفرض تعیین شده در آن نوشته ها نمایش داده شده است.

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد و با استفاده از آن توانسته باشید جدیدترین مطالب وردپرس را همراه با تصویر شاخص در سایت خود نمایش دهید. در صورت مواجهه با مشکل و سؤالی مربوط به این آموزش در بخش دیدگاه ها آن را اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *